» Josvainių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Josvainių koplyčiaTai medinė koplyčia, esanti Kėdainių rajone, Josvainių miestelio veikiančiose kapinėse, už 0,9 km į šiaurės vakarus nuo Josvainių Visų Šventųjų bažnyčios, prie kelio 2004 Josvainiai–Pilsupiai–Krakės.

Koplyčia stovi senųjų kapinių dalyje, pietų pusėje. Prieš ją, prie pagrindinio tako, stūkso raudonų plytų koplyčia–mauzoliejus su angelų skulptūromis ant stogo, priešingame kapinių kampe įrengtas Emilijos Statkovskos (1819-1836) kapas–mauzoliejus.

Josvainių koplyčia prižiūrima, joje kasmet minimos Vėlinės. Pastatas stačiakampio plano, su trisiene apside ir prieangiu, vienanavis, be choro balkono. Viduje įrengtas puošnus altorius. Viršūnėse įtaisyti geležiniai kryžiai.

Josvainių kapinių koplyčios pastatymo metai nėra žinomi. Manoma, kad ji kurį laiką galėjo būti maldos namais, kol XIX–XX a. sandūroje buvo statoma Josvainių bažnyčia.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Josvainiai [2]
Adresas: Ariogalos g. 83, 58187 Josvainiai, Josvainių sen., Kėdainių r. sav.
Koplyčią supa Josvainių miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Festivalis-konkursas RUMSHK’14..... Festivaliui-konkursui RUMSHK’14 vis labiau artėjant, skelbiame naujienas! Džiaugiamės, kad sulaukėme nemažą kiekį dalyvių konkurse, kas rodo,kad festivalis-konkursas RUMSHK įgauną pagreitį ir ...
FOTO mįslės..... sakoma akys - žmogaus atspindys, tad, atspėk kas slepiasi? ..
Proto mankšta.....mįslės, galvosūkiai, sudoku, iliuzijos arba, tiesiog įdomių galvosūkių rinkinukas - proto mankštai, tad "palaužykime" galvas ..