» Plikių Šv. Šeimos-Jėzaus, Marijos ir Juozapo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Plikių Šv. Šeimos-Jėzaus, Marijos ir Juozapo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Plikių miestelyje, 12 km į pietus nuo Kretingos.

1923 metais Lietuvai susigrąžinus Klaipėdos kraštą, Plikiuose nebuvo katalikų bažnyčios, tuo metu gyvenvietėje veikė tik mūrinė Plikių evangelikų liuteronų bažnyčia. Kadangi į Plikių apylinkes dirbti atvykdavo nemažai katalikų, Sekmadieniais buvo kviečiamas iš Klaipėdos klebonas arba jo įgalioti kunigai laikyti šv. Mišias. Pradžioje pamaldos buvo laikomos Jenkio karčemos salėje. Klaipėdos klebonas kan. Adalbertas Danelaudzki išrūpino valstybės pašalpą ir 1932 m. klebono ir parapijiečių inciatyva buvo pastatyta dabartinė bažnyčią, kurią pats pašventino rugpjūčio mėnesio paskutinį sekmadienį.

1939 metais vokiečiams užėmus Klaipėdos kraštą, lietuviškai pamaldos buvo leidžiamos aukoti tik iki 1940 metų liepos mėnesio. Vėliau lietuvių kalba pamaldos buvo uždraustos. Tuo metu parapijoje labai ženkliai sumažėjo katalikų skaičius, kurie pasitraukė daugiau į Didžiosios Lietuvos pusę. Parapija sunyko, nes nebuvo laikomos šv. Mišios.

Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė. Turi 3 altorius. Šventoriaus tvora medinių statinių.

2006-12-05 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Gargždų dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Klaipėdos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Plikiai [2]
Adresas: Gluosnio g. 10, LT-96231, Plikiai, Klaipėdos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai vardadienio proga..... vardo diena, gal ir nesvarbiausia diena metuose, ypač kai jų yra net kelios, bet kaip bebūtų gražūs žodžiai, būtent vardo dienos proga
Atvirukai Velykų proga..... gražūs ir šilti e-atvirukai šv. velykų proga - pasveikink savo pažįstamus, draugus bei myliuosius su viena gražiausių švenčių pavasarį :)
Pavojingiausias kelias pasaulyje..... ar žinote, koks kelias yra laikomas vienu iš pavojingiausių kelių pasaulyje?