» Šv. Valentinas, Įsimylėjėlių diena

 Jūs esate » Pradžia » Šventėms » Kalendorius » Mėnesiai »» Vasaris

Šv. Valentino diena - tai gėrio, šypsenų, meilės laiškų, širdelių ir romantiškų dovanėlių diena!Sakoma - gilią žiemą, o tokia kaip tik dabar, .... gera mylėti - mylimąjį gali įgrūsti į pusnį, įstumti į eketę ... Ko gero, ne atsitiktinai ir įsimylėjėlių - Valentino diena - taip pat gilią žiemą... bet pasirodo, visiškai neatsitiktinai Valentino diena būtent vasario 14-ają...

Žinoma, tai tikrai nėra šiuolaikinis Vakarų šalių išradimas. Valentino dienos šaknys siekia be galo tolimus laikus. Istorija mini du šventuosius Valentinus, su kuriais legendos sieja meilės šventę. Pasak vienos jų, šventasis Valentinas buvo Romos gyventojas, vienas pirmųjų krikščionių, nepaklusęs įsakymui atsisakyti krikščionybės ir už tai nubaustas mirtimi. Pasakojama,kad jis palikęs atsisveikinimo laišką kalėjimo sargo dukrai, kurią išgydė nuo aklumo ir pamilo.

Laišką jis pasirašęs: „Nuo tavo Valentino“.
Kita legenda teigia, kad Valentinas buvo imperatoriaus Klaudijaus Žiauriojo laikais gyvenęs kunigas. Imperatorius Klaudijaus laikais Roma buvo įsitraukusį į daugybę gana nesėkmingų karų, todėl kariuomenei nuolatos truko jaunųvyrų. Imperatorius manė, jog šeima bei meilė trukdo kariui, todėl uždraudė poroms tuoktis. Kunigas Valentinas nepakluso šiam įsakymui ir slapta tuokė įsimylėjėlius. Už tai jis buvo nubaustas mirtimi.

Legendos teigia, kad abu Valentinai buvo nužudyti būtent vasario 14 d. Beje, ši data sutampa su dar senesnėmis tradicijomis. Vasario 15 d. senovės Romoje buvo švenčiamos Luperkalijos. Pagal to meto kalendorių, vasaris buvo pavasario pradžia,ir Luperkalijos buvo ne tik pavasario, bet ir meilės šventė. Senovės Romojejaunų vaikinų ir merginų gyvenimas buvo griežtai atskirtas, tačiau šiosšventės metu senas paprotys leido susipažinti ir susidraugauti poroms.„Meilės loterijos“ – Luperkalijų – išvakarėse Romos mergaičių vardai buvo surašomi ant popieriaus skiaučių ir sumetami į ąsočius. Kiekvienas jaunuolis traukdavo po vieną lapelį su vardu, ir tapdavo tos merginos „kavalieriumi” šventės metu, o kartais – ir visiems metams ar net gyvenimui. Kai IV amžiuje Romos imperija priėmė krikščionių tikėjimą, abi šventės išliko,tačiau buvo švenčiamos vieną - vasario 14-ąją - dieną, pavadintos šv.Valentino vardu.

Tradicija, šv.Valentino dieną savo mylimiesiems siuntinėti atvirukus, yra manoma, kad galėjo atsirasti viduramžiais, kai riterių drabužiai buvo puošiami damos dovanotais kaspinais ar nėriniais, o patys riteriai nešiodavosi damos dovanotą nosinaitę. Visa tai buvo vadinama atminimo dovanomis. Irtik kiek vėliau dovanos perkeltos ant atvirukų.

