» Kauno Švč. Sakramento bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Švč. Sakramento bažnyčia
Kauno Švč. Sakramento bažnyčia © Laima

Tai buvusi Dominikonų vienuolyno Dievo kūno bažnyčia – viena iš barokinių bažnyčių, stovinti Kauno senamiestyje.

1631 m. karališkasis sekretorius Dominykas Norkevičius į Kauną pasikvietė dominikonų ordiną, kuriems užrašė savo namus Didžiojoje (dab. Vilniaus) gatvėje. 1641 m. dominikonai formaliai įsikūrė Kaune. Bažnyčios ir vienuolyno ansamblis pradėtas statyti apie 1678 m., tada dar miesto pakraštyje, erdviame 5,5 ha sklype. Statyba truko keliolika metų. 1682 m. uždengtas čerpių stogas. 1682–1690 m. vyko užbaigimo ir interjero įrengimo darbai, vadovaujant architektui P. Putiniui, dirbusiam ir prie Pažaislio vienuolyno statybų. 1700 m. birželio 30 d. pašventintai bažnyčiai suteiktas Dievo Kūno vardas.

1776 m. pradėtas statyti vienuolynas. XVII a. pastatyta oficina ir ūkiniai trobesiai. XIX a. ansamblis jau užėmė kompaktišką stačiakampį kvartalą. Vienuolyno korpusas dalijo sklypą į du beveik stačiakampius kiemus, kurių viename, prie Vilniaus g., buvo pagrindinis įėjimas į vienuolyno namą. Toks situacijos planas ir ansamblio pastatų išsidėstymas erdviuose kiemuose yra vienintelis Lietuvoje.

Per 1812 m. Napoleono karus sudegė baldai, vargonai, altorių medinės dalys. 1818 m. interjeras atstatytas, įrengti nauji vargonai, mūrinė sakykla. 1845 m. rusų caro Nikolajaus I įsakymu vienuolynas ir bažnyčia uždaryti. Vienuolynas atiduotas rusų gimnazijos mokytojų butams, o bažnyčia 1863–1866 m. rekonstruota į rusų gimnazijos mokinių stačiatikių cerkvę. 1919 m. dominikonų ansamblis grąžintas Kauno kurijai. 1920–1921 m. bažnyčia iš dalies rekonstruota: nugriautas medinis bokštas, interjere panaikintas ikonostasas, įrengti altoriai. Fasadai liko nepakeisti. 1922 m. tapo VDU studentų bažnyčia. 1965 m. pagal architekto V. Parčiausko projektą pritaikyta kino teatrui „Santaka“ (veikė iki 1990 m.).

Dabar joje vyksta naktinės adoracijos. Beto, bažnyčioje esančioje koplyčioje (Kauno Švč. Sakramento (studentų) koplyčia), beveik kasdien vyksta šv. mišios. Bažnyčios fasadą puošia apskrita Jėzaus mozaika (dail. Juozas Mikėnas ir Boleslovas Adomas Motuza Matuzevičius, 1933 m.).

Bažnyčia buvo trinavė, kryžiaus formos. Bažnyčios fasado apačioje yra niša, kurioje ankščiau kabėta paveikslo ar būta statulos. Seniau šventovė turėjo tris bokštus, tačiau sovietmečiu jie buvo nugriauti. Bažnyčią ir vienuolyną juosia 2,5 m aukščio tvora.

1996-12-23 bažnyčia įrašyta į Kultūros paveldo objektų registrą ir priklauso Dominikonų vienuolyno ansambliui.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno I dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Vilniaus g. 31/1 44286 Kaunas.
Tel: (675) 77 220

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
Sekmadieniais ir šeštadieniais nėra
Pirmadieniais – penktadieniais 12 val.
Nuolatinė nepaliaujama Švč. Sakramento adoracija visą parą


Kauno Švč. Sakramento bažnyčia nuotraukose:

Kauno Švč. Sakramento bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Švč. Sakramento bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Švč. Sakramento bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Švč. Sakramento bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Dievo kūno bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Rožės iš rudeninių lapų..... mėgstantiems rankdarbius - rožės iš rudeninių lapų, tiksliau kaip jas pasidaryti, o tai visiškai nesudėtinga..
Fejerverkai nuo aukščiausio pastato pasaulyje..... Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) yra aukščiausias pasaulyje statinys Burj Dubai. Šio pastato aukštis yra 828 metrų
1957-ųjų metų poezija..... tai 1957-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlome paskaityti ir pajusti šių metų kūrybos dvasią :) ..