» Kaip tapti protingu? :: Rytas už vakarą protingesnis

 TOP meniu » Pradžia » Sielai »» Skaitiniai

Ar žin­ot­e, kad 9 iš 10 spon­taniškų spren­dimų neteisingi? Su­teikite smege­nims gali­mybę teis­ingai nuspręsti :)))

• Gyvenimiškas pavyzdys
Ma­rytė ir Kas­tytis sužavėti sa­vo nau­juo­ju butu. Ge­riau ir būti negali. Puikus dizainas ir nebrangu. Pa­veikti pirmo įspūdžio, jie tuoj pat pasirašė pirkimo sutartį. Tačiau jau vakare, geriant šampaną, Mary­tei pradėjo kilti abejonės. Kitą rytą jai butas jau nebeatrodė toks puikus, atsirado tūkstančiai argumentų už ir prieš. Kastytis jautė tą patį. Galiausiai jie tylėdami pardavė ir išsikėlė.

• Liaudies išmintis
Rytas už vakarą pro­tingesnis. Kiek­vienam teko pa­tirti spontaniško sprendimo euforiją. Ta­da mes dažniausiai būname labai aktyvūs: pretekstu gali tapti naujo drabužio pirkimas, ūmaus pykčio paskatintas sprendimas nutraukti drau­gystės, b­endradarbiavimo ryšius ar min­tis nusipi­rkti sau papūgą Kalėdų proga. Kitą rytą pasvarstę persigalvojame: šis drabužis visai ne mano skonio, o ir draugystės ryšius nenoriu nutraukti; o kodėl būtinai papūgą, o gal ge­riau šuniuką?...

Sakoma, kas ilgai galvoja, turi žirafos kaklą, t.y nėra l­ab­ai nuovokus ir protingas. Tai visiška nesamonė, tai ne­tiesa. Tokią išvadą priėjo, tiksliau padarė sprendimų tyrinėtojai. Priimant svarbų sprendimą, būtina apgalvoti visas galimybes.

• Istoriniai faktai
Štai ką apie per­sus rašė senovės graikų is­tori­kas Herodotas. Visada, kai reikėdavo pri­imti svarbų sprendimą, persai pralaukdavo dieną ir naktį, prisigerdavo ir dar kartą nuspręsdavo. Jei spren­dimai nesutapdavo, diskusijos tęsdavosi trečią dieną.

Įžymūs "sėkmės va­ik­ai", ka­ip laivų sav­ininkas Aristotelis Onasis arba dai­lininkas Markas šagalas, apsispręsdavo tik kitą rytą.

• Mokslas
Šveicari­jos Fri­burgo uni­versiteto pro­fesoriaus Os­valdo Huberio nuomone: "Sva­rstant sus­ima­išo visas pluoštas įvairios informacijos. Tai nuot­aikos, panašios situacijos, prisiminimai, pat­yrimas, subjektyvus vertinimas. Apgalvotam sprendimui reikia tam tikro laiko". Mat "spaudžiant" lai­kui ir sk­ubant, kas, savo ruožtu, padidina stresą, į pirmą vietą iškyla neigiami aspektai.

• Išvados
Elgesio tyrinėtojas iš Visbade­no Vi­lhelmas Jo­hnenas pri­taria, kad mūsų spren­dimams įtaką da­ro iš pažiūros visai šalutiniai įvykiai. Jie prikl­auso nuo to, ar mes jaučiame egzi­stencijos baimę, ar paliestas mūsų jausmų pasaulis, netgi ar pardavėja šįryt buvo malo­ni :). Pavyzdžiui, jei koks nors dar­bas mums sekėsi, tai ir kitą kartą su malonumu, daug nesvarstydami, jo imsimės. Nesėkmės atveju apsispręsti daug sun­kiau. Jei spren­di­mas su­sijęs su rizika, atsargus žmogus spontaniškai pasakys "nee". Riziką mėgstantis tokioje pačioje situacijoje elgtųsi priešingai. Kitą rytą viskas gali atrodyti atvirkščiai. Taigi patarlę "Rytas už vakarą protin­gesnis" reikėtų supr­asti ties­iogiai. Apsisprendimą ger­iau atidėkite rytui. Miegant pasamonė veikia optimaliai, atsižvelgia į visus aspektus. Johneno nuomone, spontaniškai nuspren­dus, nus­lopinama 90 procentų visų tei­singam atsa­kymui rei­kalingų kriterijų. Vad­ina­si, 9 iš 10 smegenyse kaupiamų informacijų iš atminties "neiššaukiamos".

 • Mintys apie šunis

  ..... Šuniui nusispjauti į gražias mašinas, pinigus, didelius namus. Šuniui vis vien, ar tu esi turtingas ar vargšas. Protingas ar kvailas. Atiduok jam savo širdį ir jis tau atiduos savąją..

  Kategorija: Sielai

 • 10 mūsų klausimų FIX FM Radio laidų vedėjui Ryčiui

  ..Na ką galiu patarti svajotojams apie internetinę radiją, siekite savo tikslo, tai svarbiausia, nors tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio...

  Kategorija: Sielai

 • Menas ant purvinų automobilių

  ..... Nors tai menas, paprastai iki pirmo vandens lašo, tačiau tai nuostabu.. Tad, važinėji su nešvariu automobiliu? nenustebk, kad kažkas ims ir papaišalios ant tavo automobilio

  Kategorija: Sielai

 • Faktai apie sportą

  ..... Mėgstate sportuoti? o ar žinote, kad oficialiai sporto šaka boksas pripažintas tik 1900 metais, o biliardas – septintoji pagal populiarumą sporto šaka JAV..

  Kategorija: Įdomybės

 • Orginaliausia pavardė Lietuvoje

  ..Ar lengva gyventi su originalia pavarde? spėju nevisai :). Kaip bebūtų, kelios įdomosios nugirstos, pamatytos, jūsų parašytos linksmuolės pavardės..

  Kategorija: Nuotaikai

 • Atmintinė darbuotojams

  ..... iš serijos įmonių darbo taisyklės... xi xi.. kaži ar daug norinčių būtų dirbti tokioje įstaigoje su tokiom darbo taisyklėm.. bet ką gali žinot

  Kategorija: Nuotaikai

Siūlome paskaityti

 • Kalendoriai atsispausdinimui 2019-iesiems metams..... 2019-iesiems, rudosios žemės kiaulės (šerno) metams, ir šiemet paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per kiaulės metus :))
 • Faktai apie dviračius..... Teigiama, kad per savaitę dviračio pėdalus minant bent tris valandas, širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažėja perpus.

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar norėtute tiesiog pasidalinti savomis mintimis, idėjomis ar šiaip - brūkštelkit mums :))

Eiliuotos pasakos.....EILIUOTOS PASAKOS - dažniausiai tai surimuota - derinant panašaus skambesio žodžius, kas suteikia pasakai savotiško skambesio..
Žilvinas Žvagulis..... Vo pasakyk, ar tu ateisi, Suklykus pempe ant dirvono? Aš tau runkelę vel išteisiu, Ir mūsų meilė bus be muonų..
Pavojingiausias kelias pasaulyje..... ar žinote, koks kelias yra laikomas vienu iš pavojingiausių kelių pasaulyje?