Pasaulyje šiais laikais valentino diena ypač švenčiama ir pasirodo, tik nedaugelis šalių ją ignoruoja.
Australai, ispanai, anglai ir prancūzai Valentino dieną švenčia vienodai - savo slaptiems mylimiesiems siunčia atvirukus, o sutuoktiniams ir mylimiesiems- dar ir dovanų.
» S k a i t y t i  a n t r ą  d a l įAmerikiečiai atvirukus siunčia visiems, ką myli - sutuoktiniams, draugams,draugėms, sūnums ir dukterims.
Vokiečiai, belgai ir austrai nesiunčia anoniminių atvirukų, tačiausavo sutuoktiniams ir mylimiesiems dovanoja gėlių ir saldumynų.
Japonijoje priimta dovanoti šokoladą. Švedai ir italai Valentino dienos iš viso nešvenčia.
Vidurio Europoje ši šventė pradėta minėti tik po Antrojo Pasauliniokaro. Lietuvoje - prieš šešerius metus.

Bet Lietuvoje kasmet ji tampa vis populiaresne – atsiranda visdaugiau su ja susijusių tradicijų ir papročių, jai skiriami įvairūs renginiaibei akcijos, ruošiamos specialios dovanos bei siurprizai. Siuntinėjame savo draugams ir išrinktiesiems mielas SMS žinutes, rašome laiškus, dovanojame gėlių, įvairiausias dovanėles arba nors švelnų žodelį...Deja, kaip bebūtų gaila, visgi negalime pasigirti, jog ši šventė kilusi iš mūsų protėvių...Tai daugiau komercinė šventė bei išpopuliarinta verslininkų, prekybininkų ir pan..., bet visgi turime pripažinti, kad Šv. Valentino diena, sakykimtaip, mūsų niūrią kasdienybę praturtina neįprasta nuotaika .... romantiška nuotaika...o tai jau labai labai, sakyčiau gerai..

Simbolis. Įprastas meilės simbolis, ypač dažnai sutinkamas būtent Valentino dieną - širdis. Širdies formos saldumynai, dėžutės, žvakės, atvirutės… Širdys šokoladinės, popierinės, medžiaginės, puošiančios įvairiausius daiktus ir net drabužius. Beje, senovėje meilę simbolizuojanti žmogaus kūno dalis buvo visai ne širdis, o kepenys. Tačiau pamažu pripažintu meilės simboliu širdis - matyt, tai lėmė jos plazdėjimas, pamačius mylimąjį. Beje, mokslininkų teigimu, meilę atitinkančios emocijos gimsta visai ne širdyje, o pasirodo smegenyse.

Kitas neatsiejamas meilės įvaizdis - mažas angeliukas, padaužiškai laidantis meilės strėles. Kupidonas, apskritaveidis cherubinas, į mūsų kultūrą ateina iš senovės graikų mitų. Antikinėje Graikijoje jisbuvo vadinamas Erosu. Tai graikų meilės deivės Afroditės sūnus. Daug graikų kultūros elementų perėmę romėnai meilės deivę pavadino Venera, o jos sūnų - KUPIDONU. Lotyniškai Cupido reiškia „troškimas“.

Kupidonas - motinos, meilės deivės pasiuntinys, kurio strėlė sužeidžiair priverčia pamilti net šalčiausią širdį.
Valentino dieną t.p labai dažnai mylimiems žmonėms dovanojamos gėlės. Tačiau ar žinojote, jog gėlės gali ne tik džiuginti akį ir kvepėti, betir perduoti slaptus pranešimus? Pavyzdžiui, raudonos rožės reiškia: „Aštave myliu“. Geltonos rožės sako „Aš myliu tave, bet nežinau, ar tu manemyli“. Baltos rožės teigia: „Mūsų meilė tyra“. Keturlapis dobilas – sėkmėspalinkėjimas. Oranžiniai žiedai reiškia amžiną meilę.

Beje, savo slaptą kalbą turi ir spalvos. Valentino diena paprastai asocijuojasi su raudona, rožine bei balta spalvomis. Tačiau ir kitos spalvosturi savo prasmę. Raudona, kraujo spalva, simbolizuoja atsidavimą ir ištikimybę. Balta yra tyrumo spalva. Azijoje bei Vidurio Rytuose raudona bei oranžinėspalvos – džiaugsmo ir šventės spalvos. Mėlyna spalva nuo seno yra pasitikėjimobei patikimumo spalva.

