» Kaip nugaros masažas veikia kūną ir protą?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Masažas turi dvi populiarias konotacijas. Vieniems jis asocijuojasi su reabilitacija, kitiems - su prabangia grožio procedūra. Tuo tarpu masažas yra ne tik reabilitacija ar ekstravagancija, bet visų pirma vienas iš pagrindinių fizinės ir psichinės sveikatos profilaktikos elementų. Gera mintis pradėti lankyti masažo sesijas anksčiau, nei mus kas nors pradeda varginti. Kodėl?


Kaip nugaros masažas veikia kūną ir protą?Atsipalaidavimo akimirka arba kaip masažas veikia psichiką

Pradėsime nuo svarbiausio dalyko - galvos. Atsipalaidavimas nėra susijęs su tinginyste ar komfortu. Poilsio ir atsistatymo akimirka yra būtina tinkamam mūsų proto ir kūno funkcionavimui. Niekam nereikia įrodinėti, kad jaučiamės blogiau, tampame nervingi, lėčiau mąstome, nesame kūrybingi, o svarbiausia - dingsta visas gyvenimo džiaugsmas.

Kaip mūsų kūnas veikia streso metu?

Mūsų kūnas tampa įsitempęs ir sustingęs (padidėja raumenų įtampa). Dėl primityvių mechanizmų padidėja vadinamųjų streso hormonų: gliukokortikosteroidų, adrenalino, noradrenalino, sekrecija. Imuninės sistemos funkcija susilpnėja - sumažėja imunitetas. Dažnai blogiau miegame ar net kenčiame nuo nemigos.

Masažas mažina raumenų įtampą. Jis mažina neurotines būsenas, psichinę įtampą ir padeda gydyti nemigą. Masažo metu intensyviai išsiskiria hormonai endorfinai ir serotoninas, kurie atsakingi už organizmo atsipalaidavimą. Be to, padidėjęs endorfinų kiekis taip pat didina atsparumą stresui.

Paprasčiau tariant: masažo metu atsipalaiduoja ne tik mūsų kūnas, bet ir protas. Plačiau apie masažo naudą: https://alfasteps.com/paslaugos/nugaros-masazas/.

Atsipalaidavimas - masažo poveikis raumenų audiniui

Raumeninis audinys yra labai svarbi raumenų ir kaulų sistemos dalis. Raumenų dėka ne tik vyksta judesiai sąnariuose, bet jie taip pat dalyvauja svarbiuose organizmo medžiagų apykaitos procesuose.

Masažas, be kita ko, padeda atsinaujinti skeleto raumenims - palikti likimo valiai, jie daug ilgiau grįžtą į savo įprastą formą. Jis reguliuoja raumenų įtampą ir skatina raumenų gebėjimą susitraukti. Be kita ko, masažas taip pat padeda šalinti pieno rūgštį, todėl didėja raumenų masė ir stiprėja vidinė struktūra.

Įdomu pastebėti, kad masažas gali būti taikomas ne traumos vietoje. Kalbame apie kontralateralinį masažą. Toks masažas taikomas, pavyzdžiui, kai kairė koja imobilizuota ir jos negalima gydyti. Tada masažuojame dešinę koją, kad suaktyvintume pažeistą koją. Toks masažas kitą galūnę veikia maždaug 20 proc.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2023 Lapkričio 30 d. Ketvirtadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Butvydė, Daujota, Daujotas, Daujotė, Friderika, Fridrichas, Fridrika, Fridrikas, Imantas, Imantė, Imina, Iminas, Iminė, Saturnas, Saturninas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie smegenis..... Ar žinote, kad nuo gimimo žmogaus galvos smegenyse jau yra apie 14 milijardų ląstelių, o jų skaičius iki mirties nedidėja.Priešingai sulaukus 25 metų kasdien sumažėja 100 000 ląstelių.Per minutę m
Kai belieka tik brangus atminimas..... Yra gyvenime ir praeitis ir ateitis. Ir dideli darbai, ir didelės svajonės. Laimingas tas, kas moka atvira širdim Gyvenimo kančias praeiti ir mylėti žmones
Faktai apie žuvis..... Ar žinote, kad į rytų Europą pirmosios auksinės žuvelės pateko tik XVII amžiuje. Nors pirmą kartą apie aksines žuveles, manoma kad paminėta apie 551-479 metais prieš mūsų erą