» Šiaulių jungtinė metodistų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šiaulių jungtinė metodistų bažnyčia
Šiaulių jungtinė metodistų bažnyčia

Šiaulių jungtinė metodistų bažnyčia įsikūrusi adresu Lydos g-vė 9 esančiame pastate. 1937 m. pastatą įsigijo ir jame apsigyveno metodistų kunigas K. Burbulis su šeima. Vėliau K. Burbulis savo nuosavybę padovanojo metodistų bendruomenei. Kunigas ne tik čia gyveno, bet ir meldėsi bei vyko pamaldos, kol sovietų valdžia atėmė ir įrengė butus. 1989 m., iškėlus gyventojus, čia meldėsi baptistai, vėliau pastatas sugrąžintas metodistams. 2007 m. pastatas atnaujintas ir padidintas. Dabartinis kunigas Kunigas Vidas Micuta.

Emigracijoje K. Burbulis aktyviai ėmėsi literatūrinės ir švietėjiškos veiklos, pradėjo versti į lietuvių kalbą Bibliją. Jis, remdamasis autoritetingais angliškais ir vokiškais vertimais, parengė Senojo Testamento vertimą, o Naująjį Testamentą vertė sekdamas kunigo Česlovo Kavaliausko vertimu. Šio vertimo pagrindu 1996 m. išspausdinta leidyklos „Tikėjimo žodis“ parengta Biblija.

Šiuo metu tame pačiame pastate įsikūrę ir laikinai pamaldoms renkasi ir Šiaulių Evangelijos krikščionių bažnyčia, priklausanti Lietuvos Evangelikų baptistų bendruomenių sąjungai. Evangelijos krikščionių bažnyčioje pamaldos vyksta lietuvių kalba su vertimu į rusų kalbą.

Metodistai savo veiklą Lietuvoje atnaujino 1995 m. Į bažnyčios veiklą įsijungė ir keli prieš Antrąjį pasaulinį karą veikusių metodistų bendruomenių nariai, kurie, nutrūkus metodistų bažnyčios veiklai, liko Lietuvoje. Pirmoji – Kauno (Šančių) jungtinė metodistų bažnyčia buvo įregistruota 1995 m. rugpjūčio 25 d. Religinė bendrija – Lietuvos jungtinė metodistų bažnyčia – įregistruota 1997 m. sausio 8 d. Iki 2001 m. lapkričio 1 d. įregistruotos aštuonios Lietuvos metodistų bendruomenės: Biržų, Eigulių, Kauno, Kybartų, Pilviškių, Šiaulių, Tauragės ir Vilniaus.

Šiandien (2017 m.) Lietuvoje veikia 11 Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijoje įregistruotų bažnyčių Biržuose, dvi Kaune, Kybartuose, Pilviškiuose, Šiauliuose, Tauragėje, Vilniuje, Kazlų Rūdoje, Panevėžyje, Ukmergėje.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šiauliai [15]
Adresas: Lydos g. 9, LT-77167 Šiauliai.
Tel: 8 648 51666

Pamaldos:
kiekvieną sekmadienį 11.00 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai bučinių dienos proga..... nustebink savo draugus bei pažįstamus, juk faktas, kad dauguma, net neįsivaizduoja - kad yra ir bučinių diena :)
Gražūs žodžiai moters dienos proga..... sveikinimai kovo - 8-osios proga... tai gražūs žodžiai mylimosioms, draugėms, klasiokėms, bendradarbėms, kolegėms, kaimynėms ar šiaip pakeleivėms ir pan..
Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta