» Telšių sinagoga

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Telšių sinagogaTai buvusi sinagoga, dar žinoma, kaip Telšių kareivių sinagoga, stovinti Telšių rajone, Telšių miesto seniūnijoje, Telšių mieste, Aukštoji gatvėje.

Sinagoga pastatyta 1870 m. Projektuota profesionalaus architekto. Statybas finansavo žydų bendruomenė.

Pastatas mūrinis, dviejų aukštų, saikingos architektūros, kompaktinio tūrio. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą sinagoga daugiausia naudojosi įgulos žydai. Tai vienas seniausių mūrinių pastatų Telšių mieste išlikęs iki šių dienų.

1992-11-11 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Telšių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Telšiai [4]
Adresas: Aukštoji g. 3, 87334 Telšiai, Telšių miesto sen., Telšių r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie meškas, lokius..... Ar žinote, kad 2015 m. Biržų rajone, medžiotojų įrengtoje šėrykloje kurioje sumontuota kamera, buvo užfiksuota rudoji meška.
Birštono apžvalgos bokštas..Tai apžvalgos aikštelė įrengta 45 metrų aukštyje, o įskaičiuojant ir Škėvonių gūbrį, t.y. užkopus į bokštą atsiduriama net 92 metrų virš jūros lygio aukštyje. Birštono apžvalgos bokštas tituluojamas,
Eilėraščiai apie spalvas..... Kokia spalva reikėtų piešti laimę? Balta - jei pieši angelo sparnus, Ryškiai raudona - jeigu karštą meilę, Geltona - saulės spindulius karštus...