» Windows operacinės sistemos vystymosi istorija

 TOP meniu » Pradžia » Pomėgiams » IT patarimai » Temos » Konsultuoja IT specialistas Mantas!

• Windows »» MICROSOFT WINDOWS – grupė komercinių operacinių sistemų (OS), skirtų kompiuteriams. Pirmoji Windows operacinė sistema pristatyta 1985 metais, o šiuo metu tai dominuojanti OS pasaulio kompiuterių rinkoje.

Microsoft įkūrėjai Paulas Allenas (kairėje) ir Billas Gatesas
1975 m. Billas Gatesas ir Paulas Allenas įkuria įmonę „Microsoft"
Windows 1.0 | 1985
1985 m. - Windows 1.0. Pirmoji “Windows” versija kainavo 100 dolerių ir buvo labai vangiai parduodama. Grafinė vartotojo sąsaja tilpo į du 320 KB diskelius; jai reikėjo 192 KB darbinės atminties, neturėjo piktogramų, langai ant jos darbastalio negalėjo persikloti. "Windows 1.0” komplekte taip pat buvo “MS-DOS Executive” – savotiškos programų ir failų tvarkyklės mišinys; kalendorius, “Notepad”, terminalo konsolė, skaičiuotuvas, laikrodis, valdymo pultas, spausdinimo sekos paprogramė, laikinoji atmintinė, RAM diskas, “Windows Write” ir “Windows Paint”
Windows 2.0 | 1987
1987-12-09 - Windows 2.0. Versija jau su darbalaukio piktogramomis, persidengiančias langais, valdomu ekrano išdėstymu, sparčiaisiais klavišais. O programinės įrangos kūrėjai sukuria ir pirmąsias „Windows“ skirtas programas.

1988 m. „Microsoft“ tampa didžiausia pasaulyje kompiuteriams skirtos programinės įrangos pardavėja.
Windows 3.0 | 1990
1990-05-22 - Windows 3.0. Versijoje tsiranda darbui tinkle skirtos galimybės, darbalaukis tampa kažkuo panašesniu į tai, ką mes dabar naudojame. Atsiranda ir Solitare žaidimas, bei šiuolaikiškas Control Panel. Daug didesnis ir ekrano spalvų palaikymas. Windows 3.0“ populiarumas dar labiau išauga, kai išleidžiamas „Windows“ programinės įrangos rinkinys (SDK), padedantis programinės įrangos kūrėjams daugiau dėmesio skirti programų rašymui ir mažiau - įrenginių tvarkyklių rašymui.

1992-04-06 - Windows 3.1. Versijoje buvo pagerinta sistemos apsauga nuo blogai veikiančių programų, atsirado sistemos registras (registry) t.p. atsirado “Startup” programų grupė, kur vartotojas galėjo pasidėti katu su OS paleidžiamas programas. Ši versija dar kartą sumušė populiarumo rekordus – trys milijonai “Windows 3.1” kopijų buvo parduota per pirmus du prekybos mėnesius.
Windows NT 3.1 | 1993
1993-07-27 - Windows NT 3.1 - 32 bitų operacinė sistema.

1994 m. - Windows NT 3.5

1995-08-24 - Windows 95. Naujas žingsnis OS Windows progrese - atnaujinta grafinė vartotojo sąsaja, kurios pagrindiniai principai išliko iki šių dienų. Per pirmasias penkias savaites parduodama rekordinis 7 milijonų kopijų skaičius.
Windows 95 | 1995
Sistemoje „Windows 95“ pirmą kartą atsiranda meniu „Pradėti“, užduočių juosta, minimizavimo bei maksimizavimo funkcijos ir uždarymo mygtukai kiekviename lange. Beje, 95 versija buvo itin ilgai bandoma/testuojama ir pati testavimo programa iš tiesų tuo laiku buvo įspūdinga: joje dalyvavo apie 50000 savanorių bandytojų visame pasaulyje. Beveik milijonas išbandė platintą “susipažinimo” versiją.
Tais pačiais metais išleidžiama ir pirmoji „Internet Explorer“ versija.

