» Gaidys ir višta lazdynuose

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Išėjo sykį gaidys su višta į mišką riešutauti. Tik vištelė ėmė ir užspringo riešuto kevalu - guli ir sparneliais plasnoja. Gaidys nulėkė vištai vandens. Pribėgo prie upelio ir sako:
Upeli, upeli, duok man vandenėlio, aš nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Upelis atsako:
Gerai, aš tau duosiu vandens, tik už tai man duok žalių lapų.
Nulėkė gaidys prie žalios liepos.
Liepa, liepa, duok man žalių lapų, aš atiduosiu juos upeliui, jis už tai man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš duosiu žalių lapų, tik už tai man duok laumės juostą,- atsakė liepa.
Nulėkė gaidys pas laumę.
Laume, laume, duok man savo juostą, ją atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, už tai jis man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš tau duosiu juostą, tik už tai man duok kurpaites,- atsakė laumė.
Nulėkė gaidys pas kurpių.
Kurpiau, kurpiau, duok man kurpaites, jas atiduosiu laumei, ji man duos juostą, juostą atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, už tai jis man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš tau duosiu kurpaites, tik už tai man duok šepetį,- atsakė kurpius.
Nulėkė gaidys pas pameistrį.
Pameistrį, pameistrį, duok man šepetį, jį atiduosiu kurpiui, kurpius duos man kurpaites, kurpaites atiduosiu laumei, laumė duos man juostą, juostą atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, už tai jis man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš tau duosiu šepetį, tik už tai man duok duonos,- atsakė pameistrys.
Nulėkė gaidys pas kepėją.
Kepėjau, kepėjau, duok man duonos, duoną atiduosiu pameistriui, pameistrys man duos šepetį, šepetį atiduosiu kurpiui, kurpius duos man kurpaites, kurpaites atiduosiu laumei, laumė duos man juostą, juostą atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, už tai jis man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš tau duosiu duonos, tik man už tai duok grūdų,- atsakė kepėjas.
Nulėkė gaidys pas malūnininką.
Malūnininke, malūnininke, duok man grūdų, grūdus atiduosiu kepėjui, kepėjas duos man duonos, duoną atiduosiu pameistriui, pameistrys duos man šepetį, šepetį atiduosiu kurpiui, kurpius duos man kurpaites, kurpaites atiduosiu laumei, laumė duos man juostą, juostą atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, už tai jis man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš tau duosiu grūdų, tik už tai man duok malkų,- atsakė malūnininkas.
Nulėkė gaidys pas medkirtį.
Medkirty, medkirty, duok man malkų, malkas atiduosiu malūnininkui, malūnininkas duos man grūdų, grūdus atiduosiu kepėjui, kepėjas duos man duonos, duoną atiduosiu pameistriui, pameistrys duos man šepetį, šepetį atiduosiu kurpiui, kurpius duos man kurpaites, kurpaites atiduosiu laumei, laumė duos man juostą, juostą atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, upelis duos man vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš tau duosiu malkų, tik už tai man duok kirvį,- atsakė medkirtys.
Nulėkė gaidys pas kalvį.
Kalvi, kalvi, duok man kirvį, kirvį atiduosiu medkirčiui, medkirtys duos man malkų, malkas atiduosiu malūnininkui, malūnininkas duos man grūdų, grūdus atiduosiu kepėjui, kepėjas duos man duonos, duoną atiduosiu pameistriui, pameistrys duos man šepetį, šepetį atiduosiu kurpiui, kurpius duos man kurpaites, kurpaites atiduosiu laumei, laumė duos man juostą, juostą atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, upelis už tai man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Gerai, aš tau duosiu kirvį, tik už tai man duok anglių,- atsakė kalvis. Nulėkė gaidys pas anglininką.
Anglininke, anglininke, duok man anglių, anglis atiduosiu kalviui, kalvis duos man kirvį, kirvį atiduosiu medkirčiui, medkirtys duos man malkų, malkas atiduosiu malūnininkui, malūnininkas duos man duonos, duoną atiduosiu pameistriui, pameistrys duos man šepetį, šepetį atiduosiu kurpiui, kurpius duos man kurpaites, kurpaites atiduosiu laumei, laumė duos man juostą, juostą atiduosiu liepai, liepa duos man lapų, lapus atiduosiu upeliui, upelis už tai man duos vandens, jį nunešiu savo vištelei, mat ji guli lazdynuose ir mirtimi vaduojasi.
Pagailo anglininkui gaidžio, ir jis davė jam anglių. Ir kalvis gavo anglių, o medkirtys - kirvį, o malūnininkas - malkų, o kepėjas - grūdų, o pameistrys - duonos, o kurpius - šepetį, o laumė - kurpaites, o Liepa - juostą, o upelis - žalių lapų, o gaidys - vandens. Nunešė jis tą vandenį vištelei į lazdynus ir vištelė pasveiko, liko gyva.
G a i r ė s » Lietuvių liaudies pasakos » Pasakos apie paukščius » Pasakos apie vištas » Pasakos apie gaidžius

Gaidys ir višta lazdynuose

• 2021 Kovo 3 d. Trečiadienis.

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Gunda, Kunigunda, Radegunda, Tulė, Tulgauda, Tulgaudas, Tulgaudė, Tulkanta, Tulkantas, Tulkantė, Tulmina, Tulminas, Tulminė, Tulvirda, Tulvirdas, Tulvirdė, Uosis,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kalendoriai 2021-iesiems metams..... 2021-iesiems, baltojo metalinio jaučio metams ir šiemet paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per jaučio metus :))...

Ypatinga 2021-ųjų metų diena!..... pasirodo.. 2021-aisiais metais, turėsime vieną ypatingą dieną, kuri turbūt labiausiai apaugusi mitais ir prietarais, kai nieks nesiseka, viskas krenta iš rankų ir pan......

2021 m. nedarbo dienos..... tad, kiek laisvų dienų turėsime 2021-aisiais metais? Pasirodo, kad 2021-aisiais turėsime net 4 "ilguosius savaitgalius"... ...

Pasakų autoriai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Faktai apie badą..... Ar žinote, kad beveik ketvirtadalis badaujančių gyvena Afrikos kontinente.Ypač aktuali situacija susidarė centrinėje, rytinėje ir pietinėje Afrikoje, kur badauja 44% bendro gyventojų skaičiaus
Liaudiškas folkloras apie golf automobilius..... Ar žinote, kad apskaičiuta kad į golfuką gali tilpti viena studentų grupė, jeigu įskaitome bagažinę ir bardačioką - iš liaudiško folkloro aruodų
Kalėdinė dekoracija Nr. 2..... prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi, paprasta, nesudėtinga kalėdinė kompozicija..