» Helovino moliūgas :: Helovino moliūgo pirmtakis - Džeko žibintas

 Jūs esate » Pradžia » Šventėms »» Halloween

Ar žinote, kad taip vadinamo, Helovino moliūgo pirmtakis yra "Džeko žibintas".

Airių legenda pasakoja:

... vienas sukčius, vardu Džekas, apgaule privertė Šėtoną pažadėti jam, kad už savo nuodėmes nepateks pragarą. Kai Džekas mirė, jam buvo uždrausta įžengti į rojų, todėl jis atvyko prie pragaro vartų ir prašėsi įleidžiamas ten.
Tačiau Šėtonas laikėsi duoto pažado ir jo neįleido. Jis pasiuntė Džeką visą amžinybę klaidžioti po žemę, o kad galėtų pasišviesti kelią, įdavė jam žarijų išskobtoje ropėje. Taip ir atsirado „Džeko žibintas“.


Terminas „Džeko žibintas“ („Jack o’Lantern“) yra anglų kilmės ir siekia 17 a. Tuomet jis reiškė „vyrą su žibintu“ (naktinį sargą). Šiuo vardu buvo vadinamas ir gamtos fenomenas „ignis fatuus“ - kartais naktį virš pelkių žybsinčios paslaptingos švieseles, kurios senais laikais buvo priskiriamos fėjoms ir vaiduokliams.

Vėliau „Džeko žibintais“ imtos vadinti ir rankų darbo „lempos“ iš ropių: jų vidus būdavo išskobiamas, paviršius išpjaustomas taip, kad primintų žmogaus veidą, o į vidų įstatoma žvakė. Kai kuriose Didžiosios Britanijos vietovėse „Džeko lempų“ gamyba laikyta beveik vandalizmu.

Viena iš versijų kodėl Visų Šventųjų dieną ir per Vėlines žmonės gamindavo „Džeko žibintus“ yra ta, kad jie simbolizavo skaistykloje įkalintas sielas.

Yra manoma, kad atkeliavę į Ameriką būtent, airiai su savimi atsiveže ir „Džeko žibintus“, tik ropes čia pakeitė moliūgai. XIX a. pabaigoje išskobti moliūgai tapo svarbiausiu Helovino atributu.


TAD, siūlome išsiskobtuoti helovino moliūgą užtruksite ne ilgiau kaip valandą - išbandėme patys - tai visiškai nesudėtinga..
Helovino moliūgas

  Pritrūkus idėjų - trafaretai moliūgams (parsiuntimui/37)
  Keli patarimai - kaip išpjaustyti moliūgą?

Dabar Lietuvoje!

2019-06-20 04:40:15
• Pasaulinė pabėgėlių diena
• Devintinės :: Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo šventė


• 2019 Birželio 20 d. Ketvirtadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Florentina , Nandas , Nautara , Nautaras , Nautarė , Nauvyda , Nauvydas , Nauvydė , Rafaelė , Silverija , Silverijus , Žadvainas , Žadvainė , Žintautė ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Faktai apie dviračius..... Teigiama, kad per savaitę dviračio pėdalus minant bent tris valandas, širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažėja perpus....

Eric Standley menas..... Eric Standley - amerikiečių menininkas, gimęs 1968 m. Masačusetse (Massachusetts), kuriantis įspūdingas bei sudėtingas daugiasluoksnias pjaustyto popieriaus...

Craig Alan menas..... Craig Alan - amerikiečių menininkas, gimęs 1971 metais, San Bernardino mieste, Kalifornija. Menininkas išsiskiria savitais originaliais piešiniais - piešinys sukuriamas piešiant...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute pasidalinti mintimis apie šventes - brūkštelkit mums :))

Faktai apie žmogaus organizmą..... Sakoma, norint gerai gyventi, vien pinigų neužtenka, reikia ir sveikatos. O būsi sveikas, tik tuomet kai apie savo organizmą žinosi viską. Tad, gal pradedame nuo faktų? :)
Velykinių margučių spalvos simbolika!..... kiaušinių spalvos irgi turi savo reikšmę: mėlyna simbolizuoja dangų; žalia – pavasarį, augmeniją, javų daigus; geltona – derlių, subrendusius javus; raudona – gyvybę, šilumą; juoda – žemę..
Aukščiausia karuselė pasaulyje..... Didžiausias Švedijos atrakcionų parkas Gröna Lund, esantis Stokholme, 2013-aisiais metais, savo 130-ojo jubiliejaus proga nudžiugino savo lankytojus - atidarė naują atrakcioną Eclipse