» Antano Juozapavičiaus tiltas

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Tiltai


Antano Juozapavičiaus tiltas © Wikipedia |


Ilgis: 195 m
Aukštis: 20 m
Pastatymo metai: 1937
Tai tiltas per Nemuną Alytuje, jungiantis A. Juozapavičiaus gatvę Alytuje ir Lietuvos krašto kelią 220 - Trakai–Rūdiškės–Pivašiūnai–Alytus. Tiltas pavadintas karininko Antano Juozapavičiaus vardu.

Pirmąjį medinį tiltą šioje Alytaus vietoje Rusijos kariuomenė pastatė 1909 m. Jis buvo 7 metrų aukščio, turėjo 7 angas.

1936 m. apie 50 prieš srovę pradėtas statyti naujas gelžbetoninis tiltas, baigtas 1937 m. gruodžio 15 d. Tuomet didžiausio Baltijos šalyse tilto projekto autorius – inžinierius Anatolijus Rozenbliumas. Tiltas oficialiai atidarytas A. Juozapavičiaus žuvimo dieną – 1938 m. vasario 13 d. Tiltą papuošė skulptoriaus J. Zikaro sukurti bareljefai, kuriuose įamžintas A. Juozapavičiaus atminimas. Tilto šiauriniame gale vienas bareljefų vaizdavo raitą karininką, vadovaujantį kariams, kitas – A. Juozapavičiaus žūtį. Bareljefų apačioje buvo bareljefo siužetą nusakantys įrašai. Tilto pietiniame gale buvo plokštė su Alytaus miesto herbo bareljefu ir įrašytu tilto vardu. 1944 m. tiltą apgriovė besitraukianti Vokietijos kariuomenė. XX a. 6-ajame dešimtmetyje bareljefai buvo pašalinti, juos uždengiant.

1967 m. tiltas buvo atstatytas, 1989 m. sugrąžintas A. Juozapavičiaus pavadinimas. Tais pačiais metais prie tilto pastatytas paminklas A. Juozapavičiui atminti (autoriai – V. Jarutis, K. Babravičius, P. Maločka, V. Valentinavičius). 1990 m. kovo 13 d. vėl atidengti bareljefai.


Dabar Lietuvoje!

2023-05-31 03:42:50

• 2023 Gegužės 31 d. Trečiadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Angela, Angelas, Angelė, Angelius, Aniolas, Gintautas, Nojus, Petrė, Petronė, Petronelė, Petronėlė, Petronijus, Rimvilas, Rimvilė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip susikurti gerą slaptažodį?..... slaptažodis turi būti sudėtingas ir išskirtinis, kuo jis sudėtingesnis tuo jūsų paskyroje esanti asmeninė informacija saugesnė, beto.. slaptažodžius vertėtų reguliariai, maždaug kas 3-4 mėnesius k...

Gegužės minimos bei švenčių dienos..... turbūt puikiai visi žinote, kad būtent gegužės mėnesį švenčiama visų mamų diena - Motinos diena, bet ne tik.. sužinokite ir daugiau.. kokios minėtinos ir švenčių dienos, bûtent.. gegužės mėn...

Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?..... Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

Kalėdų eglutės ir dekoracijos 2017..... ar žinote, kad didžiausia pasaulyje Kalėdų eglute laikoma Gubbio Kalėdinė eglutė, kuri yra Italijos mieste, Umbrijoje (centrinės Italijos regione), Perudžos provincijoje, ant Ingino kalno šlaito..
Faktai apie naujagimius (kūdikius)..... vaikai sparčiausiai auga, savo pirmaisiai gyvenimo metais. Netgi paskaičiuota, kad jei augtų taip pat spačiai iki 18-ojo savo gimtadienio, tai žemėje vaikščiotų 5 metrų aukščio žmonės..
Faktai apie trečiadienį..... ar žinai, kad ispaniškai "trečiadienis" vadinasi "miércoles" – šis žodis taip pat yra grubokas posakis, reiškiantis "niekada"