» Alksnėnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Alksnėnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
Alksnėnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

Tai bažnyčia stovinti Alksnėnų kaime, 7 km į vakarus nuo Pilviškių. Alksnėnai 1673 m. paskirti Virbalio dominikonų vienuolynui. 1867 m. pastatyta medinė koplyčia. Ji minima ir 1784 m. Koplyčioje 1906 m. buvo ketveri atlaidai per metus. 1918 m. pradėta statyti klebonija.

1921 m. įkurta parapija. Jai iš Alksnėnų dvaro duota 9 ha žemės. Klebonas G. Citavičius su parapijiečiais koplyčią padidino; ji tapo bažnyčia. 1925 m. įsteigta pavasarininkų kuopa. Po Antrojo pasaulinio karo iš Panevėžio vyskupijos ištremtas kanauninkas Bronius Antanaitis suremontavo Alksnėnų bažnyčią, sutvarkė kleboniją.

Po jo 26 m. klebonavo Vincentas Kizlaitis (1895–1980). Dabartinis klebonas kunigas Arūnas Simonavičius parapijoje tarnauja nuo 2006 m. birželio 29 d.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, vienabokštė. Yra 3 altoriai. Šventorius apmūrytas. Jame yra kapinės; čia palaidotas 1941 m. birželio 22 d. bolševikų nukankintas kunigas Justinas Dabrila (g. 1905 m.).

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Vilkaviškio dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 3, Stirnėnai, Pilviškių sen., Vilkaviškio r. sav.
Tel: (342) 4 42 76
Bažnyčią supa Alksnėnų kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Orų prognozavimas..... apima mokslo priemonių ir technologijų taikymą, siekiant numatyti atmosferos būsenas ateityje. Iki pradedant taikyti mokslinius metodus, buvo naudojamasi per žmonių patirtį susiformavusia tautosak
Kūčių tradicijos Lietuvoje..... Kūčios – viena seniausių lietuvių švenčių, minima pagal Saulės kalendorių. Per Kūčias negalima valgyti mėsos, todėl visi patiekalai iš augalinės kilmės produktų ir žuvies. Aukštaitijoje dažnai tąd
Faktai apie Japonija..... Ar žinote, kad Japoniją sudaro 6852 salos. Didžiausios salos: Hokaidas, Honšiū, Šikoku, Kiūšiū ir sudaro 97 % visos žemyninės Japonijos teritorijos. Daugumos salų paviršius kalnuotas, nemaža dalis