» Skuodo evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Skuodo evangelikų liuteronų bažnyčiaTai mūrinė bažnyčia stovinti Skuode. Pirmoji bažnyčia evangeli­kams liuteronams pastatyta 1564 - 1569 m., pastatė Jonas Katkevičius, kuris kunigui padovanojo namą ir parapijai 2 hufus (apie 30 ha) aria­mos žemės. Pradžioje pamaldas laikydavo atvažiuojantis kunigas, bet nuo 1603 m. iki XIX a. antros pusės parapi­ja turėjo nuolatinį kunigą; per tą laiką para­pijai priklausė apie 1250 tikinčiųjų.

1702 m. lenkų kariuomenė išžudė daug parapiečių. 1710 m. maro metu taip pat nemaža išmirė. 1714 m. grafas Jonas Kazimieras Sa­piega pastatė naują bažnyčią, kuri 1769 m. sudegė. 1821 m. Sapiega su parapiečiais vėl bažnyčią atstatė.

Pirmojo pasaulinio karo metu mūrinė bažnyčia apdegė, bet po karo parapiečiai savo lėšomis atremontavo ir atstatė. Nepriklausomybės metais kunigu buvo Gustavas Al. Rauskinas, vėliau Ark. Laukožilis. Pamaldos buvo laiko­mos lietuviškai ir latviškai.

II pas. karo metu bažnyčios pastatas vėl apdegė. Pokario metais bažnyčia atstatyta ir nuo 1957 m. joje vėl laikytos pamaldos. Ją ap­tarnavo Tauragės kunigas Jonas Kalvanas.

Vėliau bažnyčia buvo konfiskuota ir joje įrengtas muziejus. Lietuvai atgavus nepriklausomybę atsikūrė ir Skuodo parapija. Šiuo metu ją aptarnauja kunigas Sauliu Varanavičius.

2004-12-31 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Skuodo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Skuodas [2]
Adresas: Vytauto g. 1, 98117 Skuodas, Skuodo miesto sen., Skuodo r. sav.
Prie maldos namų netoliese yra Karių kapinės Skuode.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie ketvirtadienį..... pagal kai kurias konvencijas (pvz., ISO 8601), savaitės numeruojamos pagal ketvirtadienius
10 mūsų klausimų FIX FM Radio laidų vedėjui Ryčiui..Na ką galiu patarti svajotojams apie internetinę radiją, siekite savo tikslo, tai svarbiausia, nors tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio...
Apgaulingų SMS paruoštukai..... Kur esi šią naktį? Aš beviltiškai tavęs pasiilgau, aš noriu jausti tave ant savo nuogo kūno. Aš turiu eiti miegoti su tavim. Kur tu - kvaila mano pižama? :)