» Kaip sutaupyti degalų?

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Taupymas

• Maži automobiliai paprastai yra daug ekonomiškesni, kalbant apie kuro sunaudojimą. Dėl to, mažesni automobiliai sutaupo 6 litrus kuro šimtui kilometrų, tuo tarpu, šį skaičių reiktų padvigubinti, jei kalbėtumėme apie didelį automobilį.

• Automobilis turi būti reguliariai prižiūrimas. Pakeiskite tepalus, kai automobilis Jus "įspėja" apie tai. Kuro sąnaudas iki 4 proc. gali padidinti tiek oro trūkumas, tiek perteklius. Specialistai rekomenduoja padangų slėgį padidinti 10 proc. virš reikalaujamos normos. Daugumai modelių pats taupiausias variklio režimas: 1500-2000 (benzininiams varikliams) ir 2000-2500 (dyzeliniams varikliams). Rekomenduojama patikrinti oro filtrą, kadangi purvinas filtras riboja oro patekimą į variklį ir tai lemia padidėjusias degalų sąnaudas. Pakeitus užsiteršusį oro filtrą nauju galima sutaupyti iki 10 procentų degalų

• Taip pat, pasak patyrusių vairuotojų, geriau naudoti mažo klampumo sintetinius arba pusiau sintetinius variklio tepalus. Tokie tepalai palyginus su mineraliniais padeda sunaudoti iki 6 proc. mažiau kuro.

• Reikėtų pilti tik tinkamos markės benziną, kuris nurodytas arba vidinėje degalų bako dangtelio pusėje arba automobilio eksploatacijos instrukcijoje. Mažesnio oktaninio skaičiaus benzinas žalingas automobiliui, nes jo įpylus variklis ima dirbti su pertrūkiais ir tai mažina jo galią“,

• Automobilis turi būti kuo lengvesnis. Tikriausiai jau spėjote įsitikinti, kaip sudėtinga automobiliui įsibėgėti, kuomet jis pilnas žmonių. Papildomas svoris padidina sunaudojamo kuro kiekį, būtent dėl ko turėtumėte vengti vežti automobiliu daiktus, kurių Jums iš tiesų nereikia.

• Išjunkite variklį, jei laukiate ilgiau, nei dvi minutes ir atrodo, jog laukimas užtruks, palaukite draugės, kuri, žinote, vis dar plaunasi galvą, išjungtu varikliu. Papuolę į eismo spūstį, taip pat atsipalaiduokite ir laukite (sunaudodami daug mažiau kuro), kol spūstis pajudės.

• Vairuokite ramiai ir saugiai. Staigus stabdymas ir greitinimas, kurie primena lenktynes, smarkiai padidina kuro sunaudojimą, kadangi automobilio variklis smarkiausiai dirba tuomet, kai jis greitėja, o ramiausiai - tuomet, kai važiuojama ramiai ir ištisai. Patyrusieji vairuotojai, siūlo didinti greiti pamažu, laiku perjungti pavaras, pradėti kelionę ilgai „nešildant“ automobilio variklio.

• Kai kurie žmonės naudoja būtent pigiausią kurą, važiuodami iki kito miesto galo. Tai nėra labai protinga, kadangi šitaip važiuodami jie sunaudoja tiek kuro, kad kelias iki degalinės ir atgal jiems kainuoja daugiau, nei pakeliui pripildžius baką kiek brangesniu kuru.

• Oro kondicionieriaus, bei padidintas elektros naudojimas padidina kuro sąnaudas. Galinga audio-sistema, sėdinių šildymas, langų ir veidrodėlių šildymas, papildomi apšvietimo įrenginiai padidina kuro sąnaudas. Apskaičiuota, kad vidutiniškai, kiekvienas kW elektros naudojamos automobilyje kainuoja 1litrą benzino per valandą.

• Trasoje sąnaudos yra mažesnes, o „taupiausias greitis“, kai pavara yra įjungta aukščiausia, o variklio apsukos, yra truputi mažesnes, už aukščiau nurodytus. Daugeliui automobilių, toks greitis yra 70-80km/h

• Labai smarkiai padidina kuro sąnaudas „stogo-bagažinės“, ypač važiuojant dideliu greičiu. Atidaryti langai ir liukai taip pat kenkia mūsų piniginei (liečia tai taip pat didelio greičio). Čia tikriausiai patarimas tik vienas, naudotis stogo-bagažinėmis tik prireikus, o važinėjant dideliais greičiais palikti tokią įrangą namie arba garaže.

• Kai prie automobilio prijungiama priekaba, labai svarbu, kad visose padangose būtų vienodas slėgis ir pilnai atitiktų automobilio apkrovą. Tai padės sumažinti riedėjimo pasipriešinimą.

• Degalų sąnaudas lemia ir oro sąlygos – lietingu laikotarpiu dėl padidėjusios oro drėgmės ir riebesnio degiojo mišinio, degalų sąnaudos padidėja iki 15 proc.

• Žinoma pats geriausias taupymas - tai automobilį pakeisti į visuomeninį transportą arba susirasti bendrakeleivių arba keisti į dviratį, ar tiesiog keisti į keliones pėščiomis. Juk pasivaikščiojimas pėsčiomis arba pasivažinėjimas dviračiais padeda taupyti ne tik pinigus, bet ir gerina sveikatą.

Kaip sutaupyti degalų?
Degalinėje | © andreas160578 | pixabay
R E K O M E N D U O J A M E
Faktai apie lietsargius

..... Senoviniai piešiniai liudija, kad lietsargiai (skėčiai) buvo naudojami jau daugiau nei prieš keturis tūkstančius metų: Egipte, Asirijoje, Kinijoje, Japonijoje.

Panemunės tiltas

..... Tai tiltas per Nemuną Kaune, jungiantis Žemuosius Šančius ir Panemunę. Pirmasis tiltas tarp Panemunės ir Šančių buvo medinis, pastatytas 1916 metais okupacinės vokiečių kariuomenės. Dabartinis išk

Eilėraščiai apie Lietuvą

..... Yra šalis, kur upės teka.. Linksmai tarp girių ūžiančių. Ir meiliai tarpu savęs šneka.. Prie giesmininkų vėversių. Ten prakaitas aplieja žmones.. Prie vasaros darbų sunkių..

• 2024 Gegužės 25 d. Šeštadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Almanta, Almantas, Almantė, Bedas, Danutė, Evelina, Grigalius, Grigas, Magdalena, Urbonas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie telefonus..... Ar žinote, kad telefonu kalbantys žmonės nesugeba eiti tiesiai, nesuvokia aplinkos, praranda gebėjimą sutelkti dėmesį ir kelia pavojų sau bei aplinkiniams.
Orginalusis gyvūnų talentas..... neįkainojamas video su gyvūnais.. rinkinukas... ar zinote kad.. katinai puikiai groja pianinu? o papūgos geros šokėjos :)
Špicai..... Špicai- ypač dekoratyvūs, lengvi, judrūs ir žaismingi šuneliai, turintys žavingą išvaizdą ir stiprią sveikatą. Praeiviai pamatę špicą, dažniausiai jį pavadina lapiuku ar meškiuku.