» Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia (Naujamiesčio)

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia (Naujamiesčio)
Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia (Naujamiesčio) © Laima

Tai bažnyčia stovinti Kaune, Gričiupyje. Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, trinavė (vidurinė nava aukštesnė). Šventoriaus tvora plytų mūro. Jame palaidotas bažnyčios statytojas J. Želvys.

Šv. Antano parapija įkurta 1933 m. Koplyčios rektoriumi paskirtas klebonas Juozapas Želvys (1899 m. – 1985 m.). Pradžioje laikinoji šv. Antano bažnyčia buvo įrengta netoli dabartinės bažnyčios esančioje prieglaudos namų patalpoje. 1936 m. sausio 26 d., kai jau buvo paruoštas bažnyčios projektas (pagal inžinieriaus Antano Bistricko projektą), bendrame susirinkime buvo nuspręsta kuo greičiau statyti mūrinę bažnyčią, nes koplyčioje jau buvo ankšta ir trošku. Bažnyčioms statyti tais laikais atskiro fondo nebuvo. Bankai tam tikslui pinigų neskolino, nes bažnyčios neįmanoma varžytinėse parduoti. Tad buvo nuspręsta kiekvieną mėnesį daryti rinkliavas parapijos ribose. Rinkliavų metu buvo dalijami paveikslėliai su statomos šv. Antano bažnyčios paveikslais. Šv. Antano globa lydėjo šį darbą.

Pamatai buvo pašventinti 1936 m. gegužės 10 d. Dokumentai su Kauno arkivyskupijos kurijos surašytu pamatų šventinimo aktu ir lietuviškais parašais bei to meto Nepriklausomos Lietuvos valstybės pinigais, popieriniais ir metaliniais, buvo įdėti į stiklinį vamzdį, o šis užlakuotas ir įdėtas į varinį. Jis įmūrytas prie durų, bokšto pamatuose, dešinėje vidurinės sienos pusėje apie metrą nuo žemės, tarp didžiųjų ir šoninių durų. Pamatus pašventino ir vamzdį įmūrijo kun. prof. dr. Stasys Ūsorius. 1936 m. kovo 28 d. pradėta statyti mūrinė bažnyčia tais pačiais metais ją pašventino kanauninkas Juozas Byla. Šv. Antano skulptūrą sukūrė skulptorius Juozas Zikaras. 1937 m. gegužės 9 d. ji buvo iškilmingai pašventinta. Dalyvavo ir Lietuvos valstybės Prezidentas Antanas Smetona. Vėliau buvo nupirktos trys cementinės skulptūros: šv. Jono Bosko su dviem vaikeliais, Jėzaus Širdies ir šv. Teresėlės.

Pirmasis kryžius pastatytas šventoriuje - ąžuolinis, 550 metų krikščionybės įvedimo Lietuvoje jubiliejui paminėti - 1938 m. spalio 30 d. Stacijos buvo perkeltos iš koplyčios; vėliau iš Pranciškonų vienuolyno gautos didesnės. (1957 m. buvo pakabintos bareljefinės gipsinės stacijos, sukurtos vieno žymaus prancūzų skulptoriaus, kurio pavardė, deja, nėra žinoma). Šv. Antano bažnyčia buvo konsekruota 1942 m. rugsėjo 20 d. nuo 8 val. iki 11.30 val. Konsekravo arkivyskupas metropolitas dr. Romos grafas Juozapas Skvireckas. Šv. Mišias aukojo vyskupas Vincentas Brizgys.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno I dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Radvilėnų pl. 11 LT-50257 Kaunas.
Tel: (37) 38 05 38

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais ir privalomose šventėse 8, 10, 11, 12, 13.30 (mokslo metų laikotarpiu) ir 18 val.
Šventėse 7, 8, 10 (arba 12) ir 18 val.
Šiokiadieniais 7, 8, 18 val.
Šeštadieniais 7, 8, 10 (9.30 – giedamas Šv. Rožinis), 18 val.
Pirmaisiais mėnesio:
  pirmadieniais 18 val. – šv. Mišios aukojamos už mirusiuosius
  antradieniais 18 val. – malda šv. Antanui
  penktadieniais 7 ir 18 val. – malda Švč. Jėzaus Širdžiai
  šeštadieniais 18 val. – malda Švč. Mergelės Marijos Širdžiai
Ketvirtadieniais 18 val. ir šeštadieniais 10 val. – sudėtinės šv. Mišios aukojamos už mirusiuosius ir gyvuosius.
Paskutiniais mėnesio pirmadieniais 18 val. per šv. Mišias ir po jų meldžiamės už tikinčiuosius, prašančius Dievą sveikatos ir daugiau dvasinių malonių (Vidinio išgydymo pamaldos). Vyksta Švenčiausiojo Sakramento adoracija. Gruodžio mėnesį šių pamaldų nėra.
Švč. Sakramento adoracija
Sekmadieniais – nuo 9 iki 10 val.
Pirmaisiais mėnesių ketvirtadieniais nuo 9 iki 18 val.
Pirmaisiais mėnesių penktadieniais 17–18 val.
Rožinio malda spalio mėnesį 17.30 val.
Gegužinės pamaldos gegužės mėnesį 18 val.
Birželinės pamaldos birželio mėnesį 18 val.

ATLAIDAI:
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės – spalio 1 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo – gruodžio 8 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)


Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia (Naujamiesčio) nuotraukose:

Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Ką jogos išmintis pataria įsimylėjėliams?..... daugelis nerandančių meilės numoja ranka.. ir toliau taip gyvena, pasirodo tereikėtų pasigilinti į klausimą - KODĖL? štai ką sako jogos išmintis
1959-ųjų metų poezija..... tai 1959-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlome paskaityti ir pajusti šių metų kūrybos dvasią :) ..
Faktai apie šeštadienį..... ar žinai, kad iš senovės žydų kildinamoje tradicijoje šeštadienis yra paskutinė savaitės diena. Ši koncepcija yra pripažįstama JAV