1996-08-24 - Windows NT 4.0. Trečias OS Windows NT variantas, kurio grafinė vartotojo sąsaja visiškai atitinka OS Windows 95 grafinės sąsajos koncepciją.

1998-06-25 - Windows 98. Tolimesnis OS Windows 95 koncepcijos išvystymas ir dažnai buvo apibudinama, tiesiog kaip operacinė sistema, kuri „tiesiog geriau veikia“. 16/32 bitų hibridas. Pirmą kartą atsirado greitosios paleisties juosta, kurią naudodami programas galite paleisti nenaršydami po meniu „Pradėti“ arba neieškodami jų darbalaukyje.

1999-05-05 - Windows 98 Second Edition (SE). Second Edition iš anglų kalbos išvertus reiškia „antras leidimas“. Šioje versijoje buvo ištaisyta daug klaidų, pakeistas Internet Explorer 4.0 į kompaktiškesnį ir greitesnį Internet Explorer 5.0. Taip pat įdiegtas Internet Connection Sharing leido keletui kopiuterių sujungtų į vieną tinklą LAN naudotis internetu per Network Address Translation protokolą. Taip pat buvo įdiegtas Microsoft NetMeeting 3.0 ir DVD Playback palaikymas.

2000-02-17 - Windows 2000. Iš dalies tai buvo tolimesnis OS Windows 95 koncepcijos išvystymas. Windows 2000 buvo išleista net 4 versijomis: Professional, Server, Advanced Server ir Datacenter Server. Tuo metu, kada operacinė sistema buvo išleista, Microsoft reklamavo Windows 2000 kaip „saugiausią Windows operacinę sistemą, kurią kada nors mes siūlėme rinkai“, tačiau.. ironiška, bet būtent ji tapo daugelio aukšto pavojingumo virusų atakų taikiniu.

2000-09-14 - Windows Millennium Edition. Ji buvo pristatoma, kaip Windows 2000 (išleistos septyneriais mėnesiais anksčiau) versijos „namų rinkai skirta versija“ (angl. home edition). Į ją įėjo Internet Explorer 5.5, Windows Media Player 7, ir pirmą kart pasirodžiusi Windows Movie Maker programinė įranga, kuri suteikė pagrindines video medžiagos montavimo ir karpymo galimybes ir buvo sukurta kaip intuityvi montavimo programa namų vartotojams.
Windows XP | 2001
2001-10-25 - Windows XP. Naujausia plačios paskirties OS versija su atnaujinta grafine vartotojo sąsaja. Šioje versijoje buvo svarbiausia patogumas naudoti ir vieningas žinyno ir palaikymo paslaugų centras. Šia sistema galima naudotis net 25 kalbomis. Oficialiais duomenimis manoma, kad yra naudojama virš 400 milijonų Windows XP kopijų visame pasaulyje.

» S k a i t y t i  t o l i a u

2003-03-28 - Windows Server 2003. Naujausia OS versija skirta darbui su tarnybine stotimi.
Windows vista | 2006
2006-11-08 - Windows Longhorn - Windows Vista. 2006 m. lapkričio 30 d. sistema buvo pristatyta verslo klientams, o 2007 m. sausio 30 d. namų vartotojams skirta Vista pasirodė parduotuvėse. Buvo išleista net 6 VISTA versijos (Starter - naujokams, Home Basic - namų vartotojams, Home Premium - namų vartotojams, Enterprise - labai didelėms kompanijoms, Ultimate - versija turinti visas VISTA galimybes, Business - komercinė versija.)

