» Abakų Šventojo šulinio koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Abakų Šventojo šulinio koplyčiaTai koplyčia, labiau žinoma kaip Kartenos Lurdas arba Abakų Lurdas stovinti už Kartenos piliakalnio, kairiajame Minijos krante, Abakų kaimo pakraštyje. Koplyčios interjerą puošia XVIII a. barokinis altorius ir dail. R. Balčikonienės tapyti liturginiai paveikslai.

Akmenų mūro grotoje stovi žmogaus ūgio Švč. Lurdo Marijos skulptūra. Kuri tuometinio Kartenos bažnyčios klebono Macijausko rūpesčiu buvo parvežta iš Prancūzijos.

Medinė koplyčia pastatyta 1922 metais, ją pastatė ir įrengė Kazimieras Navirauskas. Pasakojama, kad jam tris kartus prisisapnavo Jėzus Kristus ir Marija, todėl ir buvo būtent toje vieje koplyčia pastatyta.

Tikima, kad šalia koplyčios esančio šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių ir yra šventas. Virš šaltinio žmonių patogumui yra įrengtas šulinys, į kurį buvo įpilta vandens, atvežto iš Prancūzijos Lurdo.

2005 m. koplyčia buvo atnaujinta.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kretingos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Abakai 2, Kartenos sen., Kretingos r. sav.

Pamaldos:
Kiekvienais metais - rugsėjo 8 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie mėnulį..... Danguje mėnulis šviečia, jis vienišas labai, nemyli niekas jo, todėl ir liūdnas jis labai...
Merginų užkalbinimo būdų topas..... pasirodo paprastas - labas - vienas iš populiariausių būdų norint užkalbinti patinkantį žmogų, tad.. Labas, kaip Tau sekasi :)
1937-ųjų metų poezija..... tai 1937-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)