• DėstytojaiPedagoginiame institute Almontaitė, Bagdonavičienė, Korsakienė, Dambrauskas, Ilčiukas ir Ruzgus dėsto ekonominę geografiją, anglų kalbą, prancūzų kalbą, vokiečių kalbą, istoriją, matematiką.
Vokiečių kalbos ir matematikos dėstytojai studijų metais lankė meninės gimnastikos treniruotes.
Ilčiukas vyresnis už Ruzgų, tačiau jo darbo stažas mažesnis negu ekonominės geografijos dėstytojo.
Almontaitė ir Bagdonavičienė kartu studijavo universitete. Kiti dėstytojai baigę pedagoginį institutą.
Ruzgus - prancūzų kalbos dėstytojo tėvas.
Anglų kalbos dėstytojas - vyriausias iš visų pagal
amžių, jo didžiausias ir darbo stažas. Šiame institute jis dirba nuo pat jo baigimo. Matematikos ir istorijos dėstytojai - buvę jo studentai.Almontaitė vyresnė už vokiečių kalbos dėstytoją.
Išvardykite, kas ką dėsto.
• Du keistuoliaiGal ir nepatikėsite, tačiau viename mieste gyveno du keistuoliai - Ciukas ir Gekas. Ciukas negalėdavo sakyti teisybės pirmadieniais, antradieniais ir
trečiadieniais, nors kitomis dienomis nemeluodavo. Gekas pūsdavo miglą į akis antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais, o kitomis dienomis išklodavo visą tiesą.
Kartą sutikau šiuos neišskiriamus bičiulius ir vieną jų užkalbinau:
- Kuo tu vardu?
Paklaustasis nė nemirktelėjęs atsakė:
- Ciukas.
- O kokia šiandien savaitės diena? - toliau
klausinėjau.
- Vakar buvo sekmadienis, - nurodė mano
pašnekovas.
- Rytoj bus penktadienis, - pridūrė jo bičiulis.
- Kaipgi taip? - nustebau kreipdamasis į
pašnekovo draugą. - Ar tu įsitikinęs, kad sakai tiesą?
- Aš visada sakau tiesą trečiadieniais, - nuskambėjo
atsakymas.
Nutarę, kad su manimi daugiau nėra apie ką kalbėtis, draugužiai nuėjo tolyn. Apstulbęs likau stovėti.
Vis dėlto pasvarstęs netrukus supratau, kuris buvo Ciukas, o kuris - Gekas .Tarp kitko, iš pokalbio galima sužinoti ir savaitės dieną, kada juos buvau sutikęs. Pamėginkite tai išsiaiškinti ir jūs.
• Kelionė į parduotuvęMūsų mieste avalynės parduotuvė nedirba pirmadienį, ūkinių prekių - antradienį, maisto prekių - ketvirtadienį, o parfumerijos parduotuvė atidaryta tik pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį. Sekmadienį neveikia jokia parduotuvė.
Kartą keturios draugės Asta, Irma, Kotryna ir Živilė susitarė kartu eiti apsipirkti, beje, kiekviena ketino užsukti tik į vieną parduotuvę. Štai ką merginos kalbėjosi pakely:
Asta. Živilė ir aš norėjome kartu eiti į parduotuves šią savaitę jau anksčiau, tačiau nebuvo tokios dienos, kad abi galėtume apsipirkti.
Irma. Aš nenorėjau eiti šiandien, bet rytoj jau negalėsiu nusipirkti to, ko man reikia.
Kotryna. O aš galėjau eiti į parduotuvę ir vakar, ir užvakar.
Živilė. Aš galėjau eiti vakar, galėčiau tai padaryti ir rytoj. Pasakykite, kuriai merginai į kokią parduotuvę reikia užeiti.
• KupėTaip jau atsitiko, jog kartą viename kupė susitiko žymus astronomas, poetas, prozininkas ir dramaturgas. Tai buvo Antanaitis, Bernadickas, Kazlauskas ir Domeika. Paaiškėjo, kad kiekvienas jų turėjo pasiėmęs po knygą, parašytą vieno jų kupė bendrakeleivių.
