» Kaip patikrinti šaldytuvo kompresorių

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti


Kaip patikrinti šaldytuvo kompresoriųŠaldytuvo kompresorius - pagrindinė šaldymo ciklo sudedamoji dalis - yra atsakingas už šaldymo skysčio dujų suspaudimą ir jų cirkuliaciją per ritinius. Šis procesas užtikrina, kad prietaisas išlaikytų norimą temperatūrą ir išsaugotų laikomų produktų šviežumą. Tačiau jei įtariate, kad jūsų šaldytuvas šaldo ne taip efektyviai, kaip turėtų, gali būti, kad taip atsitiko dėl sugedusio kompresoriaus. Štai kaip patikrinti jo veikimą:

Pirmiausia saugumas

Atliekant bet kokį prietaiso patikrinimą visada pirmiausia reikėtų rūpintis asmens, atliekančio patikrinimą, saugumu. Prieš pradedant diagnostiką ar fizinį patikrinimą, būtina atjungti šaldytuvą nuo elektros lizdo. Ši atsargumo priemonė užtikrina, kad nekils elektros smūgio, kuris gali būti stiprus ir pavojingas gyvybei, pavojus. Be to, patartina mūvėti pirštines, kad išvengtumėte bet kokių smulkių sužalojimų, kurie gali atsirasti prieinant prie vidinių komponentų. Atlaisvinkite teritoriją aplink šaldytuvą, užtikrindami, kad būtų pakankamai vietos darbui ir kad būtų nuvalytas bet koks vanduo ar išsilieję skysčiai, dėl kurių galima paslysti ar nukristi.

Įsiklausykite į garsus

Vienas iš pirmųjų veikiančio kompresoriaus požymių yra jo skleidžiamas garsas. Įprastomis aplinkybėmis veikiantis kompresorius skleidžia pastovų, nors ir silpną, dūzgimą arba bumbsėjimą. Šis garsas yra ženklas, kad jis aktyviai suspaudžia šaldymo procesui būtinas šaldymo dujas. Jei šaldytuvas atrodo neįprastai tylus, ypač tais laikotarpiais, kai jis turėtų aktyviai vėsinti, tai gali būti ženklas, kad kompresorius neveikia taip, kaip turėtų.

Palieskite ir pajauskite

Apčiuopos metodas gali suteikti vertingos informacijos apie kompresoriaus būklę. Įsitikinę, kad šaldytuvas veikė pakankamai ilgai, paprastai apie 30 minučių ar ilgiau, atsargiai palieskite kompresorių. Jis yra išorėje, daugumos šaldytuvų gale, paprastai apatinėje dalyje. Veikiantis kompresorius paprastai būna šiltas, o tai rodo, kad jis suspaudžia šaltnešį.

Kompresoriaus relės bandymas

Kompresoriaus relė atlieka svarbų vaidmenį kompresoriaus paleidimo mechanizme. Atlikdama tilto funkciją, relė padeda kompresoriui pereiti iš ramybės būsenos į aktyvią. Norėdami patikrinti jos veikimą, pirmiausia turite atsargiai atjungti relę nuo kompresoriaus. Paprastai tai galima padaryti rankomis arba su minimalia įrankių pagalba, tačiau visada ieškokite informacijos naudotojo vadove. Nuėmę relę atsargiai pakratykite. Išgirdę traškantį garsą, galite manyti, kad viduje yra sugedusių komponentų, o tai reiškia, kad ji gali būti sugedusi. Jei garso nesigirdi, relė gali būti vis dar veikianti.

Bandymas multimetru

Naudodami multimetrą galite patikrinti, ar kompresorius yra vientisas. Vieną zondą prijunkite prie bendro gnybto, o kitą - prie paleidimo gnybto. Turėtumėte gauti rodmenis. Pakartokite tai su paleidimo gnybtu. Jei nė vieno iš šių bandymų metu negaunate rodmenų, kompresorius gali būti sugedęs.

Stebėkite lemputes

Jei kompresorius veikia netinkamai, jis gali imti daugiau energijos nei įprastai. Dėl šio per didelio energijos suvartojimo šaldytuvo lemputės gali trumpam pritemti, kai kompresorius bando įsijungti.

Kreipkitės į specialistą

Jei nesate tikri dėl bandymų rezultatų arba jaučiatės nepatogiai patys tikrindami kompresorių, patartina pasikonsultuoti su profesionalu. Jie turi įrankių ir patirties, kad nustatytų galutinę diagnozę ir galėtų pasiūlyti sprendimus, nesvarbu, ar tai būtų remontas, ar pakeitimas.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad optimalaus šaldytuvo kompresoriaus veikimo užtikrinimas yra labai svarbus prietaiso efektyvumui ir ilgaamžiškumui. Reguliari patikra gali užkirsti kelią didesnėms problemoms, todėl ilgainiui sutaupysite ir laiko, ir pinigų. O jei svarstote apie naują pirkinį, šiuolaikinės konstrukcijos, ypač dviejų durų šaldytuvai, pasižymi didesniu efektyvumu ir pažangiomis funkcijomis, kurios gali dar labiau užtikrinti jūsų laikomų daiktų gerovę.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2023 Rugsėjo 29 d. Penktadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Gabrielius, Kęsgailas, Kęsgailė, Michalina, Mikalina, Mikolė, Mykolas, Mykolė, Rapolas, Rapolė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip nugaros masažas veikia kūną ir protą?..... Masažas turi dvi populiarias konotacijas. Vieniems jis asocijuojasi su reabilitacija, kitiems - su prabangia grožio procedūra. Tuo tarpu masažas yra ne tik reabilitacija ar ekstravagancija, bet vi...

Su kokiais automobiliais lengva mokintis vairuoti?..... Beveik kiekvienas paauglys negali sulaukti, kada galės pradėti B kategorijos vairavimo kursus. Juk išlaikius vairavimo egzaminą atsiveria neribotos galimybės keliauti ir savarankiškai tyrinėti pas...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie namus..... sakoma be namų negerai, tačiau kartais namai telieka tik žodžiai. Kaip bebūtų, eilėraščių rinkinukas apie vieną iš svarbiausių vietų gyvenime - namus
Faktai apie gulbes..... Ar žinote, kad Lietuvoje aptinkamos net keturios gulbių rūšys. Gulbė nebylė ir gulbė giesmininkė peri šalyje, o kitos dvi rūšys - mažoji gulbė ir juodoji gulbė - stebimos migracijų metu.
Faktai apie šokoladą..... Ar žinote, kad 2010 m. Europos Teisingumo Teismas uždraudė pavadinimą “grynas šokoladas”, motyvuodamas tuo, kad gryno šokolado nėra.