» Luciano Pavarotti gyvenimo faktai

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Biografijos » Veikla

LUCIANO PAVAROTTI (1935-10-12 - 2007-09-06) » » » Dainininkas

Luciano Pavarotti
Luciano Pavarotti - Italų operos dainininkas, gimęs Šiaurės Italijos Modenos mieste, mirė 2007 m. namuose Modenoje.

L. Pavarotti gimė neturtingoje darbininkų šeimoje, tėvas Fernanto buvo kepėjas, mama Adele - dirbo cigarų fabrike. Kelią į didžiąją sceną L. Pavarotti pradėjo devynerių metukų - bažnyčios chore. Nors svajojo tapti futbolininku, bet mamos iniciatyva tapo pedagogu ir net du metus dėstė pradinėje mokykloje, tačiau galiausiai viršų paėmė potraukis muzikai. Luciano, sulaukęs 19 metų, pradėjo mokytis Modenoje pas vieną profesionalų tenorą Arrigo Pola. Šis, žinodamas apie prastą finansinę Pavarotti padėtį, sutiko neimti užmokesčio.

Mokytojui persikėlus į Japoniją, vaikinas patirties semdavosi Ettore Campogalliani pamokose.

Operos scenoje jaunasis tenoras debiutavo 1961 - aisiais Rudolfo role “Bohemoje”. Tais pačiais metais 1961-aisiais vedė Modenoje sutiktą Aduą Veroni, su kuria susilaukė trijų dukterų, tačiau vėliau jų keliai išsiskyrė.

1966-aisiais jis užkopė į Kovent Gardeno sceną Londone, dar po dvejų metų pasirodė JAV Didžiojoje Majamio operoje.

Didysis triumfas už Atlanto tenoro laukė 1972 metų vasario 17 dieną, kai Niujorko Metropoliteno operoje dainuodamas Gaetano Donizetti komiškoje operoje “Režimo dukra” jis devynis kartus be didesnių pastangų išdainavo itin aukštą natą – vadinamąją C5. Įsiaudrinusi publika po to kvietė L. Pavarotti nusilenkti 17 kartų. Nuo tada tenoras pradėjo nuolat dalyvauti pasirodymuose per televiziją.

1996-aisiais L.Pavarotti sudainavo duetu su Eltonu Johnu "Live Like Horses"

1998 metų gruodžio 12 dieną tenoras buvo pirmasis ir kol kas vienintelis, kartu su Vanessa Williams dainavęs laidoje “Saturday Night Live”. Tais metais jis buvo apdovanotas “Grammy” Legendos statulėle, teikiama tik itin ypatingais atvejais.

Plataus tarptautinio pripažinimo L. Pavarotti sulaukė 1990 metais, kai jo atliekama arija “Nessun Dorma” iš Giacomo Puccini operos “Turandot” tapo Italijoje vykusio Pasaulio futbolo čempionato himnu. Ši arija tapo pophitu ir savotišku tenoro prekės ženklu. Po to sekė Trijų tenorų – L. Pavarotti, Placido Domingo ir Jose Carreras – pasirodymas prieš futbolo čempionato finalą Romoje. Šio koncerto įrašas tapo visų laikų perkamiausiu klasikinės muzikos albumu.

2002-aisiais tenoras nutraukė beveik keturis dešimtmečius trukusį bendradarbiavimą su vadybininku Herbertu Breslinu. Šis vėliau išleido knygą “Karalius ir aš”, kurioje kritikavo L. Pavarotti vaidybą operoje, gebėjimą skaityti natas ir išmokti savo vaidmenis. Tenoras paneigė nemokantis skaityti natų, nors pripažino turintis kai kurių sunkumų.

2003-iaisiais tenoras vedė buvusią savo sekretorę Nicolettą Mantovani. Keletą mėnesių iki vestuvių ji pagimdė dvynukus, tačiau išgyveno tik mergaitė Alice.

2004-aisiais L. Pavarotti surengė savo atsisveikinimo turą. Nutraukti aktyvų dainavimą jį privertė prastėjanti sveikata. 2005 metais jam buvo atlikta stuburo operacija, vėliau užklupo laringitas, pakartotinai operuota nugara.

2006 metų liepą tenorui buvo diagnozuotas kasos vėžys ir skubiai atlikta operacija. Praėjus vos metams, jis vėl atsidūrė ligoninėje, kaip skelbta, dėl sveikatos apžiūros. Tiesa, žurnalistai tvirtino, esą L. Pavarotti į lovą paguldė plaučių uždegimas.

2007.09.06 - Ketvirtadienį anksti ryte mirė italų tenoras Luciano Pavarotti, vienas labiausiai žinomų vokalinių kūrinių atlikėjų, sugebėjęs operą pateikti suprantamai ir ja nesidominčiam klausytojui. Tenorui, kuriam buvo 71-eri, buvo diagnozuotas kasos vėžys.

!!! Muzikos pasaulis gedi didžiojo genijaus, pabrėždamas, kad L.Pavarotti niekada nebus pamirštas !!!

L. Pavarotti priklauso du Gineso rekordai – daugiausiai kvietimų nusilenkti (165) ir geriausiai parduodamas klasikos albumas (Trijų tenorų koncerto įrašas). Vienas garsiausių pasaulio tenorų scenoje praleido 40 metų. Per šį laiką jam pavyko tapti vienu daugiausiai įrašų parduodančių atlikėjų, prilygstančių Madonnai bei Eltonui Johnui. T.p. kaip jau minėta yra laimėjęs ne vieną “Grammy” apdovanojimą, jo albumai yra tapę auksiniais ir platininiais.
Informacijos šaltinis: ltvirtove.lt rinktinė informacija
  Paskutinis atnaujinimas: 2013-02-10
Rodyklė Luciano Pavarotti nuotraukose »»» žiūrim ką turim »

• 2021 Balandžio 23 d. Penktadienis.

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Adalberta, Adalbertas , Albrechtas, Albrektas, Daugas, Daugauda, Daugaudas, Daugaudė, Daugys, Juras, Jurga, Jurgė, Jurgina, Jurgis, Jurgita, Vaitiekus, Vigmantas, Vyga, Vygailas, Vygailė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Velykų medis..... belaukiant velykų, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi.. velykų medis. Šiais metais išbandėme labai paprastą ir nesudėdingą kiaušinių marginimo būdą - lipdukus kiaušiniams...

Kalendoriai 2021-iesiems metams..... 2021-iesiems, baltojo metalinio jaučio metams ir šiemet paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per jaučio metus :))...

Ypatinga 2021-ųjų metų diena!..... pasirodo.. 2021-aisiais metais, turėsime vieną ypatingą dieną, kuri turbūt labiausiai apaugusi mitais ir prietarais, kai nieks nesiseka, viskas krenta iš rankų ir pan......

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute aprašyti savo mėgstamą įžymybę, ar norėtute tiesiog, pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Keisčiausi pasaulio auskarai..... taigi rinktinis keisčiausių auskarų rinkinukas. Žinot dar keisteisnių? būtų įdomu pamatyt :)
Vestuvės.....Vestuvės arba vedybos – ceremonija, iškilmingas renginys, kuriuo švenčiama santuokos pradžia. Vestuvių tradicijos ir papročiai priklauso nuo kultūros..
Gražūs eilėraščiai..... Rytą pabudau,supratau, kažka ir vėl pajutau, vėl daužosi širdis, saulei nusišypsau, šiendien bus laiminga diena...