» Kaniūkų tiltas :: Krašto kelio KK128 tiltas

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Tiltai


Kaniūkų tiltas :: Krašto kelio KK128 tiltas © Wikipedia |


Ilgis: 203 m
Aukštis: 20 m
Pastatymo metai: 1892
Tai tiltas krašto kelyje 128 - Naujieji Valkininkai–Daugai–Alytus, penkių tarpatramių, per Nemuno upę, tarp Alytaus ir Kaniūkų kaimo.

1892 m. carinė Rusija, tiesdama strateginius plentus, piečiau Alytaus per Nemuną pastatė Kaniūkų tiltą. Pavadinimą tiltas gavo nuo čia esančio kaimo pavadinimo.

Per Pirmąjį pasaulinį karą, 1915 m., artėjant Vokietijos kariuomenei prie Alytaus, Rusijos daliniai tiltą susprogdino, dar tais pačiais metais vokiečių buvo atstatytas metalinis tiltas.

1964 m. ant tilto medinės dangos buvo užklotas asfaltbetonis.

1976-1977 m. vyko tilto modernizavimo - rekonstrukcijos darbai.

Dabar Lietuvoje!

2023-01-27 16:20:13

! Nauja tema !
Eurovizijos naujienos

• 2023 Sausio 27 d. Penktadienis.

• Juodojo vandens Tigro metai (iki 2023-01-21).

• Pasveikink varduvininkus: Anelė, Angelė, Aventinas, Ilona, Jogunda, Jogundas, Jogundė, Jogvilas, Jogvilė, Mainotas, Mainotė, Natalis,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Ypatinga 2023-ųjų metų diena!..... pasirodo.. 2023-aisiais metais, turėsime net dvi ypatingas dienas, kurios turbūt labiausiai apaugusios mitais ir prietarais, kai nieks nesiseka, viskas krenta iš rankų ir pan......

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

Aukcione pasirodys seniausia asmenukė pasaulyje..Net 10 000 svarų kainuojanti fotografija ir ko gero, ši nuotrauka nebūtų tokia vertinga, jeigu tai nebūtų... pirmoji asmenukė pasaulyje!
Ventos ir Virvytės santakos apžvalgos bokštas..... Tai apžvalgos bokštas Ventos regioniniame parke kur Virvytė įteka į Ventą. Ant bokšto viršūnės įtaisyta skriejančios raganos formos vėtrungė..
6 įkvepiančios idėjos šiltajam sezonui..... Su pavasariu ateina ir noras į kasdienybę įnešti daugiau spalvų, o vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra spalvoti papuošalai. Šiuo metu spindintys visur – nuo TikTok’o iki garsiausių Europos m