» Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia
Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Liškiavos kaime, 9 km į šiaurės rytus nuo Druskininkų, Nemuno kairiajame krante, ant Bažnyčios kalno. Bažnyčios kalno aikštelėje archeologai aptiko nedidelės XV a. bažnyčios liekanų. Kita bažnyčia pastatyta XVI a. pradžioje. Nuo XVI a. antrosios pusės iki 1624 m. priklausė evangelikams reformatams.

Liškiavos valdytojas Mikalojus Pranskevičius-Radziminskis parapijai 1629 m. paskyrė 12 valakų žemės. 1644 m. įkurta parapija. Nuo 1650 m. pradėtos rašyti metrikų knygos. Iki 1677 m. Liškiavos dvaro savininkas Vladas Jurgis Kosila nugriovė senąją, o jos vietoje pastatė naują medinę Šv. Jurgio kankinio bažnyčią (1846 m. nugriauta). V. J. Kosila savo Liškiavos dvarą 1697 m. dovanojo Seinų dominikonams. 1699 m. atvykę dominikonai Kosilos giminių buvo išvaryti. Teismas 1701 m. dominikonams grąžino Liškiavos dvaro turtus.

Vienuoliai 1704–1720 m. pastatė vienuolyną ir mūrinę Švč. Trejybės bažnyčią. Ją 1808 m. uždegė žaibas. 1814 m. bažnyčia tapo parapine. 1821–1823 m. suremontuota. Po 1829 m. kalkėmis užtepta sieninė tapyba. Liškiavoje 1836–1852 m. buvo Lenkijos karalystės kunigų pataisos namai, kuriuose kalėjo kunigai, nesilaikę celibato ir kitų luomo reikalavimų. Klebonas Ignotas Bartlinskis (1824–1898) palaikė ryšius su sukilėliais, juos sužeistus priglausdavo vienuolyne, todėl 1864 m. ištremtas į Sibirą.

Grįžęs 1870–1874 m. klebonavo Liškiavoje. 1864 m. ištremtas į Sibirą ir vikaras Vincentas Šulcas (1828–1868; mirė tremtyje). Vikaras V. Girdžiūnas 1885 m. Liškiavos bažnyčioje pradėjo lietuviškai sakyti pamokslas, giedoti. 1907 m. įsikūrė „Žiburio“ draugijos skyrius (pirmininkas kunigas Kazimieras Sederevičius), įsteigta biblioteka - skaitykla. 1912–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius.

1939 m. į Liškiavą atvyko ir buvusiame vienuolyne gyveno keletas internuotų kunigų iš Lenkijos. Liškiavos klebonas Povilas Grablikas 1945 m. ištremtas į Vorkutą (mirė tremtyje). Vėlesnis klebonas Juozas Kriščiūnas taip pat ištremtas.

Bažnyčia vėlyvojo baroko stiliaus, graikiško kryžiaus plano, kupolinė, su zakristija, 2 bokšteliais. Joje įrengti 7 puošnūs altoriai. Šventorius apmūrytas. Jame stovi medinė varpinė (1881–1884 m. pastatė vietos meistras Ignas Zdanavičius). Šventoriuje stovi Šv. Agotos statula.

1992-05-06 bažnyčia įrašyta į Kultūros paveldo registrą ir priklauso Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansambliui.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Lazdijų dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Varėnos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 3, Liškiava, Merkinės sen., Varėnos r. sav.
Tel: (310) 4 42 10

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9, 12 val.
Pirmadieniais–šeštadieniais – 9 val.

ATLAIDAI:
Švč. Trejybės – sekmadienį po Sekminių.
Švč. M. Marijos Gimimo – rugsėjo 8 d. (keliama į antrąjį rugsėjo sekmadienį).


Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia nuotraukose:

Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Beždžionių tiltas per Nerį..... Tai ant metalinių vielų pakabintas lentų lentelių tiltukas per Nerį Vilniaus rajone, tarp Liucionių ir Papunės (Skersabalių) kaimų. Ir turbūt, neapsiriksiu parašydama, kad tai vienas iš žinomiausi
Kalėdinės dekoracijos iš sagų..... įvairių žaisliukų iš sagų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..
Faktai apie čiaudulį..... Ar žinote, kad čiaudėjimas gydo žagsulį. Pradėjot žagsėti, ieškokite pipirų, pipirai sukels čiaudulį, taigi žagsėjimas turėtų praeiti.