» Kauno evangelikų reformatų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno evangelikų reformatų bažnyčia
Kauno evangelikų reformatų bažnyčia © Laima

Tai bažnyčia įsikūrusi Kauno miesto centre, E. Ožeškienės g. 41, jos bokštas iškilęs Savanorių prospekto pradžios įkalnėje. Stačiame šlaite šalia bažnyčios įrengti betoniniai laiptai, jungiantys Savanorių pr. su Ožeškienės g. Bažnyčia statyta 1937–1940 m., nebaigta. 2014 m. sausio 3 d. įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Tai protestantiška bažnyčia, išpažįstanti kalvinizmo doktriną. Kauno evangelikai reformatai joje kiekvieną sekmadienį 11 val. dalyvauja pamaldose. Tikintiesiems čia leista melstis nuo 1992 m. Parapijos administratorius – generalinis superintendentas kun. Tomas Šernas.

Evangelikų reformatų bendruomenės įsigytame sklype Ožeškienės gatvėje 1934 m. Vaclovas Michnevičius suprojektavo neogotikinių formų, vienanavę, T raidės formos plano bažnyčią. Fasadas turėjęs būti asimetriškas, su grakščių formų dviejų tarpsnių bokštu. Tačiau miesto statybos komisija, po pakartotinio svarstymo statybos taryboje, kuriame dalyvavo architektūros ir meno žinovai, nusprendė, kad toks statinys nederės su esama vieta. Buvo siūlyta neogotikiniam statiniui rasti kitą sklypą, tačiau galų gale nuspręsta pateikti naują bažnyčios projektą. 1937 m. jį parengė anuomet miesto statybos skyriaus vedėjo pareigas ėjęs Karolis Reisonas. Naujajame projekte buvo palikti kai kurie planavimo sprendimai, įskaitant salės išdėstymą antrame ir trečiame aukštuose, tačiau stilistiškai naujasis projektas atspindėjo tuomet vyravusias modernistines tendencijas.

Nuo 1945 m. kelerius metus buvo apleista ir nenaudojama. Po karo buvo nugriauta viršutinė bokšto dalis, o nacionalizuota bažnyčia nuo 1948 m. paversta „Ragučio“ alaus fabriko sandėliu, vėliau – „Kovos“ tabako fabriko sandėliu.

1990 m. Lietuvos kultūros paveldo globos Kauno taryba apsvarstė evangelikų reformatų bažnyčios tvarkymo eigą ir nusprendė, „kad pastatas turi būti grąžintas parapijai ir atstatytas tiksliai laikantis K. Reisono projekto“, bet šventovės perdavimas tikintiesiems užtruko.

Bažnyčia stačiakampio plano, simetriška, vienanavė, bažnyčios salės erdvė per du aukštus, su 4 rizalitais ir keturkampio plano bokštu, su rūsiu. Stogo forma – plokščia, iš dalies pakitusi, dengta skarda. Bokštas stačiakampis, su kampiniais piliastrais, viršuje užsibaigiančiais karnizais. Viršutinė bokšto dalis – varpinė su kryžiumi neišlikusi, nugriauta. Autentiškos plytų mūro kapitalinės sienos. Dalis autentiškų sienų angų užmūryta, dalis iškirsta naujai. Fasadų apdaila ir puošyba – tinkas.

Bažnyčią juosiančios tvoros kampe pastatytas akmuo su kryžiumi ir atminimo lenta, skelbiančia Antano Mackevičiaus, vieno iš 1863 m. sukilimo vadų, žūties vietą.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: E. Ožeškienės g. 41, 44254 Kaunas, Kauno m. sav.

Kauno evangelikų reformatų bažnyčia nuotraukose:

Kauno evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno evangelikų reformatų bažnyčia | Autorius: Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip apskaičiuojama mano saulės parko dalies sugeneruojama ir suvartojama energija..... Kliento sugeneruotos elektros kiekis priklauso nuo to, kiek per mėnesį elektros pagamino visas saulės parkas ir kokią parko dalį klientas nuomojasi ar yra nusipirkęs. Pagal tą proporciją yra
Tinginio taisyklių TOP dešimtukas..... daryk poryt tai, ką gali padaryti šiandien, turėsi dvi laisvas dienas
Kada baigiamas šildymo sezonas?..... Lietuvoje šildymo sezono pabaiga nustatoma savivaldybių sprendimais, atsižvelgiant į faktinę lauko oro temperatūrą ir paprastai tada - kai tris paras iš eilės vidutinė