2009 - Windows 7. Versijoje yra daugybė funkcijų, pavyzdžiui, galite naudotis naujais darbo su langais būdais - „Snap“, peržiūra ir „Shake“. Pirmą kartą pristatomas „Windows Touch“ - pirštais galite naršyti žiniatinklyje, peržiūrėti nuotraukas ir atidaryti failus bei aplankus. Srautiniu būdu iš savo kompiuterio į garso sistemą ar televizorių galite perduoti muziką, vaizdo įrašus ir nuotraukas. Patobulinta užduočių juosta įtraukus tiesioginės miniatiūrų peržiūros galimybę. Pirmaisiais versijos gyvavimo metais kiekvieną sekundę buvo parduodama po septynias „Windows 7“ kopijas - tai greičiausiai parduodama operacinė sistema istorijoje. O 2012- spalio duomenimis parduota 670 mln. licencijų. O Prieš išleidžiant.. operacinę sistemą „Windows 7“ vertino 8 milijonai beta versiją išbandžiusių vartotojų iš viso pasaulio.
Windows 8 | 2012
2012-10-25 - oficialiai pristatyta Windows 8. Versija labiau skirta ne dabartiniams kompiuteriams su klaviatūra ir pele, o planšetiniams arba hibridiniams (su lietimui jautriu ekranu, pele ir klaviatūra). Pristatyme buvo akcentuota, kad Windows 8 - tai ne atnaujinimas lyginant su ankstesnėmis sistemomis, o visiškai nauja sistema, pastatyta naujai nuo pat pamatų. Sistema buvo labai aktyvai bandoma - bandytojai iš 181 pasaulio valstybės kartu sudėjus sistemą naudojo 1,24 mlrd. valandų, arba 141 000 metų. Yra išleista windows 8 4 versijos (Windows 8 - namų vartotojams, Pro - serverių administratoriams, Enterprise - komercinė bendrovėms, RT - nešiojamiems įrenginiams).
2013-10-18 - oficialiai pristatoma Windows 8-1, naujausia Windows versija, pritaikyta paprastiems namų kompiuteriams, su visų pradžia - „Start“ mygtuku.
2014-04-08 - baigiasi XP gyvavimo era - nutraukiamas „Windows XP“ palaikymas.

• 2021 Rugsėjo 26 d. .

• Baltojo Metalinio Jaučio metai (iki 2022-01-30).

• Pasveikink varduvininkus: Damijonas, Gražė, Gražina, Justė, Justina, Justyna, Kipras, Kiprijonas, Kozmas, Vydė, Vydenė, Vydenis, Vydgaila, Vydgailas, Vydgailė, Vydgina, Vydginas, Vydginė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Druskininkų lynų kelias..... Druskininkų lynų kelias, dar vadinamas Druskininkų funikulierius - yra vienintelis Lietuvoje, visus metus veikiantis lynų keltuvas, kurio viena stotelė yra prie Druskininkų vandens parko, o kita p...

Aleksoto funikulierius..... Aleksoto funikulierius – vienas iš Kauno simbolių, vienas iš dviejų Kauno keltuvų, bei vienas iš seniausių veikiančių keltuvų Europoje, veikia nuo 1935 m, jungia Aleksoto kalno papėdę su Linksmadv...

Pašventupio mitologinis akmuo..... Tai akmuo Pašventupio kaime (Anykščių raj.), prie Šventosios upės, Penionių miške. Riedulys yra mažesnis už Puntuką ir visai kitos kilmės, nors ir vadinamas broliu...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote tai ko mes nežinome ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip organizmą veikia muzikos instrumentai?..Dar senovės Egipto žyniai pastebėjo, kad niekas taip nepersmelkia jausmų kaip muzika. Tam tikrais sąskambiais žyniai šventyklose gydydavo ligonius. Stebuklingą muzikos poveikį pripažino ir graikai, o
Gražus šventinis kaspinas..KASPINAS... tai neatsiejama dovanų dalis, nors aišku galima supakuoti dovaną ir be kaspino, bet kaspinas suteikia daugiau dekoratyvumo, puošnumo ir pan... Kartais tik idėjos ir pritrūksta, tad, kaip p
Tiubeteika..... tad, ar žinai kas tai per daiktas