» Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia

Tai bažnyčia stovinti Kauno senamiestyje, prie Rotušės aikštės.

Broliai Albertas Kojalavičius-Vijūkas, Kazimieras Kojelavičius-Vijūkas ir Petras Kojelavičius-Vijūkas apie 1642 m. jėzuitams dovanojo mūrinių namų Kaune. 1643 m. įsteigta jėzuitų rezidencija, netrukus pastatyta Šv. Stanislovo Kostkos koplyčia. Ji ir rezidencija 1655 m. sunaikintos.
1660 m. pradėta statyti medinė koplyčia ir rezidencija. 1666 m. jėzuitai pradėjo statyti mūrinę bažnyčią. 1668 m. sudegė pastoliai.

Kunigo Pranciškaus Milvydo rūpesčiu dabartinė bažnyčia pastatyta 1720 m., bokštai – 1725 m. 1732 m. gaisras nusiaubė kolegiją, vienuolyną, bažnyčią. Sugriuvo bažnyčios stogas, skliautai, bokštas. 1746–1751 m. atstatytas bokštas, 1752 m. suskliaustas laidojimo rūsys, išmūryti didžiojo altoriaus pamatai. 1753–1754 m. pastatyti 3 nauji mūriniai altoriai. Didįjį altorių 1753 m. marmuro imitacija papuošė meistras Jonas Kerneris. 1757–1763 m. skulptorius Antonis Dacratas (Datzrath) sukūrė lipdinių ir skulptūrų.

XVIII a. antrojoje pusėje buvo 12 dirbtiniu marmuru papuoštų altorių (išliko 2). 1761–1768 m. pastatyti kolegijos rūmai. Bažnyčia 1787 m. perduota pranciškonams. Ji, ypač vidus, nusiaubta 1812 m. Apleistą bažnyčią 1821 m. nuspręsta atiduoti stačiatikiams. Matininkas G. Velikorodovas parengė jos plano ir fasado brėžinius.

Bažnyčia 1824 m. suremontuota: pakeista dalis medinių konstrukcijų, perdengtas stogas, sutaisyti skliautai, sakykla. Cerkvė 1843 m. pavadinta Aleksandro Neviškio soboru. 1857 m. remontuoti bokštai. 1915 m. apgadinti bokštai, sienos, vidaus įrengimai. Bažnyčia 1923 m. grąžinta jėzuitams. 1924 m. pradėtos laikyti pamaldos, įsteigta gimnazija. Pagal architekto E. Pejerio 1925 m. projektą virš dviaukščio vienuolyno rytinio korpuso 1928 m. pastatyti dar 2 aukštai. Prie bažnyčios 1930 m. įkurtas Lietuvos jėzuitų viceprovincijos centras. 1932 m. pailgintas ir paaukštintas vakarinis korpusas, 1931 m. pastatytos kino ir gimnastikos salės (projektus rengė ir darbus prižiūrėjo tech. V. Kopylovas).

Po Antrojo pasaulinio karo vienuolynas ir bažnyčia uždaryti, pastatai paskirti bendrojo lavinimo ir technikos mokykloms, jėzuitų bažnyčia atiteko A. Mickevičiaus vidurinei mokyklai. 1957 m. perdengtas bažnyčios stogas, pertinkuotos sienos. 1990 m. bažnyčia grąžinta tikintiesiems.

Bažnyčia vėlyvojo baroko stiliaus, stačiakampio plano, dvibokštė, su pusapskrite apside. Vidus 3 navų. Bokštai neįprasti savo planu – priekyje jie siauresni ir sukuria išlakumo, lengvumo įspūdį. Tuo tarpu šoninės bokštų kraštinės yra daug platesnės ir masyvesnės. Iš šonų bažnyčią rėmina vienuolyno ir gimnazijos pastatai. Seniau statytus, pirmuosius pastatų tarpsnius vertikaliai skaido nuosaikūs piliastrai ir tarp jų išdėstyti aukšti stačiakampiai langai. Antruosius tarpsnius skaido beveik identiški piliastrai ir suporintų, mažesnių nei pirmuosiuose aukštuose, langų eilės.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno I dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Rotušės a. 8 44280 Kaunas

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais
10.00 val. (gieda vaikų ir jaunimo choras)
12.00 val. (gieda bažnyčios choras),
17 val. (gieda vargonininkas). 18 val – anglų kalba. 20 val. – studentams.
Šiokiadieniais 17 val.
Šeštadieniais 17 val.
Išpažinčių klausoma kasdien prieš šv. Mišias
Švč. Sakramento adoracija penktadieniais po 17 val. šv. Mišių, 17.45–18.15 val.
Rožinio malda spalio mėnesį 16.30 val.
Gegužinės pamaldos gegužės mėnesį 18 val.
Birželinės pamaldos birželio mėnesį 18 val.

ATLAIDAI:
Šv. Pranciškaus Ksavero – gruodžio 3 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).


Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia nuotraukose:

Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdų simboliai..... kalėdos yra viena iš populiariausių švenčių ne tik pas mus, bet ir visame pasaulyje. Ši šventė apipinta daugybės legendų ir pasakojimų apie įvairius Kalėdų simbolius. Taigi, kokie pagrindiniai Kal
Kryžių kalnas..... yra teigiama, kad kryžių kalne kryžiai statomi daugiau kaip 150 metų. Šiuo metu, yra maždaug 200 tūkst. įvairaus dydžio kryžių
Puošnūs ir stilingi vestuvių žiedai..... Artėjant vestuvėms – didžiausiai ir puošniausiai šventei gyvenime, svarbu pasirūpinti žiedais. Vestuviniai žiedai yra be galo svarbus ir prasmingas simbolis, kuris sujungia du žmones bendram gyven