» Virbalio evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Virbalio evangelikų liuteronų bažnyčiaTai evangelikų liuteronų bažnyčia Vilkaviškio rajone, Virbalio miestelyje, Gedimino g. 25A. Evangelikų liuteronų bažnyčia Virbalyje pastatyta 1844 m. Jos bokštas pastatytas 1917 m. Per Antrąjį pasaulinį karą apgriauta.

1940 m. lapkričio 17 d. įvyko paskutinės pamaldos. 1940 m. pabaigoje Virbalyje baigė darbą repatriacijos komisija. Dalis vokiečių – evangelikų liuteronų bendruomenės narių apleido miestą. Sovietmečiu valdžia maldos namus uždarė ir čia įrengė sandėlį, mechanines dirbtuves.

1994 m. kovo 8 d. Virbalio mokykloje įvyko pirmosios parapijos atkūrimo pamaldos. Buvo meldžiamasi Virbalio kolūkio kontoroje. 1998 m. bažnyčia buvo grąžinta parapijai. 2000 m. kovo 12 d. Virbalio bažnyčioje įvyko pirmos pamaldos. tų pačių metų balandžio 24 d. buvo laikomos Virbalio evangelikų liuteronų bažnyčios atstatymo darbų pašventinimo pamaldos, kurias vedė vyskupas J.Kalvanas.

2002 m. parapijoje suburtas jaunimo choras. 2002 m. liepos mėn. pirmą kartą savo jėgomis buvo organizuota krikščioniška jaunimo stovykla Vištytyje, kurioje dalyvavo Virbalio, Vištyčio ir Marijampolės parapijų jaunimas.

2016-09-19 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Vilkaviškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Virbalis [3]
Adresas: Gedimino g. 25A, Virbalis, Virbalio sen., Vilkaviškio r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Lietuvos ir pasaulio žmonių talentai..... šiaip kiekvienas žmogus yra talentingas, tačiau deja.. nevisi tą talentą savyje atranda, tad dirstelkime į kitus, gal ir savyje atrasite kažką neįtikinamo bei unikalaus ;)
Kryžių kalnas..... yra teigiama, kad kryžių kalne kryžiai statomi daugiau kaip 150 metų. Šiuo metu, yra maždaug 200 tūkst. įvairaus dydžio kryžių
Ilgiausias bučinys pasaulyje..... tai 46 valandos, 24 minutės ir 9 sekundės, rekordas pasiektas Tailande, simboliškai vasario 14-ąją ...