» Faktai apie miegą

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Skaitomiausi » Liaudiškas folkloras

 Dabar skaitote » Žmogaus veiksmai »» Faktus apie miegą
• Nustatyta, jog papildoma valanda miego, kuri atsiranda praskus laikrodžius į žiemos laiką, padeda laikinai sumažinti avarijų skaičių.


• Paaugliams reikia daugiau miego, nei suaugusiems.10 valandų yra optimalu, lygiai taip pat, kaip mažiems vaikams, kai tuo tarpu 25-55 metų žmogui vidutiniškai pakanka 8 valandų miego.10.Manoma, kad moterims reikia bent valandos daugiau miego, nei vyrams.Miego trūkumu taip pat aiškinamas didesnis jų polinkis į depresiją.


• Pagal statistiką, dauguma žmonių miega ant šono kiek sulenktomis kojomis.


• Suprasti ar žmogus miega be medicininės apžiūros sunku.Žmonės gali snausti atmerktomis akimis ir netgi patys to nesuvokdami.


• Tam tikros rūšies judesiai greitosios miego fazės (GMT) metu atitinka konkrečius judesius sapnuose, tai įrodo, jog iš dalies sapnavimas yra tas pats, kas filmo žiūrėjimas.


• Tarptautinės kelių asociacijos duomenimis 1 iš 6 mirtinų avarijų įvyksta dėl neišsimiegojimo.


• Triukšmas miego metu, ypač pirmosiomis ir paskutiniosiomis valandomis, yra pavojingas žmogaus imuninei sistemai, net jei jis ir nepabunda.


• Tyrimai, kurių dėka atrasta greitojo miego fazė (GMF) nebuvo atlikti iki 1953 metų, nes iki tol mokslininkai kėlė visuotinį susirūpinimą dėl per daug išnaudojamo popieriaus tyrimams.


• Vieni mokslininkai teigia, jog mes miegame tam, kad savo patirį ir prisiminimus perkeltumėme į ilgąja atmintį, ir sapnuojame tik tai ką verta prisiminti.Kiti mokslininkai sako, kad mes sapnuojame tai, ką verta pamiršti.Pamirštame pasikartojančius prisiminimus, nes kitaip mūsų smegenys užsikimštų nereikalinga informacija.20.Greitojo miego fazė gali padėti vystytis smegenims.Neišnešioti kūdikiai turi 75 procentus greitojo miego.Tai yra 10 procentų daugiau nei išnešiotų kūdikių.O ką tik gimę šuniukai, katytės, žiurkėnai apskritai miega tik greitąja miego faze, kai tuo tarpu jūrų kiaulytės naujagimiai (daugiau išsivystantys dar prieš gimimą) tokios kaipo greitojo miego fazės apskritai nepatiria.


• Žmogus gali miegoti vidutiniškai apie tris valandas mažiau nei kiti jo primatai, pavyzdžiui šimpanzės, beždžionės ir voverės - visi šie gyvūnai turi miegoti 10 val.


• 2019 Kovo 20 d. Trečiadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Filomena , Filomenas , Irma , Irmantas , Irmantė , Irmė , Irmgarda , Irmina , Tautvilė , Žygimantas , Žygimantė ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kalendoriai atsispausdinimui 2019-iesiems metams..... 2019-iesiems, rudosios žemės kiaulės (šerno) metams, ir šiemet paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per kiaulės metus :))...

2019 m. nedarbo dienos..... tad, kiek laisvų dienų turėsime 2019-aisiais metais? Pasirodo, kad 2019-aisiais turėsime 4 „ilguosius savaitgalius“ ir 1 SUPER trumpą... ...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Skaičiuotės..Tai trumpi ritmiški kūrinėliai, pagal kuriuos žaidžiant pasiskirstoma, kam teks gaudyti, nežiūrėti ar tiesiog taip parenkamas (išskaičiuojamas) pradėsiantis žaidimą žaidėjas..
Kaip pasisiųti kalėdinę kojinę?..... Kalėdinės kojinės - ne lietuviškas Kalėdų šventės atributas, tačiau Lietuvoje vis labiau prigyjanti tradicija Kūčių vakarą namus papuošti Kalėdinėmis kojinėmis - tai gan miela namų dekoracija..
Eilėraščiai apie žiemą..... Šiaurys už lango ūžė: Žu žu! Žu žu! Žu žu!– Balta žiemužė atėjo pamažu... O jos vaikučiai laukė su slidėmis kieme...