» Užuguosčio Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Užuguosčio Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia
Užuguosčio Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Užuguosčio kaime, 5,5 km į šiaurės rytus nuo Stakliškių. Pirmąją medinę bažnyčią iki 1495 m. pastatė Jonas Daugirdavičius.

1522 m. Mykolo Daugirdavičiaus duktė Marija Zavišienė įsteigė altariją ir skyrė pajamų iš savo žemių. XVI a. antrojoje pusėje bažnyčia atiteko evangelikams reformatams. 1649 m. pastatyta nauja bažnyčia. Ji 1669 m. buvo filija, iki 1717 m. įkurta parapija, kuriai 1744 m. priklausė dvaras, miestelis, Gedinaičių koplyčia ir 30 gyvenviečių.

1747 m. Liudvikas Pacas pastatydino naują medinę bažnyčią. XVIII a. veikė parapinė mokykla (1794–1798 m. mokė klebonas). 1898 m. bažnyčia sudegė. 1899–1902 m. klebonas Kostas Gruzdys su parapijiečiais pastatė dabartinę akmenų ir plytų mūro bažnyčią, statybą prižiūrėjo inžinierius Bronislovas Malevskis.

Bažnyčia neogotikinė, turi baroko bruožų, stačiakampio plano, su 2 bokštais. Šventorių juosia akmenų mūro tvora su smailiaarkiais vartais.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Birštono dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Prienų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 25, 59367 Užuguostis, Stakliškių sen., Prienų r. sav.
Tel: (319) 4 23 19

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Graikų mitologija..... sudaryta iš daugybės pasakojimų apie graikų dievus ir didvyrius. Šie pasakojimai sklido iš lūpų į lūpas. Dėl tikslių rašytinių šaltinių nebuvimo, graikų mitologijos tyrinėtojai bandydami atkurti
1943-ųjų metų poezija..... tai 1943-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)
Spiralinis menas..... Nuostabus Chan Hwee Chong menas - tai gan įdomūs spiraliniai piešiniai..