» Žarėnų Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žarėnų Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Žarėnų miestelyje, prie Telšių–Šilalės kelio. Žarėnuose bažnyčia greičiausiai statyta XVI a., kadangi Tarkvinijaus Pekulo vizitacijoje 1579 m. rašoma, kad Žarėnų bažnyčią aptarnavo Varnių klebonas M. Goslickis, ji buvo Varnių filija, pamokslai sakomi kas antrą sekmadienį.

Ji XVI a. pabaigoje buvo apleista, neturėjo kunigo. 1626 m. įkurta parapija, jai skirta 30 valakų žemės, valdovas Zigmantas Vaza paskyrė bažnyčiai 30 valakų beneficiją. 1629 m. pastatyta medinė bažnyčia. Ji 1750 m. atstatyta. Nuo 1805 m. minima parapinė mokykla. Iki 1820 m. bažnyčiai pakeisti sienojai. Jai 1832 m. priklausė Vismaldų kaimas.

1911 m. klebono Juozapo Lomano rūpesčiu pastatyta nauja didelė, dvibokštė, medinė, miestelio panoramoje ryškiai dominuojanti bažnyčia. Ji lotyniško kryžiaus plano, trinavė, o grakščių proporcijų fasade iškilę aukšti tritarpsniai bokštai su lygiomis viršūnėmis ir aštuonkampėmis smailėmis. Bokštų sienas skaido siauri stačiakampiai, o bažnyčios – aukšti smailiaarkiai langai.

Originaliai orientuota lentelių apkalimo kryptis ir faktūra išryškino fasado struktūrą. Statinys net imituoja neogotikines detales.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, vyraujančių gotikos bruožų, kryžminio plano, dvibokštė. Joje įrengti 4 altoriai. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame stovi dviaukštė medinė varpinė. Interjere dominuoja neogotikiniai altoriai, tos pačios stilistikos vargonų prospektas. Kryžiaus kelio stočių paveikslai ir mediniai krucifiksai yra senesni, perkelti iš senosios bažnyčios.

Apskritai interjeras sukurtas iš naujos, XX a. pradžios bažnytinių dibrtuvių produkcijos, senosios sakralinės dailės paveldo maža. Išskirtinė tik bažnyčios architektūra, imituojanti to laiko mūro architektūrai būdingas formas.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Telšių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Telšių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Žarėnai [3]
Adresas: Plungės g. 3, Žarėnai, 88378 Telšių r.
Tel: (611) 50180

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai pavasario proga..... gražūs bei šilti e-atvirukai pavasario proga, primink savo draugams.. kad jau bunda gamta :)
Keisčiausi pasaulyje festivaliai ir šventės..... turbūt Ispanija labiausiai garsėja keistų, netgi žiaurių švenčių gausa: pomidorų, ožkų mėtymo, šokinėjimo per kūdikius, prisikėlimo globėjo garbinimo
Sakmė apie Edipą..... kadaise senovės Egipto miestą Tėbus valdė karalius Lajas su savo žmona Jokaste. Jie gyveno meilėje ir santarvėje, tik vaikų neturėjo