Purpurinė buvo ilgą laiką laikoma karalių spalva, kadangi senovėješią spalvą buvo be galo sunku išgauti, ir tiktai turtingieji galėjo sauleisti nešioti purpurinius drabužius. Žalia yra vilties spalva – matyt,tai susiję su pavasariu, kuomet pirmoji žaluma simbolizuoja pasaulio atgimimąpo žiemos. Na, o Kupidono strėlės – ne raudonos ar rožinės; jos nematomos.


Valentino dienos papročiai bei pranašystės.


1. Valentino dienos proga, kai kuriose šalyse yra dovanojami drožti mediniai šaukštai, papuošti širdimis, raktais bei spynomis. Šie papuošimai reiškia „Tu atrakinai mano širdį“.

2. Buvo tikima, kad šią dieną moteris, pamačiusi skrendančią liepsnelę, ištekės už jūreivio; žvirblį – už varguolio; bet bus labai laiminga,jei išvys kikilį, nes ištekės už turtuolio.

3. Sugalvokite penkis-šešis vaikinų ar merginų vardus, su kuriais galėtumėte susituokti. Tarkite iš eilės tuos vardus tuo pat metu sukdami obuolio kotelį tol, kol kotelis nutrūks. Jūs susituoksite su žmogumi, kurio vardą tuo metu tarėte.

4. Jei perpjausite obuolį per pusę ir suskaičiuosite,kiek sėklų yra viduje, sužinosite, kiek turėsite vaikų.

5. Pirmas vaikino | merginos vardas, kurį išgirsite per TV arradiją ar perskaitysite laikraštyje Valentino dieną, bus vardas žmogaus, su kuriuo susituoksite.

6. Jei Valentino dieną pamatysite voverę, tai reiškia, kad ištekėsite už šykštuolio, kuris tesirūpins pinigų kaupimu.

7. Jei šią dieną pamatysite pulką balandžių – Jūsų vedybos bustaikios ir laimingos.

8. Jei rasite ant kelio pirštinę, Jūsų mylimasis bus tas, kuris turi antrą poros pirštinę.


Žinoma, ko gero, įprasta Valentino dienos proga apdovanoti savo pačius pačius mylimiausius, tiksliau mylimuosius. Aišku dovanos priklauso nuo mūsų kišenės dydžio, nors tiksliau turinio ... tačiau, nesvarbu, kad negalite sau leisti nuvykti su mylimu žmogumi, sakykim į Paryžių. Bet vertėtų prisiminti, kad svarbiausia šią ypatingą dieną praleisti kartu, o dovana....kokia ji bebūtų, bet įteikta su meile – pati brangiausia...


Tat, vasario - meilės mėnesio bei artėjančio pavasario proga mieliems užklydėliams - internautams linkiu - pasisaugokite! Gal padykęs angelas- Kupidonas kur nors netoliese? Nors ne .... verčiau ....nesisaugokite...

 Šv. Valentinas ir viskas apie šventę
 Gražūs žodžiai sveikinimams
 Pasveikink šventės proga išsiųsdamas gražų e-atviruką
Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

• 2024 Birželio 18 d. Antradienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Aminta, Arnulfas, Arnulpas, Ginbutas, Marcelinas, Marina, Minvaida, Minvaidas, Minvaidė, Minvainas, Minvainė, Minvilas, Minvilė, Morkus, Vaiva, Žaizdrė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute pasidalinti mintimis apie šventes - brūkštelkit mums :))

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta
Su kokiais automobiliais lengva mokintis vairuoti?..... Beveik kiekvienas paauglys negali sulaukti, kada galės pradėti B kategorijos vairavimo kursus. Juk išlaikius vairavimo egzaminą atsiveria neribotos galimybės keliauti ir savarankiškai tyrinėti
Judith Braun menas..... Judith Braun menas - menininkė savo fantaziją, visa ta žodžio prasme, pavaizduoja pirštais. Ir tai atrodo gan įspūdingai... :))