» Kauno jungtinė metodistų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno jungtinė metodistų bažnyčia
Kauno jungtinė metodistų bažnyčia © Laima

Tai pirmoji Lietuvoje ir vienintelė metodistų bažnyčia Kaune, Šančių rajone. Pastatas vieno aukšto, su centriniu bokštu rytiniame fasade, stačiakampio plano. Lietuvoje pirmoji metodistų bendruomenė įsikūrė 1900 m. Šančiuose, Kaune. Kunigas Heinrichas Ramkė iš Kionigsbergo 1900 m. čia jau pamokslavo. Dabartinis kunigas Remigijus Matulaitis.

Jo viešnagės metu paaiškėjo, kad grupė žmonių iš Kauno jau keletą metų palaikė ryšius su metodistų laikraščio „Evangelistas“ leidykla Bremene. Šiaurės vakarų Vokietijos konferencija 1905 m. paskyrė pirmąjį metodistų kunigą darbui Kaune – Džordžą Durdį. Kunigas su giliu atsidavimu tarnavo senam ir jaunam, ne tik bažnyčios bendruomenėje, bet ir už jos ribų. Jis čia įkūrė Jaunimo draugiją ir chorą. Kunigas Durdis suprojektavo bažnyčios pastatą ir daug dirbo įrengiant interjerą. Jam vadovaujant statybos darbams 1910 metais pastatoma graži mūrinė bažnyčia.

1911 metų sausio 14 dieną, spiginant žiemos šalčiui, bažnyčią pašventina vyskupas William Burt. Bažnyčios pašventinimo pamaldose dalyvavo 550 žmonių. Visa tai vyko prieš Pirmąjį pasaulinį karą, bažnyčios bendruomenė buvo aktyvi ir žydinti. Pirmojo pasaulinio karo metu bažnyčia patyrė sunkumų, žmonės buvo blaškomi, nemažai parapijiečių žuvo, tarp jų ir trys kunigai. Pokariu paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, Metodistų bažnyčia Kaune tęsė savo veiklą. Bažnyčia turėjo labai didelę Sekmadieninę mokyklą (ją lankė apie 200 vaikų). Ir jaunimas buvo labai aktyvus. Tą patį galima pasakyti ir apie bažnyčios chorą, jis buvo žinomas visame Kaune. Taip pat veikė ir pučiamųjų instrumentų orkestras.

Bažnyčios veikla sustabdoma 1941 metais dėl vokiečių repatriacijos iš Lietuvos, kai Lietuva buvo okupuota. Okupantai nuo bažnyčios nuėmė kryžių, pavertė ją sandėliu. 1943 metais bažnyčią vėl buvo bandoma atgaivinti, kiek įmanoma buvo sutvarkytas bažnyčios vidus. Tuo metu Kauno metodistams tarnauti buvo paskirtas kunigas Richard Lupp. Vyko pamaldos, buvo atkurtas choras, jaunuoliai buvo ruošiami konfirmacijai. Bet 1944 metais bendruomenė viską turėjo palikti, nes priartėjo karo frontas.

1944 m. liepos 4. d. Kauno metodistų bažnyčia buvo uždaryta. Bažnyčia buvo paversta kino teatru, vėliau stalo teniso ir gimnastikos sporto centru. Atgavus Lietuvos nepriklausomybę Metodistų bažnyčia Lietuvoje savo veiklą atnaujino 1995 m. Pirmoji – Kauno jungtinė metodistų bažnyčia buvo įregistruota 1995 m. rugpjūčio 25 d., pirmosios pamaldos įvyko rugpjūčio 30 d. Dabar bažnyčia yra renovuota, tik bažnyčios kiemas dar neatgavęs savo prieškarinės išvaizdos. 2011 m. kovo 5 d. įvyko 100-ųjų bažnyčios pašventinimo metinių šventė.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: A. Juozapavičiaus pr. 119 45267 Kaunas
Tel: +370 636 88901

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Pamaldos vyksta kiekvieną sekmadienį 11.00 val.


Kauno jungtinė metodistų bažnyčia nuotraukose:

Kauno jungtinė metodistų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno jungtinė metodistų bažnyčia :: Kauno bažnyčios | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gandonešis..... arba ką kalba žmonės.. tai nuogirdų (gandų) tipo straipsnių rinkinukas. O kaip žinote, gandas nelygus gandui, žiūrėk pritrūkus idėjų - ima ir virsta realybe :))
Vaikiški eilėraščiai..... Tai džiaugiasi pienės, Tai žiūri broliukai, Oi mirga, oi žaidžia, Gelsvi spinduliukai...
Setupad - pirmoji kompanija Baltijos šalyse tapo sertifikuotu Google leidėjų partneriu (GCPP)..... Daugiausiai svetainių Baltijos šalyse jungiantis reklamos tinklas - Setupad neseniai užsitarnavo prestižinį titulą ir tapo pirmuoju sertifikuotu Google leidėjų partneriu