» Faktai apie čiaudulį
TOP meniu »
Pradžia »
Įdomybės »
Faktai »
Kategorijos »
Temos »
Nauji »
Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ
Dabar skaitote »
žmogaus veiksmai »»
Faktus apie čiaudulį Antakių pešiojimas gali sukelti čiaudulį. Antakių srityje esantys nervai glaudžiai susiję su nervais, išsidėsčiusiais aplink nosį, todėl jų pešiojimas gali baigtis čiauduliu.
Daugiausiai čiaudintis gyvūnas yra iguana. Pasak mokslininkų, taip jos pašalina nereikalingas druskas, susikaupusias kūne.
Čiaudėjimas gydo žagsulį. Pradėjot žagsėti, ieškokite pipirų, pipirai sukels čiaudulį, taigi žagsėjimas turėtų praeiti.
Čiaudėjimo rekordas priklauso Donna Griffiths, kuri 1981-aisiais būdama 12 metų pradėjo čiaudėjimo maratoną ir baigė jį tik po 978 dienų. Pradžioje čiaudulys kartodavosi kas minutę, vėliau jis pasireikšdavo maždaug kas 5 minutes. Per tuos metus ji nusičiaudėjo daugiau nei milijoną kartų.
Čiaudulio metu iš kvėpavimo takų pašalinama maždaug 100.000 dalelių, kurios išlekia maždaug 160km/h greičiu.
Čiaudulys saugo jūsų kūną.Tai yra svarbi imuninės sistemos dalis.Čiaudint iš kvėpavimo takų pašalinamos bakterijos, virusai ir dulkės.
Jei pernelyg stipriai nusičiaudėsite, galite susilaužyti šonkaulį.Jei mėginsite sulaikyti čiaudulį, galite nutraukti kraujagyslę galvoje ar kakle ir mirti.
Kažkada egzistavo tokia nuomonė... žmogui čiaudant, išskrenda jo siela, tuo būdu atsiskirdama nuo kūno ir palikdama jį. Žmogaus pavidalas tampa besieliu. Tuomet susidaro reali galimybė velniui jį apsėsti. Meksikos gyventojai čiaudėdami saugumo tikslais sukryžiuodavo du pirštus. Šis užraktas neleisdavo sielai išlėkti iš kūno.
Maždaug trečdalis žmonių nusičiaudi pažiūrėję į saulę. Toks čiaudulys vadinamas "saulės" čiauduliu. Kuomet į akis patenka intensyvi saulės šviesa, kai kas pajunta kutenimą nosiaryklėje. Nosiaryklę taip pat erzina ryški dirbtinė šviesa, pavyzdžiui naudojama gydytojo ar stomatologo kabinete.
Miegodamas žmogus nečiaudi.