» Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia
Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia © Laima

Tai bažnyčia stovinti Raudondvario kaime, Nevėžio slėnio dešiniajame krante, prie Kauno-Jurbarko kelio. Istoristinė, turi neobaroko ir neoklasicizmo bruožų. Daug sakralinio meno kūrinių. Raudondvaryje 1785 m. pastatyta medinė koplyčia. Ji 1795 m. tapo Vilkijos parapijos filija.

Grafas Benediktas Emanuelis Tiškevičius 1851 m. skyrė bažnyčiai 33 ha žemės ir įsipareigojo kunigui kasmet mokėti po 600 rublių. 1852 m. įkurta parapija, kuriai priskirta dalis Vilkijos bei Kauno parapijų kaimų. Pagal italų architekto Lauryno Cezario Anikinio projektą 1852–1856 m. pastatyta mūrinė bažnyčia, 1861 m. – mūrinė klebonija. Bažnyčią 1857 m. konsekravo vyskupas Motiejus Valančius. 1909–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius.

Bažnyčia 1915 m. sugriauta. Griuvėsiai pradėti valyti 1927 m. Pagal inžinieriaus Vaclovo Michnevičiaus projektą mūrinė bažnyčia 1930–1938 m. atstatyta. Statyba rūpinosi klebonas Stanislovas Irtmanas. Ją 1938 m. dekoravo dailininkės G. Butauskaitė ir A. Klimaitė, konsekravo arkivyskupas Juozapas Skvireckas. Į bažnyčią 1944 m. pataikė dvi bombos. Ji buvo apgriauta, pramušti perdengimai, numuštas vieno bokšto viršus. Kunigo Antano Slavinsko iniciatyva 1957 m. bažnyčia suremontuota.

Bažnyčia istoristinė, turi neobaroko ir neoklasicizmo bruožų, stačiakampio plano (53 × 27 m), bazilikinė, dvibokštė. Vidus 3 navų, atskirtų pilioriais. Bažnyčioje yra Aleksandro Sledzinskio piešti Kryžiaus kelio stočių paveikslai (1935 ir 1957 m. restauruoti), G. Berti paveikslai „Švč. Mergelė Marija su Vaikeliu“, „Šv. Juozapo mirtis“. Šventoriuje palaidotas Raudondvario klebonas Jurgis Kuzmickas (1916–1992).

Šoniniame altoriuje yra italų skulptoriaus I. Pampalonio sukurti Vandos Tiškevičienės ir jos sūnaus Mykolo Tiškevičiaus, anūko žmonos Elzbietos Klaros Bankroft-Tiškevičienės antkapiniai paminklai. Prie senosios bažnyčios buvusiame Tiškevičių mauzoliejuje buvo palaidotas ir pats bažnyčios fundatorius Benediktas Emanuelis Tiškevičius, išliko tik jo paminklo postamentas su užrašu. Mauzoliejus neišliko, grafų šeimos amžinojo poilsio vieta yra bažnyčios šventoriuje.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kauno II dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: M. Valančiaus g. 9 Raudondvaris 54137 Kauno r.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 10, 12 val.
Pirmadieniais, trečiadieniais – šeštadieniais 18 val. (rugsėjį – balandį), 19 val. (gegužę – rugpjūtį)
Antradieniais 9 val.
Gegužinės pamaldos po vakarinių šv. Mišių
Birželinės pamaldos po vakarinių šv. Mišių
Rožinio malda kasdien prieš vakarines šv. Mišias, spalio mėn. po vakarinių šv. Mišių
Graudūs verksmai giedami gavėnios sekmadieniais 11.40 val.
Kryžiaus kelias einamas gavėnios penktadieniais po vakarinių šv. Mišių, sekmadieniais po Sumos
Marijos valandos giedamos advento sekmadieniais 9.40 val.

ATLAIDAI:
Viešpaties Žengimo į dangų (Šeštinių)
Šv. Roko – rugpjūčio 16 d. (keliama į sekmadienį po Žolinės)
Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės – spalio 1 d. (keliama į sekmadienį)


Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia nuotraukose:

Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios kiemelis | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kodėl geriau naudoti natūralią odą baldams?..... Žmonės, rinkdamiesi audinį baldams, kartais vengia natūralios odos ir keičia ją dirbtine, nes mano, jog natūrali oda yra gerokai pervertinta ir sunkiai prižiūrima. Tačiau natūrali oda gali būti
Balandžio minimos bei švenčių dienos..... ... turbūt jau žinote, kad būtent balandžio mėnesį šiais metais bus Šv. velykos, bet ne tik.. sužinok daugiau.. kokios minėtinos ir švenčių dienos, bûtent.. balandžio mėnesį
Eilėraščiai apie vampyrus..... Jie pasirodo, kai tu nesitiki, Jie atrodo, kaip suvenyrai, Jie gražūs, tobuli ir paslaptingi, Nes jie yra vampyrai...