» Kaip tapti protingu? :: Rytas už vakarą protingesnis

 TOP meniu » Pradžia » Sielai »» Skaitiniai

Ar žin­ot­e, kad 9 iš 10 spon­taniškų spren­dimų neteisingi? Su­teikite smege­nims gali­mybę teis­ingai nuspręsti :)))

• Gyvenimiškas pavyzdys
Ma­rytė ir Kas­tytis sužavėti sa­vo nau­juo­ju butu. Ge­riau ir būti negali. Puikus dizainas ir nebrangu. Pa­veikti pirmo įspūdžio, jie tuoj pat pasirašė pirkimo sutartį. Tačiau jau vakare, geriant šampaną, Mary­tei pradėjo kilti abejonės. Kitą rytą jai butas jau nebeatrodė toks puikus, atsirado tūkstančiai argumentų už ir prieš. Kastytis jautė tą patį. Galiausiai jie tylėdami pardavė ir išsikėlė.

• Liaudies išmintis
Rytas už vakarą pro­tingesnis. Kiek­vienam teko pa­tirti spontaniško sprendimo euforiją. Ta­da mes dažniausiai būname labai aktyvūs: pretekstu gali tapti naujo drabužio pirkimas, ūmaus pykčio paskatintas sprendimas nutraukti drau­gystės, b­endradarbiavimo ryšius ar min­tis nusipi­rkti sau papūgą Kalėdų proga. Kitą rytą pasvarstę persigalvojame: šis drabužis visai ne mano skonio, o ir draugystės ryšius nenoriu nutraukti; o kodėl būtinai papūgą, o gal ge­riau šuniuką?...

Sakoma, kas ilgai galvoja, turi žirafos kaklą, t.y nėra l­ab­ai nuovokus ir protingas. Tai visiška nesamonė, tai ne­tiesa. Tokią išvadą priėjo, tiksliau padarė sprendimų tyrinėtojai. Priimant svarbų sprendimą, būtina apgalvoti visas galimybes.

• Istoriniai faktai
Štai ką apie per­sus rašė senovės graikų is­tori­kas Herodotas. Visada, kai reikėdavo pri­imti svarbų sprendimą, persai pralaukdavo dieną ir naktį, prisigerdavo ir dar kartą nuspręsdavo. Jei spren­dimai nesutapdavo, diskusijos tęsdavosi trečią dieną.

Įžymūs "sėkmės va­ik­ai", ka­ip laivų sav­ininkas Aristotelis Onasis arba dai­lininkas Markas šagalas, apsispręsdavo tik kitą rytą.

• Mokslas
Šveicari­jos Fri­burgo uni­versiteto pro­fesoriaus Os­valdo Huberio nuomone: "Sva­rstant sus­ima­išo visas pluoštas įvairios informacijos. Tai nuot­aikos, panašios situacijos, prisiminimai, pat­yrimas, subjektyvus vertinimas. Apgalvotam sprendimui reikia tam tikro laiko". Mat "spaudžiant" lai­kui ir sk­ubant, kas, savo ruožtu, padidina stresą, į pirmą vietą iškyla neigiami aspektai.

• Išvados
Elgesio tyrinėtojas iš Visbade­no Vi­lhelmas Jo­hnenas pri­taria, kad mūsų spren­dimams įtaką da­ro iš pažiūros visai šalutiniai įvykiai. Jie prikl­auso nuo to, ar mes jaučiame egzi­stencijos baimę, ar paliestas mūsų jausmų pasaulis, netgi ar pardavėja šįryt buvo malo­ni :). Pavyzdžiui, jei koks nors dar­bas mums sekėsi, tai ir kitą kartą su malonumu, daug nesvarstydami, jo imsimės. Nesėkmės atveju apsispręsti daug sun­kiau. Jei spren­di­mas su­sijęs su rizika, atsargus žmogus spontaniškai pasakys "nee". Riziką mėgstantis tokioje pačioje situacijoje elgtųsi priešingai. Kitą rytą viskas gali atrodyti atvirkščiai. Taigi patarlę "Rytas už vakarą protin­gesnis" reikėtų supr­asti ties­iogiai. Apsisprendimą ger­iau atidėkite rytui. Miegant pasamonė veikia optimaliai, atsižvelgia į visus aspektus. Johneno nuomone, spontaniškai nuspren­dus, nus­lopinama 90 procentų visų tei­singam atsa­kymui rei­kalingų kriterijų. Vad­ina­si, 9 iš 10 smegenyse kaupiamų informacijų iš atminties "neiššaukiamos".

 • Faktai apie moteris

  ..... Ar žinote, kad paprašius parodyti rankas, vyrai sąžiningai ištiesia delnus. Moterys ištiesia rankas delnais žemyn tikriausiai tam, kad pademonstruotų nepriekaištingą manikiurą ir žiedus su brilian

  Kategorija: Įdomybės

 • Faktai apie vandenį

  ..... Ar žinote, kad 97% pasaulio vandens yra sūrus arba kitaip negeriamas, 2% saugomas ledynuose, o likęs 1% yra naudojamas žmonijos

  Kategorija: Įdomybės

 • Keisčiausi pasaulio auskarai

  ..... taigi rinktinis keisčiausių auskarų rinkinukas. Žinot dar keisteisnių? būtų įdomu pamatyt :)

  Kategorija: Akims

Siūlome paskaityti

 • Craig Alan menas..... Craig Alan - amerikiečių menininkas, gimęs 1971 metais, San Bernardino mieste, Kalifornija. Menininkas išsiskiria savitais originaliais piešiniais - piešinys sukuriamas piešiant
 • Faktai apie vorus..... Lietuvoje gyvena irgi keletas vorų rūšių, kurios gali įkąsti ir žmogui, tačiau tai nėra mirtini įkandimai, prilygsta širšės įgėlimui.

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar norėtute tiesiog pasidalinti savomis mintimis, idėjomis ar šiaip - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai mamai ir apie mamas ..... Dėkui Tau, mamyte, Kad išauginai, Kad paleidai į pasaulį, Kad išmokinai. Šiandien ačiū Tau tariu Ir šiltai apkabinu...
Faktai apie dramblius..... Ar žinote, kad pasak Gineso rekordų knygos seniausi drambliai, kurių amžių galima įrodyti, išgyveno 70-76m.O dauguma nesulaukia nė 50 metų.
Faktai apie ateivius..... Ar žinote, kad terminas "neatpažintas skraidantis objektas" pirmą kartą paminėtas viename JAV oro pajėgų pranešime, kuris buvo pateiktas treji metai po to, kai 1947-ųjų birželį Vašingtono valstijo