» Aukščiausias Lietuvos medis

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Rekordai » Temos

Gamtos rekordai • Aukščiausi • Lietuva • Prienų rajono savivaldybė • Aukščiausias Lietuvos medis - Valstybės saugomas gamtos paveldo objektas - maumedis - Prienų rajonas, Balbieriškis (Nemuno kilpų regioninis parkas). Degsnės miške.Medžio rūšis – europinis maumedis (Larix decidua Mill.).
Aukštis 49 m. (2014 metų duomenimis).
Amžius – ~150 m.
Skersmuo 1,3 m aukštyje – 1,86 m.
Turi 1 kamieną.
Lajos skersmuo – 4 m.
Lajos forma – siaurai ovališka, simetriška.

Savaime maumedžiai pas mus neauga, tačiau kadaise, tarpledynmečio laikais, tai buvo įprasti medžiai Lietuvos teritorijoje. Daugiau nei prieš 150 metų Degsnės miško pakraštyje buvo pasodinti pirmieji maumedukai. Šiandien jie užima 2,7 ha plotą.

Tai vienas našiausių medynų Lietuvoje – medienos tūris viename hektare yra 1237 m3. Per metus 1 ha jis priauga daugiau kaip 10 m3 medienos. Toks didelis medyno našumas pirmiausia paaiškinamas medžių aukštumu. Ūgiu maumedis pralenkia kitus spygliuočius. Vidutinis medžių aukštis Degsnės miške apie 42 m, o aukščiausi medžiai pasistiebia iki 45 ir daugiau metrų.

Degsnės miške maumedžių masyvas buvo pasodintas 1849 m., saugomas nuo 1960 m. Dabar tai Degsnės botaninis draustinis.

Kaip rasti: Medis lengvai pasiekiamas iš kelio 130 Kaunas–Prienai–Alytus tarp Prienų ir Balbieriškio pasukus į žvyruotą miško kelią (kelio rodyklė link objekto 3 km). Miške ant kiekvieno posūkio pastatytos rodyklės, vedančios į Degsnės maumedyną.

[2016-05-24]

Aukščiausias Lietuvos medis
Aukščiausias Lietuvos medis

J U M S gali patikti
Didžiausia Santa kepurė

..Tai 15,47 m ilgio ir 8,23 m pločio, kepurę sukūrė vaikai iš Norvegijos Chill Youth Club, Fredrikstad, Norvegijoje. Visų darbų trukmė buvo trys mėnesiai ir ir buvo pagaminta iš 38 x 3 metrų..

D a u g i a u » Dekoracijų rekordai • Didžiausi • Norvegija

Lėčiausias pasaulio žinduolis

..Lėčiausias pasaulio žinduolis - tai, tripirštis tinginys (Bradypus tridactylus). Ant žemės jis keliauja 96-160 m/h, šiek tiek greitesnis medžiuose - 273 m/h..

D a u g i a u » Gyvūnų rekordai • Lėčiausi •

Didžiausias ežeras Lietuvoje

..... tai, Drūkšių ežeras arba Drūkšiai – Zarasų rajone, šalia Latvijos sienos ...

D a u g i a u » Gamtos rekordai • Didžiausi • Lietuva

Aukščiausias žmogus kada nors gyvenęs žemėje

..... tai Robertas Wadlow - 2m 72cm - jo ūgis yra patvirtintas nenuginčijamais faktais. R. Wadlow dar vadinamas Altono milžinu...

D a u g i a u » Žmogaus rekordai • Aukščiausi • JAV

• 2024 Liepos 14 d. .

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Eigilė, Girkantas, Kamilas, Liberata, Liberatas, Libertas, Vydas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Kokias pramogas lankytojams siūlo Kauno MEGA?..... Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ rodomi cinamon filmai šiuo metu labiausiai tenkina fantastinių ir siaubo filmų mėgėjų pageidavimus, o mažųjų žiūrovų laukia pas juos sugrįžęs mielasis ...

Kokie yra šilumos siurblių oras-oras privalumai?..... Ieškant efektyvesnių ir universalesnių namų klimato sprendimų, oras-oras šilumos siurbliai yra revoliucinė technologija. Šios sistemos, ypač pritaikytos įvairiam Lietuvos klimatui, ne tik vėsina...

Siūlome paskaityti

   DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote paminėto rekordo pagerintus rezultatus, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

  R E K O M E N D U O J A M E
  Kalėdinės kompozijos

  ..... Prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus ar kambarį, kaip pasidaryti kažkokią kalėdinę dekoraciją ir pan..

  Paskolos pagal skirtingus poreikius

  ..... Paskola gali būti puikus sprendimas norint įsigyti ar renovuoti būstą, taip pat pradedant ar plėtojant savo verslą, žemės ūkiui ar kitiems poreikiams. Su paskola norimi tikslai pasiekiami žymiai g

  Gražūs žodžiai moters dienos proga

  ..... sveikinimai kovo - 8-osios proga... tai gražūs žodžiai mylimosioms, draugėms, klasiokėms, bendradarbėms, kolegėms, kaimynėms ar šiaip pakeleivėms ir pan..

   NAUJAUSI straipsniai

   DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

  Lietuviškų simbolių žodynas!..... ar žinote ką simbolizuoja pvz. elnias? įdomu, dirstelkite :)
  Rožinės spalvos poveikis..... Vienoje iš pediatrijos klinikų Prancūzijoje buvo atliktas eksperimentas, kurio metu visiems mažiesiems pacientams buvo pasiūlyta rožinės spalvos patalynė. Tai pagerino net sunkiai sergančių vaikų
  Keisčiausi pasaulyje festivaliai ir šventės..... turbūt Ispanija labiausiai garsėja keistų, netgi žiaurių švenčių gausa: pomidorų, ožkų mėtymo, šokinėjimo per kūdikius, prisikėlimo globėjo garbinimo