» Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia © Laima

Tai katalikų bažnyčia, stovinti Prienų rajone, Pakuonio miestelyje, Kuonės (Nemuno kairiojo intako) dešiniajame krante. Pakuonio bažnyčioje švenčiami Šv. Petro ir Pauliaus, Žolinės (Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų) atlaidai. Parapijoje veikia Piliuonos koplyčia.

Pakuonio bažnyčia pastatyta apie 1792 m. Tais metais vyskupas Ignotas Jokūbas Masalskis sudarė komisiją Pakuonio parapijai kurti. Jai atiteko Darsūniškio parapijos kaimai, esantys Nemuno kairiajame krante. 1819 m. minima parapinė mokykla.

Bažnyčiai susenus klebonas Kazimieras Jasiulevičius-Jasulaitis su parapijiečiais 1883 m. pastatė dabartinę mūrinę bažnyčią. Ją 1886 m. konsekravo pavyskupis Juozapas Olekas. Pakuonio vikaras Juozapas Šmulkštys nuo 1895 m. rėmė draudžiamos lietuviškos spaudos platinimą, knygnešius.

Per Pirmąjį pasaulinį karą bažnyčia buvo apsaugota nuo didesnių galimų nuostolių. Rusams besirengint susprogdinti bokštą, klebonas Justinas Staugaitis, tuometis Telšių vyskupas, sutarė pats bokštą nugriauti. Buvo nuardyta bokšto viršūnė, o bažnyčia liko „sveika".

Tarpukariu bokštas buvo atstatytas pagal inžinieriaus Antano Macijausko parengtą rekonstrukcijos projektą. Virš nišos su skulptūra buvo suprojektuotas stačiakampis langas, virš jo laikrodis, o bokšto viršūnėje – varpinė. Projektas buvo kiek pataisytas (atsisakyta laikrodžio įkomponavimo, varpinės; pakeista bokšto smailės forma).

1944 m. sunaikinti klebonijos trobesiai, apgadinta bažnyčia (susprogdintas bokštas, sudegė stogas, šoniniai altoriai, vargonai). Dauguma svarbiausių atstatymo darbų atlikti iki 1949 m. Kiti darbai tęsėsi iki XX a. 8-o dešimtmečio, bet bokštas nebuvo atstatytas. Jo vietoje viršuje ant stogo pristatytas tik mažas bokštelis (iš pradžių medinis).

Bažnyčia istoristinė, stačiakampio plano, su bokšteliu, žemesne apside ir šoniniais priestatais, trinavė. Statyta iš plytų, tinkuota.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Prienų dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Prienų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Tylos g. 18, Pakuonis, LT-59319 Prienų r.,
Tel: (319) 4 33 23

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 13 val.
Šeštadieniais – 10 val.
Pirmadieniais–penktadieniais – 9 val.

ATLAIDAI:
šv. Petro ir Pauliaus – birželio 29 d. (Keliama į sekmadienį).
Žolinės (Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų) – rugpjūčio 15 d.



Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia nuotraukose:

Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Laukinė aborigenų bakchanalija..... Kartu su žmona tuo metu gyvenome Puškonių kaime ir kiaules auginome nuolat, tačiau paršelius auginimui pirkdavome turguje. Kadangi iš vieno eilinio paršelių pirkimo viena kiaulaitė labai sparčiai
Kiaušinių dažymas natūraliais dažais..... Manyčiau visiems norisi kad.. būtų kuo natūraliau ir sveikiau, tad.. šių metų velykiniai kiaušinių marginimo atradimai.. natūraliais dažais..
Natiurmortas - kas tai?..... reikšmingų natiurmortų XIX a. nutapė F. Goja, E. Delakrua, G. Kurbė, impresionistai ir postimpresionistai. V. van Gogo natiurmortai ekspresyvūs ir dramatiški, P. Sezano - tapybiški ir raiškūs