» Kabantys pėsčiųjų tiltai

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti »»» »»» Tiltai

Kabantys pėsčiųjų tiltaiNežinau kiek čia verta juos aplankyti, nes kai kurie gali būti tikrai itin pavojingi sveikatai... ypač jei nedraugaujate su atsargumu. Tačiau, kaip bebūtų, tokie tiltai turistus žavi, o vietiniams dažniausiai toks tiltas vienintelis ar artimiausias kelias į kitą upės krantą.


Vienu iš pavojingiausių kabančiu tiltu pasaulyje laikomas Hussaini kabantis tiltas (Hussaini Hanging Bridge) - tai virvinis-lentų tiltas, nuolat nukenčiantis nuo gamtos stichijų bei vienas iš seniausių tiltų Pakistane, per Hunza upę, ~194 m ilgio (635 pėdų). Kažkada teko skaityti, kad apie 2011 metus buvo nuneštas audros, bet dabar lygtai yra atstatytas (nepatikrintos žinios).

Hussaini Hanging BridgeHussaini Hanging Bridge © flickr


Taip pat, toks iš įdomesnių kabančių tiltų - medžių šaknų tiltai arba gyvieji tiltai, kuruos manyčiau drąsiai galima pavadinti vienais iš ekologiškiausių tiltų pasaulyje. Tai nedideli tiltai Indijoje, suformuoti iš gyvų medžių šaknų, ir būtent iš banjano, ir aišku reikalaujantys laiko ir kantrybės, kol medžių šaknys susipina tarpusavyje ir sukuria žmogaus svorį atlaikantį tiltuką. Tiltui suformuoti, pasirodo prisireikia vidutiniškai apie 15 metų. Banjanas - tai nacionalinis Indijos medis, pasižymintis itin plačia bei stipria šaknų sistema.

Living Root BridgesLiving Root Bridges © Wikipedia


Living Root BridgesLiving Root Bridges © Wikipedia


Dar iš įdomesnių tiltų - tai virvinis tiltas arba inkų tiltas (Qeswachaka Rope Bridge arba
Keshwa Chaca Bridge) - tai vienintelis išlikęs rankomis nupintas inkų tiltas, Peru Huinčiri (Huinchiri) kaimelyje, virš Apurimako upės kanjono, 36,58 metrų ilgio ir 68.2 metrų aukštyje.
Kasmet yra atliekami tilto remonto-rekonstrukcijos darbai, naudojant tą pačią techniką, kaip ir senovėje buvo tiltas nupintas. Tiltas atviras turistams.

Keshwa Chaca BridgeKeshwa Chaca Bridge © flickr


Tačiau ieškant nuotykių, nebūtina vykti už jūrų marių, ne ką mažiau įspūdingų kabančių tiltų galima atrasti ir Lietuvoje :)).
Turbūt labiausiai žinomas kabantis pėsčiųjų tiltas - Beždžionių tiltas per Nerį - tai, sakyčiau, gan ekstremalus objektas Liucionių kaime. Nors, prieš kelis metus vietiniai pasakodavo, kad kiekvieną dieną juo dviračiu važinėja.. sunku tą įsivaizduoti, bet taip pasakojo :))

Beždžionių tiltas per Nerį
Beždžionių tiltas per Nerį © vietoves.lt

  Lietuvą iliustruojančios vaizdo medžiagos kolekcija

Beždžionių tiltas per nerįBeždžionių tiltas per nerįBeždžionių tiltas per nerį

Maldos namai..... Maldos namai - tai pastatai suburiantys tikinčiuosius bendrai maldai ir tai dažniausiai vieni iš įspūdingiausių pastatų, žinoma kaip ir visur.. atmetus kai kurias išimtis...

Apžvalgos bokštai, aikštelės..... vasara.. pats geriausias metas, atrasti bei aplankyti apžvalgos aikštelės bei pasigrožėti nuo jų atsiveriančiomis beribėmis panoramomis...

• 2024 Gegužės 14 d. Antradienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Bona, Bonas, Bonifaca, Bonifacas, Bonifacija, Bonifacijus, Elektra, Gintara, Gintaras, Gintarė, Gintys, Milda, Motiejus, Teisutė, Teisutis, Vilda,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie daiktus..... neįsivaizduoju, kas žmones pastūmėja sukurti eilėraštį apie kažkokį tai daiktą, bet matyt, įkvėpti kūrybai gali ir, sakykim, plyta
Energetinio naudingumo sertifikatas suteikia didesnes galimybes kalbant apie būstą..... Jeigu žvalgotės naujos gyvenamosios vietos ir nusižiūrėta vieta neturi energetinio naudingumo sertifikato, nereikia taupyti ir visada patartina jį pasidaryti
Drugelis iš biserio..... gražus drugelis iš mažų karoliukų, lengvai padaromas ir kuris puikiai tiks ir kaip dekoracija kalėdinei eglutei ir kaip dovanos supakavimui ir pan..