Antanaitis ir Bernadickas pasikeitė nusipirktomis knygomis ir įsikniaubė į jas.
Poetas skaitė pjesę.
Prozininkas, labai jaunas žmogus, išleidęs pirmąją knygą, pareiškė niekada nieko neskaitąs apie astronomiją.
Bernadickas specialiai kelionei nusipirko vieną Domeikos kūrinių.
Nė vienas keleivis nepirko ir neskaitė savo paties parašytos knygos.
Ką kuris keleivis skaitė? Kas iš jų buvo kas?
• Orakulo demaskavimasSeniai seniai vienoje Rytų šalyje gyveno žymus orakulas. Skirtingai nuo kitų orakulų, jo lūpomis bylojo ne vienas, o trys dievai: Tiesos, Melo ir Diplomatijos. Šių dievų atvaizdai stovėjo vienas šalia kito už altoriaus, ties kuriuo priklaupdavo patarimo atėję žmonės. Dievai visada noriai atsakydavo į klausimus. Deja, jie buvo labai panašūs, tad niekas negalėdavo nustatyti ar atsako Tiesos dievas, kuriuo reikia tikėti, Melo dievas, visada sakantis netiesą, ar Diplomatijos dievas, galintis tiek sumeluoti, tiek pranešti teisybę. Tai buvo labai paranku žyniams, mat bet kokį orakulo atsakymą buvo galima aiškinti kaip patogiau.
Vis dėlto kartą atsirado nevengiantis pasijuokti iš šventų dalykų drąsuolis. Jis sumanė padaryti tai, kas nepavyko net patiems gudriausiems išminčiams. Jaunuolis nusprendė atpažinti dievus!
Narsuolis įėjo į bažnyčią ir paklausė kairėje pusėje stovinčio dievo:
- Kas stovi šalia tavęs?
- Tiesos dievas, - pasigirdo atsakymas.
Tada drąsuolis kreipėsi į stovintį centre dievą:
- Kas tu?
- Diplomatijos dievas.
Paskutinį klausimą vaikinas uždavė dešinėje stovinčiam dievui:
- Kas stovi šalia tavęs?
- Melo dievas, - atsakė paklaustasis.
- Dabar viskas aišku, - patenkintas tarė drąsuolis.
Ką gi jis suprato iš dievų atsakymų?
... tai 2011-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlome paskaityti ir pajusti šių metų kūrybos dvasią :) ....
•
Sielai »
EILĖRAŠČIAI
Sociologui Džonui Li ir kilo mintis išreikšti jausmus spalvomis. Jis surinko apie keturis tūkstančius meilės apibūdinimų nuo Platono iki mūsų laikų bei pagal juos išskyrė šešis meilės tipus..
•
Sielai »
Skaitiniai
... sakoma be namų negerai, tačiau kartais namai telieka tik žodžiai. Kaip bebūtų, eilėraščių rinkinukas apie vieną iš svarbiausių vietų gyvenime - namus..
•
Sielai »
EILĖRAŠČIAI
... Teigiama, jog violetinė spalva lavina intuiciją, skatina mąstymą ir gerina skydliaukės veiklą. Kadangi violetinė šiek tiek slopina, tinka tiems kuriuos kamuoja nemiga, bei agresyviems, nervingiems..
•
Įdomybės »
AR ŽINAI
Vieno žmogaus kvailystės vargina, o grupės žmonių - jau baugina. Bet, kai kvailystė dar ir įteisinama įstatymiškai... tai jau neramina....
•
Nuotaikai »
ANEKDOTAI
... šiaudai – tai sausa antžeminė javų stiebo dalis, likusi nukūlus grūdus. Naudojama, kaip pašaras, kuras, statybinė medžiaga, trąša.. ir žinoma meno dirbiniams..
•
Sielai »
TALENTAI
GYVENKIME •
sveikai •
spalvotai •
patogiai •
skaniai •
draugiškai •
stipriai •
etiškai •
linksmai •
pokštaujant •
grybaujant •
keliaujant •
su meile ir
Gyvenimo būdo žurnalu!