» Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) bažnyčia
Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) bažnyčia © Laima

Tai bažnyčia stovinti Vilijampolėje (Kaunas), šalia Sąjungos aikštės. Aptarnaujama parapija, kurioje gyvena apie 20 tūkst. žmonių. Sekmadieniais šv. Mišiose dalyvauja apie 1 200 tikinčiųjų. Šv. Komunijos per metus išdalijama apie 60 tūkst.


Šv. Juozapo bažnyčia Vilijampolėje pastatyta 1932 metais. Jos statytojas ir pirmasis Šv. Juozapo parapijos klebonas – Juozapas Dagilis. Bažnyčia turėjo būti laikina, nes buvo parengtas didelės ir gražios mūrinės bažnyčios projektas. Tačiau Antrasis pasaulinis karas sutrukdė įgyvendinti šį projektą iki galo. Iki 1983 m. bažnyčios pirmame aukšte vykdavo pamaldos, o antrame aukšte įrengta klebonija su raštine ir gyvenamaisiais butais.

Vilijampolei išsiplėtus ir pagausėjus gyventojų, parapija nebegalėjo patenkinti tikinčiųjų poreikių, todėl atsirado būtinybė bažnyčią padidinti. 1983 m. buvo atlikta didelė rekonstrukcija: panaikinti butai antrame aukšte, lubos pakeltos iki pastogės. Ant naujų gelžbetonio kolonų sumontuoti balkonai. Naujame mūriniame priestate įrengti erdvūs laiptai, kuriais patenkama į balkonus. Taip pat pastatytas naujas didysis altorius ir du šoniniai altoriai.

Nuo 1995 iki 1998 m. vyko bažnyčios remonto darbai. Rūsyje įrengtos papildomos patalpos Caritas veiklai, atnaujinta salė ir kambarys, skirtas vaikams bei jaunimui.

2001 m. prie bažnyčios pastatyta nedidelė klebonija. 2004 m. atlikta kita bažnyčios rekonstrukcija - ji padidinta į ilgį. Įrengta nauja klasė parapijos katechezei ir salė choristams. Pastatytas bažnyčios bokštas. Naujai rekonstruotas parapijos bažnyčios vidus ir išorė leidžia pajusti tikros bažnyčios sakralinę erdvę ir dvasią.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno I dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Panerių g. 72 48384 Kaunas

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 8, 10, 12, 13.30 val.
Šiokiadieniais 8, 18 val.
Šeštadieniais 8, 10, 18 val.
Lampėdžių koplyčioje – paskutinį mėnesio penktadienį 15 val.
Išpažinčių klausoma pusvalandį prieš šv. Mišias ir šv. Mišių metu bažnyčioje
Švč. Sakramento adoracija
Pirmaisiais penktadieniais 17–18 val.
Pirmaisiais šeštadieniais po vakarinių šv. Mišių.
Pirmaisiais sekmadieniais po 10 val. šv. Mišių iki 12 val.
Rožinio malda kiekvieną dieną pusę valandos prieš vakarines šv. Mišias
Gegužinės pamaldos gegužės mėnesį šiokiadieniais 17.30 val. (prieš vakarines šv. Mišias), sekmadieniais – 11.30 val. (prieš sumą)
Birželinės pamaldos birželio mėnesį šiokiadieniais 17.30 val. (prieš vakarines šv. Mišias), sekmadieniais – 11.30 val. (prieš sumą)
Kryžiaus kelias einamas Gavėnios metu kiekvieną dieną 7.30 val. ir penktadieniais 17.30 val.

ATLAIDAI:
Šv. Juozapo – kovo 19 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. apaštalo Jokūbo – liepos 25 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinė) – rugpjūčio 15 d.


Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) bažnyčia nuotraukose:

Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Juozapo bažnyčia :: Kauno bažnyčios | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie mokyklą..... Per auksinių lapų tiltą, Rudenuio klevų supiltą, varpeliu rugsėjis šaukia, Į mokyklos klasę jaukią...
Kiek dienų liko iki naujųjų metų?..... laikas nestovi vietoje .. tai ar žinote kiek dienų liko iki NAUJŲJŲ metų? nežinote... tai dirstelkite ir sužinosite :))
6 įkvepiančios idėjos šiltajam sezonui..... Su pavasariu ateina ir noras į kasdienybę įnešti daugiau spalvų, o vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra spalvoti papuošalai. Šiuo metu spindintys visur – nuo TikTok’o iki garsiausių Europos m