» Meškuičių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Meškuičių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Meškuičių miestelyje, 1,4 km į pietryčius nuo Šiaulių–Joniškio kelio, tarp Mūšos dešiniųjų intakų Tautinio ir Voverkio. Šiaulių klebono Liauksmino rūpesčiu 1677 m. Meškuičiuose pastatyta medinė bažnyčia. Ji buvo Šiaulių parapijos filija.

Bažnyčiai 1681 m. dovanoti 4 valakai žemės. Ją vyskupas perdavė Šiaulių klebonui. Sunykusi bažnyčia 1792 m. atstatyta. XIX a. (iki 1863 m.) veikė parapinė mokykla. 1844 m. įsteigta parapija. Bažnyčia 1857 m. gerokai remontuota ir dekoruota. Gyventojai 1893 m. prašė Vilniaus generalgubernatoriaus leidimo pasistatyti mūrinę bažnyčią.

Valdžia leido statyti tik medinę. Tokios parapijiečiai nenorėjo. Kai 1896–1899 m. bažnyčių atstatymui nereikėjo valdžios leidimo, Meškuičiuose per 1897 metus pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia (rūpinosi klebonas Kazimieras Gaudesius). Ją 1920 m. konsekravo vyskupas Pranciškus Karevičius.

Kauno metropoljos kurijos iniciatyva 1934 m. įsteigta altarija. Po Antrojo pasaulinio karo iš Meškuičių į Kryžių kalną (6 km) eidavo maldininkų procesijos. Meškuičiuose ilgai (1968–1986) klebonavo Jonas Aleksiūnas (1901–1987).

Bažnyčia istoristinė, turi neogotikos bruožų, su trisiene apside, dvibokštė. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora akmenų mūro, su arkiniais vartais. Virš jų yra Kristaus, nešančio kryžių, statula.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Šiaulių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Šiaulių g. 10, Meškuičiai, Meškuičių sen., Šiaulių r. sav.
Tel: (41) 37 07 10

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12.00 val.
Šeštadieniais – pagal susitarimą.
šiokiadieniais – 9.00 val., gegužės, birželio, spalio mėn. – 17.00 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žaidimai su alkoholiu..Žaidimėliai vyrams, kad linksmiau būtų, kai nerodo futbolo... ar tiesiog pasilinksminimui prie stalo. Beje, šie žaidimai ne vaikams..
Eilėraščiai apie sapnus..... Šią naktį sapnavau, jog tu mirei: Kažkur toli, atrodo, varpas gaudė, Visam name užgeso žiburiai, Ir širdį juodas nerimas suspaudė...
Kur statyti Kalėdų eglutę?..... Feng shui specialistai rekomenduoja Kalėdų eglutę statyti ten, kur ji aktyvuos gerąją energiją jūsų namuose, o kartu ir saugos nuo įvairiausių nelaimių..