» Seinų Šv. Agotos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Seinų Šv. Agotos koplyčia
Seinų Šv. Agotos koplyčia © Wikipedia

Tai koplyčia Lenkijos šiaurės rytuose, Palenkės vaivadijoje, Seinų apskrities ir Seinų valsčiaus centras, prie sienos su Lietuva, priešais Seinų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos.

Šv. Agotos koplyčia koplyčia pastatyta 1789 metais durimis į bažnyčią, o ant stogo uždėta medinė Agotos skulptūra, taip pat atgręžta į bažnyčios duris, kad ją matytų iš šventovės išeinantys parapijiečiai. Ši figūrėlė pastatyta ant koplytėlės stogo ant postamento, realaus moters ūgio, su beveik tautiniais drabužiais, puošniu apsiaustu, kairėje rankoje palmės šakelė, o dešinėje duonos kepalėlis. Šnekėta, kad pašventinus ją ir koplyčią Seinuose gaisrai liovėsi. Šv. Agota vadinta ugnies globėja, kuri saugo nuo gaisrų.

Koplyčios viduje yra Šv. Agotos paveikslas nutapytas XVIII a., aptverta 1904 m. pastatyta geležine tvora.

Adresas: Plac św. Agaty, 16-500 Sejny, Lenkija

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Garsusis automobilininkų žargonas..... ar žinote, kad kiekvienas automobilis turi savo pravardę. Tad, kaip kalbasi automobilininkai arba tikri automobilių asai
Liaudiškas folkloras apie Algimantą Čekuolį..... Ar žinote, kad Čekuolis niekada nenusiima akinių (net miegodamas), nes bet kuriuo paros metu, užuodęs kokią nors naujieną, turi būti pasirengęs žaibiškai ją perskaityti, kol to nepadarė kas nors k
Faktai apie Estiją..... Ar žinote, kad Estija nepriklausomybę paskelbė 1918 m.vasario 24 d., nors netrukdomai kurti nepriklausomą respubliką kliudė vokiečių okupacija, trukusi nuo 1918 m.vasario iki lapkričio mėn.