» Kretingos (Bajorų) geležinkelio viadukas

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Tiltai


Kretingos (Bajorų) geležinkelio viadukas © Wikipedia |


Pastatymo metai: 1892
Įtraukta į LR Kultūros vertybių registrą [objekto kodas 24810]
Tai geležinkelio Klaipėda–Kretinga viadukas pietvakariniame Kretingos rajono savivaldybės teritorijos pakraštyje, 0,14 km į šiaurės vakarus nuo kelio 168 Klaipėda–Kretinga, Kretingos miesto teritorijoje.

Viadukas tašytų akmenų mūro, pastatytas ant dviejų atramų, trijų arkų, iš kurių funkcionali tiktai centrinė. Arkų apdaila raudonų plytų mūro. Įrengtas Tenžės slėnyje.

Pastatytas 1892 m. pagal tipinį Vokietijos inžinierių projektą tiesiant geležinkelio Tilžė–Klaipėda atkarpą Klaipėda–Bajorai. 2000 m. restauruotas.

1999-06-07 įrašytas į kultūros vertybių registrą.

Dabar Lietuvoje!

2023-11-29 23:51:30

• 2023 Lapkričio 29 d. Trečiadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Dobilas, Dobilė, Leonardas, Silvestras, Vaigeta, Vyganda,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

Per pasaulį ritasi velykos..... belaukiant velykų, dažną kamuojantys klausimai... kaip papuošti namus? kaip marginti kiaušinius? ir pan.. tai ir dar daugiau visokiausių idėjų velykų ir tiktai velykų tema..
10 mūsų klausimų RAP.lt Radio nemiegančiam kūrėjui Simui..Rap.lt jau savaitę kaip reiškia daug įdomaus gyvenimo, tikimės tai virs mėnesiu, metais o kai švęsim jubiliejų ir Jus pakviesim ir klausysimės kartu...
Eilėraščiai apie Užgavėnes..... Žmonės renkas prie laužų, Kaukes dedasi baubų, Kas riestainius, kas raguolius, Perka rinkėmis ir puošias...