» Faktai apie rūkymą

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

 Dabar skaitote » Žalingi įpročiai »» Faktus apie rūkymą
• Pas rūkančiuosius chroniškas bronchitas registruojamas 5-7 kartus dažniau, nei pas nerūkančiuosius.Palaipsniui chroniškas bronchitas perauga į plaučių efizemą ir pneumosklerozę, tai ligos, kurios labai stipriai ardo plaučių funkciją.

• Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, maždaug 25 proc.visų parduodamų cigarečių – padirbtos.

• Pasaulyje yra apie 120 gydymo nuo rūkymo būdų, praktikoje naudojama tik apie 40.

• Pastoviai rūkant nėštumo metu, vaisius visada jaučia chronišką deguonies stygių, o tai įtakoja lėta gemalo vystymąsį.Rūkančiai nėščiajai padidėja tikimybė persileisti, pagimdyti mirusi kūdikį arba pagimdyti su vaiką su per maža kūno mase.

• Pati parduodamiausia prekė pasaulyje – cigaretės.Pasaulyje kiekvienais metais parduodamas 1 trilijonas cigarečių.Tabako pramonė yra pati pelningiausia verslo šaka pasaulyje: kasmetinė apyvarta siekia 400 milijonų JAV dolerių.

• Po ilgos konkurencijos su “Coca Cola” , prekės ženklas “Marlboro” buvo pripažintas pačia brangiausia preke tarp kasdienio vartojimo prekių 80-iais ir 90-iais praėjusio amžiaus metais.Prekės ženklas buvo įvertintas 30 miljardų JAV dolerių.

• Rūkantieji 2-8 kartus dažniau suserga miokardo infarktu.Beto rūkaliai 3-4 kartus dažniau miršta nuo išeminės širdies ligos.

• Rūkymas žymiai sustiprina kitų žalingų įpročių poveikį žmogaus organizmui.Pvz.jei žmogus reguliariai vartoja alkoholinius gėrimus, tačiau nerūko, tai susirgimo burnos, gerklų ar stemplės vėžiu padidėja 2-3 kartus, tačiau jeigu žmogus išgeria tokį patį kiekį alkoholio, ir aktyviai rūko – tikimybė daugiau negu 9 kartai.

• Tabake ir tabako dūmose yra daugiau nei 3000 cheminių junginių, kaikurie iš jų yra kancerogenai, t.y.jie gali pažeisti lastelės genetinę medžiagą ir taip sukelti vėžį.

• Tabako krūmas kiles iš Amerikos žemyno, jis priskiriamas tai pačiai šeimai kaip ir bulvė bei pipiras.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Gegužės 22 d. Trečiadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Alda, Aldė, Aldis, Aldona, Aldonas, Alena, Eimantas, Elė, Elena, Ilona, Julė, Julija, Julita, Lėnė, Rita,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Aukščiausi pasaulio žmonės..... ar esi girdėjęs apie - altono milžiną - aukščiausią kad nors gyvenusį žmogų pasaulyje?
Pasigrožėkime - jurginas..... tai vienas iš mėgstamiausių dekoratyvinių augalų, mielai auginamas gėlių mėgėjų
Faktai apie savaitės dienas..... Pirmadienis, antradienis... šeštadienis, sekmadienis ir vėl pirmadienis.. dienos sukasi, o ar žinote ką slepia kiekviena savaitės diena? šiek tiek faktų, faktelių :)