» Sližių (Kultuvėnų) kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Sližių (Kultuvėnų) kapinių koplyčia
Sližių (Kultuvėnų) kapinių koplyčia © vietoves.lt

Tai koplyčia stovinti Sližių kaimo kapinėse, Veprių seniūnijoje, Ukmergės rajone, geriau žinoma kaip Kultuvėnų koplyčia. Priklauso Veprių Švč. Mergelės Marijos Rožančinės parapijai. Vyksta sekmadieninės ir kitos pamaldos.

Nuo 2008 m. įrašyta į LR Kultūros paveldo registrą.

Medinė koplyčia pastatyta XIX a. antroje pusėje, stovi kapinių vakarinėje dalyje, priešais puošnius pagrindinius vartus. Vartai akmenų mūro tvoroje, juosiančioje kapines, – „plytų“ stiliaus, originalios architektūros, statyti tarpukariu.

Koplyčia tradicinių liaudiškos architektūros formų, su nedideliu bokšteliu – varpine, stačiakampio plano, užbaigto trisiene apside. Sienos suręstos iš sienojų ir apkaltos vertikaliai lentomis, stogas dvišlaitis, o bokštelio – keturšlaitis, su kylančiu kryžiumi-saulute. Vidaus erdvė salinė, dengta lygiomis lubomis ir suskaidyta į tris zonas: prienavį, navą ir presbiteriją. Koplyčioje kabo Sližių dvaro ankstesniems savininkams – Bielinskiams – skirtos memorialinės lentos. Šalia yra ir jų kapas.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Ukmergės dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Klevų g. 42, Kultuvėnai, Veprių sen., Ukmergės r. sav.
Koplyčią supa Sližių kaimo kapinės.

Pamaldos:
Sekmadieniais 9 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Aleksoto tiltas..... Tai tiltas per Nemuną Kaune (greta santakos su Nerimi), jungiantis Aleksotą su Senamiesčiu. Aleksoto pusėje, prie tilto, veikia Aleksoto funikulierius – vienas iš dviejų Kauno keltuvų bei vienas i
Atvirukai žiemos proga..... gražūs ir šilti e-atvirukai žiemos proga - primink draugams, kad jau žiema ir nesvarbu ar balta ar juoda - šiltas e-atvirukas visuomet pradžiugins kiekvieną :)
Faktai apie trečiadienį..... ar žinai, kad ispaniškai "trečiadienis" vadinasi "miércoles" – šis žodis taip pat yra grubokas posakis, reiškiantis "niekada"