» Nemenčinės Parčevskių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Nemenčinės Parčevskių koplyčiaTai mūrinė koplyčia su laidojimo rūsiu, stovinti Nemenčinėje, Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios šventoriuje, priekyje, iš kairės nuo įėjimo vartelių. Į koplyčios šonines sienas remiasi šventoriaus mūrinė tvora.

Užrašas virš koplyčios įėjimo durų skelbia, jog tai Parčevskių giminės koplyčia. Čia atgulė šiam Vilniaus krašto kampeliui nusipelniusios giminės atstovų, tarp jų ir Nemenčinės bažnyčios fundatorius Aleksandras Parčevskis.

1857 m. mūrinę koplyčią pastatė netoliese esančio Raudondvario dvaro savininkas A. Parčevskis. Kriptoje buvo palaidoti šios giminės nariai.

Viršutinėje koplyčios dalyje altoriaus nebuvo, čia jau nuo XIX a. II p. buvo laikomi bažnytiniai reikmenys, katafalko dalys ir kitas inventorius. Akmeninė šventoriaus tvora buvo sumūryta kun. Šimkevičiaus rūpesčiu 1885 m., o metaliniai kaltos geležies varteliai įrengti 1886 m. A. Parčevskio lėšomis.

Koplyčia kartu su bažnyčia buvo įamžintos fotografo Adomo Daukšos XIX–XX a. sandūroje darytose nuotraukose. Gretimoje bažnyčioje yra Vilniaus skulptoriaus Juozapo Kozlovskio dvi jo padarytos presbiterijos sienose įmūrytos granitinės memorialinės plokštės, skirtos koplyčioje palaidotiems Parčevskių šeimos nariams; yra Ignoto Parčevskio, jo žmonų Salomėjos ir Kotrynos bei dukters Rožės epitafijos.

2009 m. klebono Eduardo Kirstuko iniciatyva iki tol buvusi apleista koplyčia kartu su bažnyčia buvo restauruotos.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Nemenčinė [3]
Adresas: Bažnyčios g. 11, Nemenčinė, Nemenčinės miesto sen., Vilniaus r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Raudona spalva nuotraukose..... jei nori kažką suvilioti - neprašausi jei aprangoje vyraus raudona spalva - tai aistros ir drąsos spalva
Velykų tradicijos pasaulyje..... Čekijoje yra vadinamos tradiciniu pavadinimu Velikonoce. Velykų tradicijos Čekijoje gausiausiai puoselėjamos kaimuose ir mažuose miestuose. Velykų Pirmadienį vaikinai simboliškai čaižo merginų koj
Idėja dovanų pakavimui Nr. 3..Dovanų pakavimas turbūt vienas iš didžiausių rūpesčių prieš dovanos įteikimą, tad originali idėja dovanai..