
Požeminiai ežerai.. ... Požeminiai ežerai – tai vandens telkiniai, esantys po žemės paviršiumi, dažniausiai urvuose arba karstinėse ertmėse. Jie susidaro, kai požeminis vanduo kaupiasi natūraliose įdubose, o kartais..
Sielai » Maldos namai » Koplyčios » Mauzoliejai » Dzūkija » Vilniaus rajono savivaldybė
Tai mūrinė laidojimo koplyčia Buivydžių kaime, Buivydžių seniūnijoje, Vilniaus rajone, 17 km į rytus nuo Nemenčinės, prie kelio 5220 Nemenčinė–Buivydžiai. Anksčiau koplyčia turėjo Šv. arkangelo Mykolo koplyčios titulą.
Koplyčia stovi Šv. Jurgio bažnyčios, prie įėjimo laiptų, dešiniajame šventoriaus kampe. Išsiskirianti savo architektūra – kvadratinio plano, smailios aukštos piramidės formos statinys. Pastatyta kaip bažnyčios fundatoriaus Mykolo Radziševskio šeimos mauzoliejus.
Koplyčia yra architektūros paminklas, kartu su bažnyčia įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą.
Koplyčia statyta kartu su bažnyčia 1790 m. XVIII a. pabaigoje – XIX a. pirmojoje pusėje, be tiesioginės paskirties, koplyčia buvo naudojama kaip altarijos koplyčia. Altarija įkurta 1794 m.
1810 m. vizitacijos akte koplyčia vadinta šv. Mykolo Arkangelo vardu, įvertinta kaip geros būklės. Tuo metu joje buvo altorius su karsteliu ir Šv. Florijono relikvijomis. Relikvijos dar 1794 m. gegužės 3 d. buvo atgabentos iš Romos, jas iš popiežiaus Pijaus VI buvo gavusi ir parvežusi Liudvika Bžostauskytė Radziševskienė. Iš šonų buvo 2 suolai, taip pat komoda su stalčiais. Viduje kabojo medinis sietynas (žvakidė). Virš altoriaus buvo pakabinti du paveikslai, vaizduojantys Jėzų ir Šv. Mykolą. Koplyčioje buvo 4 langai. Rūsyje stovėjo fundatoriaus šeimos narių karstai.
1820 m. koplyčia buvo vadinama jau Šv. Florijono vardu. 1852 m. nurodoma, kad koplyčios būklė bloga. Ji tuo metu buvo dažyta raudonai, jos priekyje buvo mūrinis prieangis.
Po K. Tiškevičiaus apsilankymo imta rūpintis koplyčios remontu, buvo renkamos lėšos. Koplyčia buvo remontuojama XX a. pradžioje, 1911 m. ji jau uždengta skarda. Dengiant stogą skarda, gandralizdis buvo pakeistas skardiniu Arkangelu.
Po Pirmojo pasaulinio karo buvo dingusios šv. Florijono relikvijos ir 1922 m. prašoma jas prisiųsti iš Krokuvos. 1927 m. koplyčia buvo naudojama kaip lavoninė. Koplyčia, kaip ir šventoriuje stovinti varpinė, nenukentėjo nuo 1982 m. gaisro, kuriame sudegė medinė bažnyčia.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Vilniaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Buivydžiai [2]
Adresas: Bažnyčios g. 1, 15214 Buivydžiai I, Buivydžių sen., Vilniaus r. sav.
Kaip nuvykti? Waze,
Google Maps
Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose
... jei mums būtų leista gyventi nepatiriant sunkumų, mes būtume silpni ir niekada negalėtume pajusti, ką reiškia.. skraidyti..
... Ar žinote, kad delfinai niekada visiškai nemiega.Vienas jų smegenų pusrutulis visada "budi", todėl jie miega atmerkę vieną akį...
... Mūšis vyko netoli dabartinio Šiaulių miesto, pagal labiausiai pagrįstą hipotezę – Mūšos ir Tautinio santakoje (ties Jauniūnų kaimu, 6 km į Šiaurę nuo Meškuičių piliakalnio - dabar – Kryžių Kalnas...
... Rudens karalystėj daržovių puota. Štai Ropė atvyko, Ridiko teta. Uždusęs įvirto dėdulė Kopūstas, Moliūgas, tarytum balionas išpūstas.....
... Aš mergytė kaip pupa, Po kiemelį opa pa! Žasinėlį sutikau, Labas rytas jam sakau. Žasinėli tu nepyk, Man šonelių negnaibyk.....
... Kaip gyveni? Kaip gilė: nežinai koks vėjas ir kur tave nupūs, kokia kiaulė tave suės, o pasiskųsti nėra kam - aplink vieni ąžuolai....
GYVENKIME • sveikai • spalvotai • patogiai • skaniai • draugiškai • stipriai • etiškai • linksmai • pokštaujant • grybaujant • keliaujant • su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu!