» Faktai apie miegą

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Skaitomiausi » Liaudiškas folkloras

 Dabar skaitote » Žmogaus veiksmai »» Faktus apie miegą
• Nustatyta, jog papildoma valanda miego, kuri atsiranda praskus laikrodžius į žiemos laiką, padeda laikinai sumažinti avarijų skaičių.


• Paaugliams reikia daugiau miego, nei suaugusiems.10 valandų yra optimalu, lygiai taip pat, kaip mažiems vaikams, kai tuo tarpu 25-55 metų žmogui vidutiniškai pakanka 8 valandų miego.10.Manoma, kad moterims reikia bent valandos daugiau miego, nei vyrams.Miego trūkumu taip pat aiškinamas didesnis jų polinkis į depresiją.


• Pagal statistiką, dauguma žmonių miega ant šono kiek sulenktomis kojomis.


• Suprasti ar žmogus miega be medicininės apžiūros sunku.Žmonės gali snausti atmerktomis akimis ir netgi patys to nesuvokdami.


• Tam tikros rūšies judesiai greitosios miego fazės (GMT) metu atitinka konkrečius judesius sapnuose, tai įrodo, jog iš dalies sapnavimas yra tas pats, kas filmo žiūrėjimas.


• Tarptautinės kelių asociacijos duomenimis 1 iš 6 mirtinų avarijų įvyksta dėl neišsimiegojimo.


• Triukšmas miego metu, ypač pirmosiomis ir paskutiniosiomis valandomis, yra pavojingas žmogaus imuninei sistemai, net jei jis ir nepabunda.


• Tyrimai, kurių dėka atrasta greitojo miego fazė (GMF) nebuvo atlikti iki 1953 metų, nes iki tol mokslininkai kėlė visuotinį susirūpinimą dėl per daug išnaudojamo popieriaus tyrimams.


• Vieni mokslininkai teigia, jog mes miegame tam, kad savo patirį ir prisiminimus perkeltumėme į ilgąja atmintį, ir sapnuojame tik tai ką verta prisiminti.Kiti mokslininkai sako, kad mes sapnuojame tai, ką verta pamiršti.Pamirštame pasikartojančius prisiminimus, nes kitaip mūsų smegenys užsikimštų nereikalinga informacija.20.Greitojo miego fazė gali padėti vystytis smegenims.Neišnešioti kūdikiai turi 75 procentus greitojo miego.Tai yra 10 procentų daugiau nei išnešiotų kūdikių.O ką tik gimę šuniukai, katytės, žiurkėnai apskritai miega tik greitąja miego faze, kai tuo tarpu jūrų kiaulytės naujagimiai (daugiau išsivystantys dar prieš gimimą) tokios kaipo greitojo miego fazės apskritai nepatiria.


• Žmogus gali miegoti vidutiniškai apie tris valandas mažiau nei kiti jo primatai, pavyzdžiui šimpanzės, beždžionės ir voverės - visi šie gyvūnai turi miegoti 10 val.


• 2019 Birželio 17 d. Pirmadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Adolfa , Adolfas , Adolfina , Adolis , Dauganta , Daugantas , Daugantė , Grigalius , Laura , Vilmantė ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Eric Standley menas..... Eric Standley - amerikiečių menininkas, gimęs 1968 m. Masačusetse (Massachusetts), kuriantis įspūdingas bei sudėtingas daugiasluoksnias pjaustyto popieriaus...

Craig Alan menas..... Craig Alan - amerikiečių menininkas, gimęs 1971 metais, San Bernardino mieste, Kalifornija. Menininkas išsiskiria savitais originaliais piešiniais - piešinys sukuriamas piešiant...

Festivalis-konkursas RUMSHK’14..... Festivaliui-konkursui RUMSHK’14 vis labiau artėjant, skelbiame naujienas! Džiaugiamės, kad sulaukėme nemažą kiekį dalyvių konkurse, kas rodo,kad festivalis-konkursas RUMSHK įgauną pagreitį ir ......

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie vasarą..... Baltų beržų pavėsy vakaras sustoja, Prabėgo dar viena svaiginanti diena, O vasaros gaiva vakaris vėl alsuoja, Pasklido pienių pūkas po kalvas...
Faktai apie meškas, lokius..... Ar žinote, kad 2015 m. Biržų rajone, medžiotojų įrengtoje šėrykloje kurioje sumontuota kamera, buvo užfiksuota rudoji meška.
Faktai apie trečiadienį..... ar žinai, kad ispaniškai "trečiadienis" vadinasi "miércoles" – šis žodis taip pat yra grubokas posakis, reiškiantis "niekada"