» Faktai apie miegą
TOP meniu »
Pradžia »
Įdomybės »
Faktai »
Kategorijos »
Temos »
Nauji »
Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

Dabar skaitote »
Žmogaus veiksmai »»
Faktus apie miegą "Natūralus žadintuas", kuris leidžia kai kuriems žmonėms atsikelti būtent tada, kada jie to nori, suveikia dėl streso hormono - adrenocorticotropino sprogimo.Šis hormonas sukelia stresą, kuris ir įtakoja prabudimą.
10% knarkiančių žmonių turi kvėpavimo sutrikimą, dėl kurio "praranda" apie 300 įkvėpimų per naktį, o tai padidina riziką gauti širdies smūgį ar insultą.
18 - 24 metų amžiaus grupės žmonės turi daugiau miego sutrikimų nei vyresni žmonės.
Antys turi neįprastą gebėjimą: jei jos jaučia pavojų, jos sugeba balansuoti tarp miego ir budrumo užmigdydamos pusę smegenų, o kitą pusę palikdamos aktyvią.
Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos mokslininkams pavyko perkrauti karių kūno laikrodžius, todėl jie be miego gali išbūti daugiau apie 36 vlandas.Mažos optinės skaidulos, įdėtos į specialius akinius, vizualiai viršuje sukuria ryškią šviesą (atitinkančią saulėtekį) ir kariams atrodo, kad jie yra ką tik pabudę.Pirmą kartą šie akiniai išbandyti su JAV pilotais bombarduojant Kosovą.
Drambliai lėtosios miego fazės metu miega atsistoję, tačiau greitosios miego fazės metu jie visada guli.
Elaine Esposito komoje išbuvo 37 metus.Komoje gulėjo nuo 6 metų.Iš komos ji taip ir nepabudo.Dėl ilgo miego ji buvo praminta miegančiaja gražuole.
Gimus kūdikiui šeimoje, tėvai jau per pirmuosius metus praranda nuo 450 iki 700 valandų miego.
GMF per visą naktį sudėjus tęsiasi apie 2 valandas, ji prasideda praėjus maždaug 90 minučių po užmigimo.
Iš tikrųjų mes sapnuojame tiek greitosios (intensyviai juda akys), tiek lėtosios fazės miego metu.Galima teigti, kad nėra nė akimirkos, kad miegodami nesapnuotume.