» Mergelė Gvadalupė

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti »»» Įdomybės Meksikoje »»» Paveikslai

Mergelė GvadalupėGVADALUPĖ - Gvadalupė Mergelė - (isp. Virgen de Guadalupe) – tai XVI amžiaus paveikslas esantis Gvadalupės bazilikoje (Basilica of Our Lady of Guadalupe) šiaurės Mechiko (Meksikas) mieste, bei Romos katalikybės ikona Meksikoje ir pats populiariausias Meksikos katalikių atvaizdas - gerbiamiausia ikona.

  ltvirtove.lt rodyklė  Žiūrėti žemėlapyje

Meksikiečiai - labai tikintys žmonės, apie 90 procentų gyventojų sudaro katalikai, uoliai skubantys į šventoves rytą ir vakarą. Net šeštą ryto prabudęs gali išgirsti į pamaldas kviečiančių varpų skambėjimą. Eina jauni ir seni.

Ypač išgarsinta šventoji mergelė Gvadalupė, kurios garbei sostinėje Meksike pastatyta ne tik katedra, bet ir dar kelios bažnyčios, prie kurių glaudžiasi popiežiui Jonui Pauliui II skirtas paminklas ir saugomas jam priklausęs papomobilis.

Pasakojama, kad Gvadalupė, 1531-12-12 pasirodžiusi indėnui Chuanui Diegui, prašė pastatyti bažnyčią ir pasisakė esanti Dievo motina. Mergelės regėtojas papasakojo apie įvykį aplinkiniams, tačiau juo niekas nepatikėjo. Arkivyskupas pareikalavo Chuano Diego įrodymų. Mergelė paliepė jam ateiti kitą dieną - įrodymus gausiantis. Indėnas neatėjo, liko slaugyti sergančio dėdės.

Po kurio laiko toje pačioje vietoje Gvadalupė vėl pasitiko Chuaną Diegą. Ji nepyko, kad vyriškis anąsyk neatėjo, tik paliepė lipti į kalną rožių (tuo metu jos šiame krašte neaugo - aut. past.). Vyras su glėbių priskintų rožių nuskubėjo pas arkivyskupą, ir vietoje, kur jas išbėręs, kaip stebuklo įrodymas likęs mergelės paveikslas.

Nobelio premijos lauretas Octavio Paz apie šį meksikos paveikslą yra pasakęs: "meksikiečiai po kelių šimtmečių ekspermentų, tiki tik Mergele Gvadalupe ir Nacionaline Loterija" (1976).

Dažnai Mergelę Gvadalupę manisfestuojama per Švč. Mergelės dieną gruodžio 12 d.

Gvadalupės Marijos apsireiškimų regėtojas Juanas Diego dabar yra šventasis. Jis buvo kanonizuotas 2002 metų liepos 31 dieną, o jo liturginė šventė yra minima gruodžio 9-ąją, pirmąją apsireiškimų dieną.

Garsiausia Meksikoje Gvadalupės Marijos šventovė kasmet pritraukia nuo 18 iki 20 milijonų lankytojų. Būna dienų, kai piligrimų skaičius siekia nuo 120 iki 130 tūkstančių, tačiau gruodžio 9-12 dienomis šis skaičius daugiau kaip padvigubėja.

Mergelė Gvadalupė

Maldos namai..... Maldos namai - tai pastatai suburiantys tikinčiuosius bendrai maldai ir tai dažniausiai vieni iš įspūdingiausių pastatų, žinoma kaip ir visur.. atmetus kai kurias išimtis...

Apžvalgos bokštai, aikštelės..... vasara.. pats geriausias metas, atrasti bei aplankyti apžvalgos aikštelės bei pasigrožėti nuo jų atsiveriančiomis beribėmis panoramomis...

• 2019 Rugpjūčio 20 d. Antradienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Benona , Benonas , Bernarda , Bernardas , Beržas , Beržūna , Nemunas , Neringa , Samuelis , Tolvina , Tolvinas , Tolvinė ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta
Faktai apie gėrimus..... Valgom, geriam, o ar žinote, kad arbata yra antras pagal populiarumą gėrimas po vandens, tačiau jei atmetus vandenį, arbata – populiariausias gėrimas pasaulyje, alus – antras pagal populiarumą. Iš
Gyvūnų skulptūros iš kompaktinių diskų..... Sean Avery menas - skulptorius ir iliustratorius iš Australijos Sean Avery kuria daugumai atpažįstamų gyvūnų skulptūras. Įdomu tai, kad moliu jo darbams tampa seni kompaktiniai diskai