» Videniškių kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Videniškių kapinių koplyčiaTai mauzoliejinė koplyčia, esanti Videniškių miestelyje, Molėtų rajone, matoma nuo kelio  115  Ukmergė–Molėtai. Mūrinė koplyčia stūkso ant kalvelės, viduryje veikiančių kapinių.

Šiuo metu koplyčia nenaudojama ir bešeimininkė. Videniškių seniūnija 2016 m. sausio mėn. kreipėsi į rajono savivaldybę, siekdama pastato statuso įteisinimo ir galimybės jį atnaujinti.

Dabartinė mūrinė koplyčia pastatyta 1904–1905 m. Stepono Giedraičio našlės pastangomis. Archyvuose išlikę koplyčios statybos brėžiniai. Šioje vietoje gausių palaidojimų apsuptyje jau nuo XVII a. stovėjusi medinė koplyčia.

Videniškiai buvo didikų Giedraičių tėvonija. Išlikusi prie bažnyčios pristatyta šoninė koplyčia su jų giminės palaidojimais. Sovietmečiu kapinių koplyčia buvo neprižiūrima, apleista. Atgimimo metais ji buvo minimaliai paremontuota.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Molėtų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Videniškiai [2]
Adresas: Smėlinkos g. 2, 33295 Videniškiai, Videniškių sen., Molėtų r. sav.
NEveikianti
Bažnyčią supa Videniškių miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Velykiniai juokeliai, anekdotai..... Atsibunda Petriukas ryte, tėvai išėję jau į darbą. Nueina jis į virtuvę ir randa keptuvėje du keptus kiaušinius. Šalia guli raštelis nuo mamos: "Petriuk, čia tavo" :))
Lietuvos internetinės radijo stotys..... Nesėdėk tyloje! - netgi medikai rekomenduoja klausytis muzikos, tai ramina, padeda kovoti su stresu.. tereikėtų išsirinkti mėgstamiausią radijo stotį..
Andrea Bocelli - Besame Mucho..... Andrea Bocelli - Besame Mucho... užburianti daina.. ar gi ne taip?