» Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia
Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Panoterių miestelyje, prie Jonavos-Siesikų kelio. 1441 m. dvarininkas Baltramiejus Urbonaitis dovanojo Siesikų Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčiai Panoteriuose žemės sklypą ir įsipareigojo pastatyti koplyčią.

1584 m. ji atiteko evangelikams reformatams, 1700 m. sudeginta ir neatstatyta, nors bylinėtasi. Iki 1744 m. pastatyta nauja katalikų koplyčia, pagal kurią XVIII–XIX a. Panoteriai buvo vadinami Koplyčiomis. Koplyčia buvo konsekruota Švč. Mergelės Dievos Motinos titulu, priklausė Siesikų bažnyčiai. Jos kunigas Ignotas Smilgevičius už pasisakymus prieš rusišką mokyklą 1863 m. ištremtas į Permės guberniją, o po amnestijos 1872 m. perkeltas į Kuršą. 1864 m. kunigo Juozapo Sakalausko ir parapijiečių lėšomis koplyčia atnaujinta ir padidinta, paversta filijine Ukmergės dekanato Siesikų parapijos bažnyčia, konsekruota Šv. Kryžiaus Atradimo titulu. 1936 m. Žeimių dekanato Panoterių parapijai priklausė 2702 katalikai.

Per Antrąjį pasaulinį karą bažnyčia sudegė. 1946 m. maldos namai ir klebonija įrengti mediniame, vienaukščiame gyvenamajame name. 1994 m. klebono Vytauto Kazimiero Pesliako ir parapijiečių lėšomis pastatyta nauja, mūrinė bažnyčia.

Bažnyčia tinkuoto plytų mūro, modernios architektūros, vienanavė, dviejų bokštų, su bokšteliu virš presbiterijos. Vidaus apdaila ir pagrindinis altorius mediniai. Šventorių juosia XX a. pr. statyta degto molio plytų mūro tvora, ties kurios šiaurinės dalies viduriu nuo gatvės pusės įrengti neogotikiniai vartai.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Jonavos dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Jonavos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Panoteriai 55458 Jonavos r.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 12 val.
Šeštadieniais 12 val. (jei užsakyta)
Šiokiadieniais 12 val. (jei užsakyta)

ATLAIDAI:
Šv. Kryžiaus Atradimo – gegužės 3 d. (keliama į paskutinį balandžio sekmadienį)
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)


Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia nuotraukose:

Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Dėlionės (Puzzlės)..... patinka dėlionės? išbandyk.. kelios patalpintos, kaip sakant, jūsų teismui
Eilėraščiai tėčiui ir apie tėčius..... Kai iš darbo grįžta tėtis, Pasitinka jį mama. Jiedu pradeda kalbėtis, O aš laukiu nelinksma. -Tėti, imk mane ant kelių,- Aš prašau prieidama...
Kaip išsirinkti šuniuką?..... nevertėtų rinktis vien tik todėl kad tokį patį turi kaimynai arba kad, ši veislė yra populiauriausia..