» Tabariškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Tabariškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia
Tabariškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Tabariškių kaime. Pamaldos laikomos tik lenkų kalba. Manoma, kad pirmąją bažnyčią šioje vietoje dar XVI a. pradžioje pastatydino Vaitiekus Taboras, nuo kurio pavardės kilo ir valdų pavadinimas. Tačiau apie šios bažnyčios likimą jokių žinių nėra. Kadangi XVI a. apylinkėse buvo įsikūrę daugiausia totoriai, gali būti, kad katalikų bažnyčia ilgainiui sunyko. Vėliau iš totorių žemes ėmė supirkinėti bajorai, išaugusios valdos ėjo iš rankų į rankas, kol XVII a. antrojoje pusėje atiteko Skarbek-Važinskiams. Ši giminė valdė Tabariškes iki Antrojo pasaulinio karo.

1770 m. Mykolas Skarbek-Važinskas pastatė medinę bažnyčią ir įkurdino basuosius karmelitus. Tuometinė Vilniaus dekanatui priklausiusi parapija jungė apie 6 600 tikinčiųjų. Naujos bažnyčios ir vienuolyno fundatorius buvo karaliaus Augusto III favoritas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės raštininkas. Jis apsigyveno Tabariškėse ir pastatė čia pirmąjį dvarą.

Šventovė jau statant buvo numatyta kaip šeimos mauzoliejus, o prie jos įkurdinti ir dosniai aprūpinti karmelitai turėjo nuolat melstis už savo geradarius. Bažnyčios sienose išlikusios paminklinės lentos primena jų pavardes.

Dvaro paveldėtojai toliau rėmė karmelitus, kuriems XIX a. pradžioje pavesta rūpintis ir 1809 m. įkurta parapija. 1812 m. vienuolynas perstatytas. Iki vienuolyno uždarymo karmelitai rūpinosi mokykla, ligonine, vargšų prieglauda. 1832 m. vienuolynas caro valdžios uždarytas. Bažnyčia liko veikianti, nors ir ketinta ją taip pat uždaryti. 1870 m. bažnyčios sienojai buvo supuvę. Paprašius leidimo remontuoti, Vilniaus gubernatorius bažnyčią pasiūlė uždaryti. Caro vietininkas jos neuždarė, leido pakeisti supuvusius sienojus.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, išsiskiria banguotu fasado frontonu, bandanti atkartoti mūrinių barokinių statinių plastiškumą. Bažnyčia bazilikinė, su trisiene apside, bokšteliu. Vidus 3 navų. Prieš bažnyčią stovi medinė varpinė su vartais. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Bažnyčios pagrindinį altorių puošia dailininkės Anos Krepštul nutapytas Šv. Mergelės Marijos su kūdikiu Jėzumi paveikslas.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Šalčininkų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šalčininkų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Tabariškės [2]
Adresas: Bažnyčios g. 3, Tabariškės, Turgelių sen., Šalčininkų r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Vasaros laiku:
I-V: pagal susitarimą (lenkų).
VI: 10.00 (lenkų).
VII 10.00 (lenkų).

Žiemos laiku:
I-V: pagal susitarimą (lenkų).
VI: 10.00 (lenkų).
VII: 13.00 (lenkų).


Tabariškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia nuotraukose:

Tabariškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Tabariškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Tabariškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie arklius..... ar žinai, kad arkliai gali ilsėtis tiek stovėdami, tiek gulėdami. Tačiau ilgai negalėdami pailsėti atsigulus, jiems kinta elgsena. Kad išsimiegotų jiems pakanka 4 valandų.
Eglutės papuošalai iš makaronų..... mėgstate makaronus, o ar žinote, kad ir net makaronais yra puošiamos kalėdinės eglutės. Na kaip sakoma, skonis subtilus dalykėlis, bet kodėl gi ne.. tai gali būti visai linksma, ypač jei žaisliuku
Genetinė giminystė..... tai ar žinai kas yra laigonas, dieveris, šėšuras, bočius, moša.. nežinai? tai dirstelk ir sužinosi