» Medingėnų Švč. Trejybės bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Medingėnų Švč. Trejybės bažnyčia
Medingėnų Švč. Trejybės bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Medingėnų kaime, Minijos kairiajame krante, prie Rietavo–Žarėnų kelio. Kunigo Gečo rūpesčiu 1671 m. pastatyta medinė bažnyčia. Ji buvo Žarėnų parapijos filija.

1769 m. pastatyta nauja bažnyčia, 1881 m. pailginta. 1890 m. apmūrytas šventorius, 1891 m. pastatyta mūrinė varpinė (Ustino Golinevičiaus projektas).

Klebono Kazimiero Malinausko rūpesčiu 1901–1902 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia (Nikolajaus Andrejevo projektas). 1907 m. įsigyti nauji vargonai, 1913 m. įkurta parapija. Medingėnuose klebonavo iš kalėjimo (1950–1956) grįžęs Jonas Paliukas (1913–1990), 1968 m. išleisto „Liturginio maldyno" autorius.

Bažnyčia neogotikinė, stačiakampio plano, dvibokštė. Šventoriaus tvora mūrinė. Jame stovi varpinė.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Žemaičių Kalvarijos dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Rietavo savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Medingėnai [2]
Adresas: Vytauto Didžiojo a. 5, 90271 Medingėnai, Medingėnų sen., Rietavo sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Skurbutėnų koplyčia
Skurbutėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie šunis..... Ar žinote, kad daugiausia nuostolių savininkams atnešančiomis veislėmis paskelbti: vokiečių dogai ir čihuahua. Tarkim, vokiečių dogai per savo gyvenimą pridaro nemalonumų (pvz., ką nors sugraužia)
Unikalus EBRU menas..... EBRU menas - piešinys kuriamas vandens paviršiuje. Senasis klasikinis darbas apie ebru yra "Tertib-i Risale-i Ebr-i" pamfletas, parašytas turkiškai jau po 1615 metų. Šiandien klasikiniai ebru darb
Velykų simboliai..... Šv. Velykų simboliai visiems labai gerai žinomi: Velykų kiškutis, Velykų margučiai... Bet iš kur jie atkeliavo iki mūsų dienų, ko gero, ne visi galėtų atsakyti