Pusiaužiemis

Šventėms » 2025 metų kalendorius » Mėnesiai » Šiandien » Katalikų šventės » Skaitiniai


Žiemos vidurys būna 25 dieną. Žmonės sakydavo, kad per Pusiaužiemį barsukas išlenda iš olos. Jeigu diena saulėta, barsukas mato šešėlį ir lenda atgal atbulas į olą slėptis, gula ant to paties šono, - tada sniegas jau greit prasmegs. Jei apsiniaukę, barsukas pavaikšto po mišką ir grįžęs kietai įminga ant kito šono, - tada pavasario teks dar ilgai laukti. Tądien ir meška ant kito šono verčiasi ir pradeda žįsti kitą leteną.

Koks oras šios dienos popietę, tokia bus ir antroji žiemos pusė. Ūkininkas turi pasižiūrėti, kiek likę pašaro, ar nesušėrė gyvuliams daugiau kaip pusę šieno. Per Pusiaužiemį būdavę įvairiausių draudimų, kadangi liaudies tikėjimai aiškiai rodo šį kalendoriaus momentą buvus virsmo į naują būseną tašku (realaus posūkio į pavasarį pradžia), todėl žmonės stengėsi naują laikotarpį sėkmingai pradėti, kad pradžia lemtų visų metų sėkmę. Į mišką tądien nevažiuodavo: jeigu parsiveš tądien malkų, vasarą į kiemą gyvačių prišliauš. Gyvatės miške nesutiksi, jeigu žinosi, kurią savaitės dieną buvo Šventos Kalėdos. Tą dieną ir vilnų neverpė, jų nekaršdavo, kad vasarą kandys drabužių nesuėstų, kad ariamieji jaučiai nesiseilėtų. Dzūkai tą dieną bulvių nevalgydavo, kad jos vasarą nekirmytų. O priekuliškiai Pusiaužiemio dieną vengė bet ką su kirviu dirbti, gręžti, sukti, vis bijodamiesi kandžių. Žemaičiai tą dieną būtinai papurtydavo sodo obelis, taip žadindami jas iš žiemos miego. Tikėjo būsiant tada didesnį obuolių derlių.

Žiemos darbus seniau irgi derindavo su Mėnulio faze. Verpti geriausia pradėti pilnatyje, audeklą apmesti – senagalyje, tada siūlai nesisuks, gijos netrūkinės. Tinklus megzdavo prieš pilnatį, tai žuvų bus pilnas bradinys.



Gražūs žodžiai sveikinimams..

Gražūs žodžiai draugams » ... Vieni rašo žodžius, Kiti rašo eiles, O aš moku sudėti Devynias raides: DRAUGYSTĖ

Mintys..

Mintys apie šunis » ... Šuniui nusispjauti į gražias mašinas, pinigus, didelius namus. Šuniui vis vien, ar tu esi turtingas ar vargšas. Protingas ar kvailas. Atiduok jam savo širdį ir jis tau atiduos savąją..

Siūlome pasidairyti..

Knipelio tiltas

Knipelio tiltas... Tai varstomasis tiltas Kopenhagoje, Danijoje, vienas iš dviejų tiltų palei vidinį Kopenhagos uostą, atidarytas 1937 m. gruodžio 17 d. Dizaineris – Kaj Gottlob. Tiltas jungia dvi salas Slotsholmeną..

Akims » VERTA pamatyti

Kaip pačiam nustatyti Šv. Velykų datą?

Kaip pačiam nustatyti Šv. Velykų datą?... Būdas apskaičiuoti Velykų datą nustatytas 325 m. Nikėjos I susirinkimo metu, jame dalyvavo apie 300 vyskupų. Skaičiavimo būdas buvo įvestas tam, kad krikščioniškoji šventė nesutaptų su žydų Pesach..

Šventėms » ŠVENTĖS

E-atvirukai Su blynų diena

E-atvirukai Su blynų diena... gražūs e-atvirukai užgavėnių proga, žinoma originaliau būtų su blynų diena sveikinti nusiunčiant blynų lėkštę, bet deja mes turime tik e-atvirukų :))..

Draugams » E-ATVIRUKAI

Kūčių stalo subtilybės

Kūčių stalo subtilybės... kūčios iki šių dienų yra daugiausiai papročių, tradicijų išsaugojusi šventė. Įprasta tą dieną nevalgyti mėsos, už stalo sėsti tik įsižiebus žvaigždei Vakarei ir BŪTINAI paragauti 12 valgių, kad me..

Šventėms » ŠVENTĖS

Faktai apie arklius

Faktai apie arklius... ar žinai, kad arkliai gali ilsėtis tiek stovėdami, tiek gulėdami. Tačiau ilgai negalėdami pailsėti atsigulus, jiems kinta elgsena. Kad išsimiegotų jiems pakanka 4 valandų...

Įdomybės » FAKTAI

Juozo Erlicko genialios mintys

Juozo Erlicko genialios mintys... Aš mąstau, o jei išdrįstumėm paskelbt: Lietuva – tai bailių ir kvailių tauta! Kiek svečių..

Sielai » MINTYS


GYVENKIME • sveikaispalvotaipatogiaiskaniaidraugiškaistipriaietiškailinksmaipokštaujantgrybaujantkeliaujant • su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu!