» Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Dotnuvoje, Dotnuvėlės dešiniajame krante. Dotnuvoje pirmoji bažnyčia pastatyta iki 1636 m. Kitą, medinę, 1699 – 1701 m. pastatė Mlečkai. Vladas Bžostovskis ir jo žmona Konstancija Mlečkaitė (Žemaičių seniūno duktė) 1701 m. įsteigė bernardinų vienuolyną. Jų sūnus Juozapas 1727 m. vienuolynui skyrė 3 valakus ir 4 margus žemės, 10 000 auksinų.

Vienuoliai 1768 m. pastatė mūrinį vienuolyną, 1773–1810 m. – mūrinę bažnyčią. Iš senosios bažnyčios perkelti 5 altoriai. XVIII a. antrojoje pusėje įsteigta parapinė mokykla. Nuo 1796 m. prie vienuolyno veikė triklasė mokykla, vėliau išaugusi į šešiaklasę. 1806 m. veikė teologijos studijos. Kunigas Antanas Daukša dalyvavo 1831 m. sukilime. Už tai nubaustas 4 m. rekolekcijų Kolainių karmelitų vienuolyne.

1864 m. rugsėjo 12 d. įsakyta vienuolyną uždaryti. Vienuoliai kunigai Jurgis Reichenbachas išsiųstas į katorgą, N. Svolkenas ištremtas į Tobolsko guberniją, Fortūnatas Prokopovičius uždarytas į kalėjimą. Nenaudojamus ir apirusius tris mūrinius buvusio vienuolyno pastatus caras leido parduoti klebonui už 400 rublių.

Per miestelio gaisrą 1911 m. rugpjūčio 14 d. bažnyčia sudegė, nukrito varpai. Vėliau bažnyčia suremontuota. Dotnuvos vikaras Mykolas Buožius (1911–1991) 1948 m. suimtas, nuteistas 10 m. kalėti (į Lietuvą grįžo 1956 m.). Dotnuvoje 1990 m. įsikūrė vienuoliai kapucinai (1991 m. gyveno 3).

Bažnyčia vėlyvojo baroko stiliaus, turi ir ankstyvojo klasicizmo bruožų, halinė, dvibokštė. Vidus 3 navų.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kėdainių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vytauto g. 57 Dotnuva 58387 Kėdainių r.
Tel: (347) 39 306

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 10 val.
Pirmadieniais nėra
Šiokiadieniais 10 val. (žiemos metu), 17 val. (vasaros metu)
Šeštadieniais 10 val.
Švč. Sakramento adoracija Pirmaisiais mėnesių sekmadieniais
Gegužinės pamaldos 17 val.
Birželinės pamaldos 17 val.
Rožinio malda spalio mėnesį 17 val.

ATLAIDAI:
Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai – kovo 25 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Porciunkulės – rugpjūčio 2 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Pranciškaus Asyžiečio – spalio 4 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Vilniaus LRTC apžvalgos aikštelė - Paukščių takas..... tai aukščiausias statinys Lietuvoje - Vilniaus TV bokštas, kurio žiedinėje dalyje įrengtas restoranas - Paukščių takas - su įspūdinga besisukančia apžvalgos aikštele..
Kalėdinės dekoracijos iš vaisių..... įvairių žaisliukų iš iš vaisių, prieskonių bei riešutų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės originalios bei įdomios idėjos kalėdinėms dekoracijoms..
Kaip gyventi taupiai?..... sakoma centas prie cento - žiūrėk ir milijonas Tad, patarimai kaip gyventi taupiau? Turite ir Jūs patarimą.. rašykite, mielai patalpinsime ir Jūsų patarimus :)